Skocz do zawartości

Cichy i efektywny zasilacz 400-550W za 200-350zł


Recommended Posts

Szukam, szukam i im więcej przeglądam tym mniej jestem zdecydowany :)

 

Poszukuję zasilacza w pełnym rozmiarze ATX ( :wariat: ), który spełni moje oczekiwania:

 

- przede wszystkim CISZA - najlepiej z niesłyszalnym wentylatorem

- wysoka SPRAWNOŚĆ (zwłaszcza przy obciążeniu 75-110W)

- cena w przedziale 200-300zł, może być więcej, ale nie dużo więcej

- moc nie musi być wielka :jupi: nawet 400W wystarczy (z mocną linią 12V)

- dobra jakość napięć

 

- odpinane kable to dodatkowy atut, ale mogę z niego zrezygnować dla lepszej jakości sprzętu

 

Na razie na oku mam:

 

OCZ:

MXS500, MXS600, Fatal1ty 550W, Z550

 

Enermax:

Pro82+ 425W,

 

Tagan:

TG500-U33I,

 

Seasonic:

M12II-520WAT

 

BeQuiet:

PURE POWER L7 530W, Straightpower E7 400W, Straightpower E7 480W

 

Corsair:

HX520, HX620

 

W grę wchodzą nówki i używki z przynajmniej roczną gwarancją. Jeszcze jakiś zasilacz powinien mnie interesować? Ideałem byłby Enermax Pro87+ 500W, ale ta cena...

Link to post
Share on other sites

mam OCZ MXS 600W od ponad pol roku i jeszcze nigdy go nie slyszalem, przy czym jest teoretycznie jednym z glosniejszych podzespolow (w idle oczywiscie)

Mój zasilacz modecom też był niesłyszalny, aż do czasu gdy na mierniku pokazała się liczba 400W :wariat: Teraz bez fanswapa się nie obejdzie

Link to post
Share on other sites

xaocx mam tak samo, dlatego szukam czegoś co będzie na prawdę niesłyszlane (TX750 trochę słychać) i coś co będzie mieć niezłą spraność.

 

Jaki konkretnie model BQ byś polecił?

Wolałbym nie polecać bo każdy ma inny słuch inna obudowę i dla każdego słowo cichy może znaczyć co innego. Natomiast jeśli chodzi o BQ to zawsze miałem zasilacze z serii dark power. Pamiętam że w serii P6 były częste problemy z piszczącymi cewkami czego sam doświadczyłem, tak naprawdę bylem zadowolony z zasiłki dark power pro p7 550w bodajże - była dla mnie nie słyszalna. Niestety ze względów finansowych już go nie posiadam, ale jak tylko uciułam fundusze napewno BQ znów zagości w moim atcs 840. Reasumując trudny wybór przed tobą, trzeba poczekać na inne opinie a i tak ostateczny wybór podejmiesz Ty.
Link to post
Share on other sites

Przesiadałem się z StealthXStream 600W na ModXStream 600W i o ile SXS było słychać, to MXS jest nie słyszalny. Nawet przy wyłączeniu wszystkich wentyli jakoś specjalnie go nie słychać. Podobnie jest pod obciążeniem. Przy tej serii OCZ naprawdę się popisał, gdy go kupowałem trochę nie dowierzałem dobrym opiniom, lecz teraz w 100% się do nich dołączam.

 

Chyba różnicę robi tu wysoka sprawność - 80+ i wolnoobrotowy 140mm wiatrak.

Link to post
Share on other sites

A jakiś konkretny argument? :P

 

w BQ przeszkadzają mi linie 12V tylko po 18A, choć powinno to wystarczyć to jednak nie wiem czy w przyszłości nie będę miał karty która ma 200W w 3D i 20W w idle, a po OC będzie żreć więcej.

 

 

Czy wiadomo jak te zasialcze się zachowują pod obciążeniem rzędu 50-90W? chodzi mi o sprawność.

Link to post
Share on other sites

Zastanawiam się nawet nad Modu82+ 425W jest tylko 40-50zł droższy od wersji bez odpinanych kabli.

 

Wersja 625W osiągnęła przy obciążeniu 66W 80% na 115V, więc model 425W może być tutaj tylko lepszy :D

 

http://www.silentpcreview.com/article806-page5.html

 

Myślę, że na ten się W KOŃCU zdecyduję. Chyba, że mnie ktoś od tego odwiedzie :P

Link to post
Share on other sites

Polecam Corsair- sam mam model CMPSU-450VXEU i jest 'cichy jak grób'. Co ciekawe w trakcie normalnej pracy jak przykładam rękę do zasilacza nie czuję wcale podmuchu, mimo to nie nagrzewa się a jest niesłyszalny. Z wyżej wymienionych przez Ciebie kryteriów spełnia wszystkie poza kablami. Jest w stanie dostarczyć na prawdę dużo prądu (395W) i podoła każdemu nowemu PCtowi z jedną kartą graficzną. Jeśli akurat nie ten model to doradzam 'cokolwiek' tej firmy czyli ten HX520.

Co do kabli- miałem zasiłke tydzień czasu w obudowie logic i kable upchałem pod dvdromem w wolnych zatokach, nie było problemu a temperatury,o dziwo, i tak niższe niż z znacznie głośniejszym topowerem. Aktualnie siedzi w obudowie Antec i zasila nowego kompa, jestem bardzo zadowolony.

Link to post
Share on other sites

Polecam Corsair- sam mam model CMPSU-450VXEU i jest 'cichy jak grób'.

Cichy jest ponieważ masz dość oszczędny sprzęt. Pomijam to że w idle (z tego co mi wiadomo) łożysko wentylatora daje o sobie znać.

No i nie spełnia kryteriów dot. sprawności.

 

PS _nick_ go już miał. :P

Link to post
Share on other sites

Zasilke kupilem w piątek i w zasadzie od soboty do teraz działa non stop (gra zminimalizowana). Zdecydowanie jestem zadowolony z głośności wentylatora - jest cichy* . Oczywiście z uwagi na to iż chodzi juz 4 dzień jego głośność sie zwiększyła, lecz jest to tylko przyjemny dźwięk przepływu powietrza (na zasilce zamontowany jest grill lecz usunać go nie mogę z uwagi na plombę na śrubce). Nie żyłuję osiągów kompa, gdyż właściwie nie ma co podkręcać (zintegrowana grafika 4200 + Athlon 2 x3 240x12), lecz z tego co sprawdzałem w OCCT, podczas stressu napięci były stabilne - z tego co pamiętam i tylko to pamiętam to 12v było na 12.16.

 

* Komp stoi u mnie na wysokości ucha 1-1,5m ode mnie; obudowa CM Dominator (5x 12cm + CM TX3 9cm - obroty minimum; dysk co prawda w Scythe Himuro ale daje o sobie znać

 

Generalnie miało być:

 

-tanio: 188 zł za 500W

-mocno: 500W

-solidnie: podzespoły Seasonic

~ 50 cm kabel zasilający

 

Do mankamentów mogę zaliczyć dość tandetne oploty kabli - jakieś włókno plastikowe, prześwitujące

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...