Skocz do zawartości

Recommended Posts

Chciałem się dowiedzieć jakiegoś w miare ogarniętego w tych sprawach na jakie głośniki się zdecydować w cenie max 500zł. Myślałem o zestawie 2.0 Microlab Solo 6c, podobnie nieźle grają. Co o nich sądzicie, może jakieś inne pomysły. Ewentualnie jaką kartę muzyczną polecacie do tych głośników. Mój pokój ma wymiary 3.7 x 3.2 a więcj nie za duży.

Link to post
Share on other sites

Sam bede kupowal glosniki. Ogolnie czytalem temat na kilksnascie stron o edifierach. Wiele ludzi je kupowali. Byli tez tacy co mieli solo 6c i r2600. Porownywali je i wynika z tego, ze edifier ma lepszy bas. Ogolnie solo 6c graja troche slabiej ale za to maja troche lepszy pilot, sa mniejsze no i sa wyposazone w wyswietlacz ktory pokazuje glosnosc itp. Osobiscie biore chyba bede bral edifiery. Kumpel ma solo 6c i nie graja zle, ale zeby uslyszec bas to trzeba siedziec 2-3 m od nich. W edifuerach z tego co czytalem(ponad 20 opini uzytkownikow) ten problem nie wystepuje az tak tzn siedzac przy biurku uslyszymy dzwiek lepiej niz w tej samej sytuacji z solo 6c.

Link to post
Share on other sites

no i edifier ma w kazdej kolumnie wzmacniacz...

 

Nie ma. Wzmacniacz jest jeden a dokładniej to dwie kości TAS5342LA.

 

Może i jest to wysoce efektywne rozwiązane ale bardzo szybko się kończą te końcówki. Niemniej patrząc na wykresy zestaw gra lepiej niż Solo 6C.

 

Muszę napisać do Impuls-PC o możliwość wypożyczenia ich do odsłuchu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja z kolei mam głośniki Genius SW-HF 5.1 6000 i złego słowa powiedzieć nie mogę. Dobre do muzyki i gier, filmy też ok. Kosztują ok. 500 zł. Nie jestem jakimś znawcą, żeby powiedzieć jaką mają charakterystykę brzmieniową, ale jak dla mnie to są git :D Ja ci je ogółem polecam, ale wybór zależy od Ciebie :D

Link to post
Share on other sites

Lukson jak będziesz w okolicach warszawy to zapraszam na test :P

http://imageshack.us/a/img855/4982/gxiz.jpg
 
http://imageshack.us/a/img22/7260/hsiq.jpg
 
Tak wiem powinienem ogarnąć kable ;)
Jakość zdjęć taka sobie ale raz że noc a dwa robione telefonem.
 

Wyglądają bardzo dobrze. Wcześniej posiadałem 5.1 Creative Inspire P5800 i widać że dźwięk jest czystszy co jeszcze bardziej dało się zauważyć podłączając po jakimś czasie stary zestaw. Dużo mniej kabli i jak dla mnie to duży plus.

Jeśli chodzi o gry to zdecydowanie lepiej wypada tu 5.1 pod warunkiem że masz je jak poprawnie rozstawić. Dźwięk przestrzenny jednak robi swoje.

 

R2600 mają jak dla mnie 1 dosyć denerwującą rzecz a mianowicie przeskoki w skali głośności a mianowicie w pewnym punkcie chcesz dać trochę głośniej a tu bam prawie 2x głośniej. Nie czaję dlaczego tak jest ale wiem że te głośniki tak mają.

 

 

@Autorze

Określ dokładnie do czego głównie będziesz je wykorzystywać.

Edytowane przez DyndaS
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...