Skocz do zawartości

Monitor 27" do 1500 zł AMVA.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez soda,

Recommended Posts

Witam, mam zamiar kupić monitor 27" przeznaczony do rozrywki czyli gry, inetrnet czasem jakiś film, ale rzadko bo do filmów służy TV :)

Od kilku lat posiadam Samsunga T260 25,5" z matrycą TN i postanowiłem zamienić go na coś nowszego i lepszego oraz odrobinę większego - 27".

Na początku chodził mi po głowie LG z matrycą AH-IPS, ale podobno są straszne problemy z nierównym podświetleniem i kiepską czernią, więc raczej już nie biorę go pod uwagę, chyba, że się mylę?

Czy wszystkie IPS-y mają tą wadę?

Podobają mi się te 2 monitory:

 

iiyama prolite-xb2783hsu

http://www.iiyama.com/pl_pl/produkty/prolite-xb2783hsu/

 

ASUS VN279QLB

http://www.asus.com/pl/Monitors_Projectors/VN279QLB/

 

Posiadają one matryce AMVA+, które podobno nie mają problemów z nierównomiernym podświetleniem i czernią, która jest szara.

 

Ogólnie (oczywiście poza jak najlepszymi parametrami) zależy mi na cieńkiej ramce i możliwości powieszenia na ścianie.

 

Nie zależy mi na głośnikach, tunerze TV czy możliwości podłączenia smartfona!

 

Link to post
Share on other sites

 

 

Na początku chodził mi po głowie LG z matrycą AH-IPS, ale podobno są straszne problemy z nierównym podświetleniem i kiepską czernią, więc raczej już nie biorę go pod uwagę, chyba, że się mylę?

 

część opinii jest nieco wyolbrzymionych, niemniej zgadza się jedno - czerń w IPS jest szara

 

 

 

Czy wszystkie IPS-y mają tą wadę?

 

to nie tyle wada, co cecha

 

 

 

Posiadają one matryce AMVA+, które podobno nie mają problemów z nierównomiernym podświetleniem i czernią, która jest szara.

 

podświetlenie jest tak samo nierówne jak na IPS, tylko mniej się to rzuca w oczy, to też cecha tych paneli, podobnie jak fakt, że punkt czerni w VA jest na tyle nisko, że nie widzimy szarości

 

a na koniec - jak zwykle z resztą w takim przypadku - zasugeruję GW2760HS

Link to post
Share on other sites

 

 

a na koniec - jak zwykle z resztą w takim przypadku - zasugeruję GW2760HS

 

Ładny ten BenQ, w porównaniu z tymi co podałem jest od nich lepszy?

 

Radzisz lepiej wybrać matrycę VA czy IPS?

 

Czy ten np. BenQ będzie miał dużo lepszy obraz od mojego obecnego monitora?

Link to post
Share on other sites

 

 

Ładny ten BenQ, w porównaniu z tymi co podałem jest od nich lepszy?

 

sprawdzony

 

 

 

Radzisz lepiej wybrać matrycę VA czy IPS?

 

jak wolisz, niektórzy wolą IPS'y pomimo omówionych cech

 

 

 

Czy ten np. BenQ będzie miał dużo lepszy obraz od mojego obecnego monitora?

 

tak 

Link to post
Share on other sites

Wiem, że BenQ to porządna firma i jeśli możesz go polecić z czystym sumieniem to nie mam więcej pytań co do niego, ale czy np. podobne monitory w wyższych cenach nie będą lepsze? tzn. za wyższą cenę u innych producentów otrzymujemy tylko dodatkowe wyposażenie czy wiąże się to też z jakością?

 

W tej cenie do użytku domowego nie ma chyba za dużo możliwości.

Edytowane przez Sova30
Link to post
Share on other sites

 

 

czy np. podobne monitory w wyższych cenach nie będą lepsze? tzn. za wyższą cenę u innych producentów otrzymujemy tylko dodatkowe wyposażenie czy wiąże się to też z jakością?

 

tak, przykład z realizacją kolorów jest opisany w poradniku

 

 

 

W tej cenie do urzytku domowego nie ma chyba za dużo możliwości.

 

ano nie,

 

btw użytku 

Link to post
Share on other sites

Przeczytałem kilka tematów, w których polecasz ten monitor i ogólnie z tego co się dowiedziałem jest to "zwykły, tani monitor", ja szukam raczej czegoś dobrego co posłuży parę lat.

Czy np. wydając 2 - 3 tys. zł na monitor do "rozrywki" (chodzi mi o 60Hz) mijamy się z celem i wyrzucamy pieniądze w błoto? Czy nie będzie to tak jak kupując np. Ferrari do jazdy po mieście?

 

Wiem, że się czepiam ale chciałbym kupić coś dobrego, bo jednak 1000 to nie 10 zł :)

Link to post
Share on other sites

 

 

Czy np. wydając 2 - 3 tys. zł na monitor do "rozrywki" (chodzi mi o 60Hz) mijamy się z celem i wyrzucamy pieniądze w błoto?

 

nie, zdecydowanie nie

w każdym razie, gdy chcemy 27" i dobry obraz

 

 

 

Czy nie będzie to tak jak kupując np. Ferrari do jazdy po mieście?

 

tak by było, gdybyśmy kupowali monitor profesjonalny, np graficzny do domowego użytkowania

trzymając się analogii motoryzacyjnej różnica pomiędzy tanim monitorem, a dobrym monitorem jest jak pomiędzy np Fiatem Punto, a Subaru Imprezą, oba to auta miejskie, oba zawiozą nas z punktu A do B, ale jednak różnica jest

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Fiatem Punto, a Subaru Imprezą, oba to auta miejskie, oba zawiozą nas z punktu A do B, ale jednak różnica jest

 

Oj jest i to jaka :D ale to spalanie :P

 

Dobra, podsumowując:

1. Monitory 27" w cenie 1000 -1500 będą się nie wiele różniły tak?

2. Warto kupić taki za tą cenę, czy lepiej dołożyć i kupić coś porządnego?

3. Czy wydając 2-3 tys. będzie duża róznica w jakości obrazu czy tylko entuzjaści to dostrzegą, a zwykły użytkownik będzie mógł się pochwalić przed kumplami że ma model xxxxx?

Edytowane przez Sova30
Link to post
Share on other sites

 

 

Monitory 27" w cenie 1000 -1500 będą się nie wiele różniły tak?

 

tak

 

 

 

Warto kupić taki za tą cenę, czy lepiej dołożyć i kupić coś porządnego?

 

na to pytanie musisz odpowiedzieć sobie samemu, czy zadowolisz się punto czy jednak wolisz imprezę

 

 

 

Czy wydając 2-3 tys. będzie duża róznica w jakości obrazu czy tylko entuzjaści to dostrzegą, a zwykły użytkownik będzie mógł się pochwalić przed kumplami że ma model xxxxx?

 

różnicę widać, może nie zawsze na pierwszy rzut oka, ale widać, szczególnie, gdy przytraf ci się model szerokogamutowy 

Link to post
Share on other sites
Sova30, dnia 04 List 2013 - 21:40, napisał: Warto kupić taki za tą cenę, czy lepiej dołożyć i kupić coś porządnego? na to pytanie musisz odpowiedzieć sobie samemu, czy zadowolisz się punto czy jednak wolisz imprezę

 

porównywanie samochodów do komputerów trochę mija się z celem, ponieważ kupić auto to nie taki problem ale utrzymać go to już inna para kaloszy. Sprzęt komputerowy poprosu kupujemy i płacimy za prąd a im nowszy tym oszczędniejszy (oczywiście ten normalny a nie hiper mega wypas)

 

 

 

Czy wydając 2-3 tys. będzie duża róznica w jakości obrazu czy tylko entuzjaści to dostrzegą, a zwykły użytkownik będzie mógł się pochwalić przed kumplami że ma model xxxxx? różnicę widać, może nie zawsze na pierwszy rzut oka, ale widać, szczególnie, gdy przytraf ci się model szerokogamutowy

 

Nie jestem bardzo wymagający i myślę, że wystarczy mi coś z niższego/średniego segmentu niż hi-end, więc myślę, że taki jak zaproponawałeś Ty czy ja mi wystaczy. Spędzam dużo czasu przed komputerem ale nie wpatruję się w wielkość plamki czy inne duperele po prostu ma być dobrze i tyle :)

 

Coś mi te cytaty nie idą :)

Edytowane przez Sova30
Link to post
Share on other sites

Asus którego podałeś będzie lepszym wyborem od BenQ, jest trochę szybszy od BenQ, z tym że Asus ma 8mm a BenQ 11,5mm ramki. Ten pierwszy jest bardziej ergonomiczny, ale to bez znaczenia jak wieszasz na ścianie. Jednak BenQ ma wyższy kontrast 3700:1, Asus - 2850:1.

Edytowane przez rafalek21
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

No to mam już na biurku BenQ GW2760HS.

Monitor bardzo fajny, kolory piękne, czerń głęboka, równo podświetlony. Co do obrazu nie mogę się nic przyczepić, jest o wiele lepiej niż na starym monitorze, oczywiście trzeba sobie go wyregulować pod siebie.

Filmy i gry wyglądają pieknie a przy internecie nic nie kłuje w oczy, czcionki są wyraźne i nie widać żadnych zniekształceń.

Ramki są bardzo cieńkie i ogólnie sam monitor jest bardzo cieńki i lekki. Na ścianie jeszcze nie wisi, bo czekam na głośniki 5.1, żeby też je powiesić.

Myślałem, że będzie większy i nawet zastanawiałem się na początku czy go nie zwrócić i kupić coś większego, ale nie ma nic w rozsądnej cenie, więc musi zostać i poczekać parę lat aż stanieją 30"+.

Trochę denrwuje mnie format 16:9, na szerokość jest ok, ale mógłby być trochę wyższy i było by pięknie, ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia i tego, że parę lat używałem 16:10.

Bardzo fajną sprawą jest brak migotania, oczy w ogóle nie bolą, a siedzę przed nim mniej niż metr.

 

Jestem bardzo zadowolony i moge go polecić z czystym sumieniem do użytku codziennego.

 

Dzięki @drachenfeles

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...