Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

ostatnio do mojego LG M2262D zdecydowałem dorzucić starego LG L1730B. Korzystając z nView ustawiłem je w taki sposób, że mniejszy jest nad większym  - przebiegło to bez większych problemów. Jednym z zastosowań drugiego monitora jest bycie ekranem z otwartą przeglądarką w czasie gdy gram na większym. Okazało się jednak, że po włączeniu trybu pełnoekranowego muszę minimalizować grę, aby używać 2. ekranu. Chciałbym wiedzieć czy w Win 8 Pro mogę to jakoś obejść, czy może muszę uruchamiać gry w trybie okienkowym?

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Witam
Wczoraj kupiłem Radeona 270x Direct CU II od Asusa po tym jak po 4 dniach padł mi Sapphire 7870.
I przy podłączeniu 3xdell 2209wa mamy na monitorze podpiętym na złączu display port problem opisany w http://www.pcper.com/reviews/Graphics-Cards/Frame-Rating-Eyefinity-vs-Surround-Single-and-Multi-GPU-Configurations/Discov jako  Interleaved Frames  widoczny szczególnie na animacji z Crysisa3 i Skyrima. Problem występował także na karcie 7870, a co ciekawe nie występuje na moim starym radeonie 5770 (sprawdzane na tych samych najnowszych sterownikach 13,12 whql). Ogólnie taki przeskok w wyświetlaniu obrazu jest irytujący (zwłaszcza na środkowym ekranie), niezależnie od tego czy wyświetlam film, gram, czy nawet przeglądam internet.
Podejrzewam, że powyższy problem dotyka całej serii 7xxx i jej pochodnych, stąd czy opłaca się reklamować kartę czy też oddać i poczekać na nowszą serię od AMD/Nvidia?

Link to post
Share on other sites

Witam, posiadam aktualnie benq G2420HDBL i planuje zakupic eizo fg2421-pl, sprzet w sygnaturce i teraz pytanie: jak to zrobic zeby bylo dobrze;) tzn na nowym chce grac w bf4 przy 120 lub 240 hz a na starym chcialbym zeby byla mapka lub battlelog da sie to zrobic w jakis malo skomlikowany sposob czy to bedzie ze soba wspolpracowalo? oba byly by tez uzywane do normalnej pracy jakies exele wordy i internet tu raczej powinienem sobie poradzic tylko jak bo bedzie z roznymi czestotliwosciami odswiezania? oba podlaczam poprzez dvi-d?

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam,

Mam dość nietypowy problem, jak na razie nie znalazłem, żadnej odpowiedzi w sieci..

 

Mianowicie mam podłączone 2 monitory i na jednym z nich pojawiają się poziome paski o wysokości ~2cm. Z tego co odkryłem - przy dynamicznym obrazie. Jeśli obraz się nie zmienia - nie "śnieży".

Występuje to na monitorze.. który jako ostatni miał ustawianą rozdzielczość, stąd wniosek, że nie jest to kabel ani monitor.. Efekt jest przenośny.

 

Sprzęt:

Karta graficzna: Radeon HD 5850.

Monitory 22" i 19". Rozdzielczość 1920x1080 i 1280x1024. Jeden jest podpięty przez DVI, drugi na karcie HDMI, do monitora DVI.

 

Jak sobie z tym poradzić?

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi

Link to post
Share on other sites

jakbyś mógł dokładniej opisać/sfilmować/sfotografować zjawisko 

 

Generalnie, jeśli obraz na ekranach nie jest statyczny to na jednym z nich powstaje czarny pasek na całą szerokość ekranu, na wysokość około 2cm. I powoli zjeżdża on w dół. Zjawisko trwa krócej niż sekundę..

 

Początkowo był problem np jak na monitorze puszczałem film. Przeinstalowałem sterowniki i niby problemu nie ma, ale jeżeli szybko ruszam myszką to problem się pojawia.

Edit: problem dalej jest, niezależnie od ingerencji.

 

(Film - jakiś ruchomy obraz z YouTube) - jak wjeżdżam na monitor, który wyświetla ten obraz (i jest to ten śnieżący), to zawsze pojawiają się paski. Być może spowodowane skalowaniem? W momencie jak pojawia się pasek nawigacji i tytułu YouTube?

 

Występuje w rożnych sytuacjach, raczej związanych z ruchem, albo ruchem myszki.

Skrolowanie tekstu na drugim ekranie też wywołuje ten efekt.

 

Efekt pojawia się tylko na jednym z ekranów. Jeżeli zmienić / ustawić rozdzielczość, któremuś z monitorów - to na nim będzie ten efekt występował. Jakkolwiek nie logicznie by to brzmiało..

 

Co ciekawe... Próbowałem zrobić PrintScreena.. ale na nim te paski są niewidoczne...

 

P.S. Podobny problemu był tu, ale nierozwiązany.

Edytowane przez testuja
Link to post
Share on other sites

obawiam się, że wiem o co chodzi (mam podobne zjawisko po podpięciu drugiego wyświetlacza) to prawdopodobnie wina grafy, choć nie jestem tego pewien, przekopałem internet swojego czasu, gdy wykryłem to u siebie i wiele na to wskazuje, niemniej rozwiązania - brak

btw występuje to zarówno na radeon'ach jak i geforce'ach z tego okresu, tj. 2009-2011

Link to post
Share on other sites

obawiam się, że wiem o co chodzi (mam podobne zjawisko po podpięciu drugiego wyświetlacza) to prawdopodobnie wina grafy, choć nie jestem tego pewien, przekopałem internet swojego czasu, gdy wykryłem to u siebie i wiele na to wskazuje, niemniej rozwiązania - brak

btw występuje to zarówno na radeon'ach jak i geforce'ach z tego okresu, tj. 2009-2011

 

Odkryłem pewien ciekawy motyw.. Jeżeli mam otwartą na jednym monitorze grę - która wymusza na karcie graficznej wyższą aktywność i Radeon wychodzi z swojego trybu oszczędnego - problemy znikają.

(Tj. zmienia taktowanie GPU z 157mHz na 825mHz)

Jak na nim wymusić to bez włączania gier?

Link to post
Share on other sites

ciekawe, ale obawiam się, że bez edycji stanów w biosie się nie obejdzie, próbuj http://forum.benchmark.pl/topic/112547-flash-biosu-gpu-amd/

btw jakby to było to, znaczy się pierdzielona quasi-ekologia znów powoduje same problemy, bo to byłby kolejny bug wynikający z przechodzenia w tryb oszczędzania energii - niestety mam pewne wątpliwości, u mnie w podstawowym wyświetlaczu był CK render window, który jednak od grafy czegoś tam wymaga, ale...

Link to post
Share on other sites

ciekawe, ale obawiam się, że bez edycji stanów w biosie się nie obejdzie, próbuj http://forum.benchmark.pl/topic/112547-flash-biosu-gpu-amd/

btw jakby to było to, znaczy się pierdzielona quasi-ekologia znów powoduje same problemy, bo to byłby kolejny bug wynikający z przechodzenia w tryb oszczędzania energii - niestety mam pewne wątpliwości, u mnie w podstawowym wyświetlaczu był CK render window, który jednak od grafy czegoś tam wymaga, ale...

 

No u mnie World of Warcraft jest aktualnie lekarstwem... Pewne aplikacje wymuszaj przełączenie grafiki w pełną wydajność, nie wiem jak jest z tym renderem.. Wiem, że jak zacząłem katować kartę przy WoWie, i tam fpsy spadły do <5 to drugi ekran znowu śnieżył, ale przy normalnym użytku działa płynnie.

Twój render też mógł zabrać wszystko co grafika dawała i efekt był, jak na przytłumionym ekologicznym trybie.

Link to post
Share on other sites

Witam, planuje w najbliższej przyszłości (1-2 miesięcy) zakupić sobie nowy sprzęt w granicach 3500-3800 zł (samo pudło)... ale chciałbym do niego podłączyć 2x monitor 24" - tylko zastanawiam się czy przy sprzęcie za w/w kwotę jest to w ogóle opłacalne i realne ? - zastosowanie będzie głównie do pracy biurowej (programowanie) + oczywiście granie, z tym że chciałbym odpalić na jednym monitorze grę a w drugim mieć możliwość przeglądania internetu (wiem że w trybie pełno ekranowym, na windowsie jest to niemożliwe, ale ograniczenia zmieniają się przy trybie okienkowym-pełnoekranowym:)). Dziękuje z góry za odpowiedzi i przepraszam za pytanie ;)... po prostu przestałem się interesować od dłuższego czasu hardware-m i wyszedłem z obiegu :(.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam raz jeszcze,

W najblizszym czasie zamierzam zamowic drugi monitor do mojego benqa g2429hd(cos tam cos tam) i bedzie to gw2760hs i teraz szybkie pytanie jaki kabel lepiej dokupic? obecny beneq jest podlaczony przez dvi-d i czy kupic drugi taki czy DP?

Link to post
Share on other sites

Witam.

Chcę utworzyć multi screen z 3 monitorów domyślam się że najlepiej żeby wszystkie 3 były tej samej marki ba te same modele. Posiadam aktualnie monitor "EIZO EV2336W-BK". Chce aby Łączny koszt konfiguracji był +/- w kwocie 2000zł. Biorąc pod uwagę to iż obecny monitor kosztuje coś koło 1350zł przy obecnym zestawieniu koszy by przekraczał kwotę 2000zł dwukrotnie. Może uda mi się sprzedać obecny monitor i przy dołożeniu 1000zł udało by się coś skleić zastosowanie gry/multimedia.

 

Jeśli ktoś by miał dokładne pytania co do konfiguracji pcta wszystko jest w stopce lub w worklogu -> http://forum.benchmark.pl/topic/129875-rozw%C3%B3j-mojego-sk%C5%82adaka/

Edytowane przez avirtus
Link to post
Share on other sites
Witajcie,
Serdecznie proszę o radę.
Od kilku lat używam systemów wielomonitorowych do pracy (CAD) i rozrywki (FPS).
Na początku używałem Sapphire Radeon HD 5770 Flex Edition, ale sam sobie kiepsko radził (rok 2010). Po jakimś czasie dokupiłem kolejną 5770 i  pracowały w trybie Crossfire. Wtedy system napędzał AMD Phenom II 955, który był wąskim gardłem dla obsługi multi-CPU. W grach obciążających mocno procesor,  typu ARMA II, zestaw nie dawał rady.
Potem (2012) nabyłem Sapphire Radeon HD 6950 2GB Flex Edition, który na początku roku 2013 zamieniłem na HD 7950 3GB Flex Edition with Boost. Używam jej do dziś z trzema monitorami Samsung SyncMaster 205BW przez złącza DVI. W międzyczasie zmieniłem CPU z AMD na Intela i7. Karty Sapphire'a uważam za sprawdzone w temacie multimonitorowości, ich  wersje flex sprawdzają się doskonale.
Teraz myślę nad nVidią. Pytania mam następujące:
Czy pojedyncza karta nVidii (serii 700) obsłuży trzy monitory przez złącze DVI, takie jak w Samsung SyncMaster 205BW?
Czy trzeba stosować zwykłe przejściówki HDMI to DVI, czy przejściówki aktywne? (Kiedyś zrezygnowałem z kart innych producentów, niż Sapphire właśnie ze względu na konieczność stosowania aktywnych przejściówek).

Jaka, konkretna karta nVidii serii 700 może być konkurentem dla obecnie używanego przeze mnie Radeona HD7950? (Chodzi o konkurencyjność w porównaniu stosunku wydajności do ceny).
 


 
Link to post
Share on other sites

wkoncu zakupilem gw 2760hs i jak pisalem wracam z pytaniami :)

mam taki maly problem z watch dogs ( tak wiem smiech na sali bo ta gra jest jednym wielkim problemem) i narazie tylko z ta gra jak gram na glownym ekranie na full screenie to czesto wylatuje myszka na drugi ekran gdzie mam jakies gadzety typu HMmonitor gpu-z, cpu-z i inne i gra mi se minimalizuje jak moge zaplokowac kursor zeby mi takiego psikusa nie robil?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...