Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 3 tygodnie później...

Witam

Nie mam pojęcia czy to odpowiedni dział, ale nie przychodzi mi do głowy inny żeby napisać.

Dzisiaj podłączyłem 2 monitor do komputera, zadowolony że tak fajnie działa itp... Włączyłem grę (konkretnie lola xD) i podczas ładowania miałem nadzieję na drugim monitorze przeglądać normalnie internet. Niestety kliknięcie myszką na prawym ekranie skutkowało zminimalizowaniem gry na lewym. Da się to jakoś obejść?:)

Link to post
Share on other sites

tak można, ale nigdzie nie napisali, że na raz, na raz aktywne może być tylko jedno okno, czyli jak masz grę w pełnym ekranie to się zminimalizuje, afaik jedyna opcja to grać w rozciągniętym oknie, ale nie w trybie pełnoekranowym...

muszę w któryś weekend podłączyć u siebie dwa monitory i pokombinować

Link to post
Share on other sites

Witam,

Mam samsunga nc110 i dostałem do niego monitor. Niestety nie mogę zrobić opcji 2 niezależnych monitorów (rozszerzenia jednego na 2 ekrany). Mogę ustawic jeden na samsungu albo na monitorze (lub powielić). Zalezy mi na tym bym mogl pracowacna obu monitorach jednak wydaje się to niemozliwe.... Czy to wina windowsa 7 startera, czy moze mojego netbooka? A moze monitor jest za stary (ma pare lat)?

z gory dziekuje za pomoc!

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Witam, posiadam od wczoraj 2x dell 2209wa i w konfiguracji eyefinity mam problem z migotaniem obrazu na 2 monitorze (tym, który nie jest główny) w aplikacjach pokroju autocada. Problem migotania można częściowo obejść wyłączając w cadzie sprzętową akcelerację (działa w tym wypadku kiedy mam autocada na jednym monitorze (głównym), a przeglądarkę/inny program na drugim. W konfiguracji autocad na szerokości 2 monitorów migotanie nadal występuje (sprawdziłem oba monitory, przepiąłem wtyczki i problem zawsze występuje na monitorze, który jest pomocniczy). Migotanie występuje kiedy poruszam myszką w obszarze roboczym rzutni, (przy klikaniu ikonek i poruszaniu się w obrębie pasków narzędzi problem nie występuje). Zresztą migotanie na drugim monitorze występuje nie tylko w autocadzie - także w PS i podobna sytuacja w archicadzie i 3ds maxie. W aplikacjach 3d (gry) problem też występuje (ekrany ładowania). Czasami  obraz migota nawet na pulpicie. W wypadku skopiowania obrazu z 1 monitora na drugi, także migocze (na monitorze głównym problem nigdy nie występuje).

Sprzęt Radeon 5770 1gb szafira+PhenomII X6+12GB ram+ 2x dell 2209wa. Każdy monitor podpięty pod dvi-d.

soft winda 7 + najnowszy catalyst 13.4 (na 13.1 było podobnie).
Efekt migotania/przekłamania w obrazie (jakby monitor/matryca się psuła) występuje niezależnie od tego czy pulpit tworzę w win7 czy w catalyst.
Taka sytuacja. Obstawiam, że to software`owy problem, ale nie mam patentu jak ten problem wykluczyć, a programistą nie jestem. Jeżeli już ktoś spotkał się/ma pomysł na rozwiązanie, będę wdzięczny :)



ok. problem rozwiązany, podpiąłem drugi przez VGA, stare dobre złącza :)

Edytowane przez gloryseeker
Link to post
Share on other sites

Obstawiałbym jakiś problem albo ze sterownikami albo z samym monitorem. Osobiście często używam 2 albo 3 monitorów (ale na Nvidii) i nie spotkałem się z żadnymi problemami w aplikacjach.

A co się dzieje kiedy podłączysz sam ten drugi monitor który miga przez DVI - może jest np. uszkodzony w jakiś sposób albo kabel jest niesprawny ?

Czasami nawet uszkodzone lub kiepskiej jakości (szczególnie dłuższe) kable DVI/HDMI potrafią dawać bardzo dziwne objawy.

Edytowane przez randallandhopkirk
Link to post
Share on other sites

VGA właśnie pomogło tymczasowo, tzn do czasu aż zrestartowałem komputer. nawet przy odtwarzaniu przez VLC obraz na drugim monitorze migocze, wieć faktycznie albo coś ze sterownikami, albo sama karta, tylko, że gwarancja jakoś w styczniu się skończyła, a przez 3.5 roku nie stać mnie było na drugi monitor (w sumie teraz też)  :(
Nie pamiętam jak to było swego czasu jak podpiąłem crt. Raczej kable nie są przyczyną, bo musiałyby być wszystkie uszkodzone  (sam jeden monitor, niezależnie który działa dobrze i to na kablach vga/dvi), problem występuje tylko na monitorze który nie jest główny, niezależnie od tego czy jest to prawy, czy lewy-próbowałem tak i tak. VGA w zasadzie to troszeczkę naciągane bo na zasadzie przejściówki dvi-vga i kabla do monitora vga, radek nie ma wyjścia vga...

edit2:

http://www.youtube.com/watch?v=9UJeVITMWa0

testuję po wyłączeniu overdrive (flasha znaleźć nie mogę), na razie działa jak powinno... a to czy overdrive włączony powinienem sprawdzić na początku...
 

Edytowane przez gloryseeker
Link to post
Share on other sites

Witam

 

Zastanawiam się na konfiguracją wielo-monitorową, posiadam potężny sprzęt (I7 podkręcone do 4,6 i SLI 2 Titanaów), który bez problemu to wszystko udźwignie. Myślałem o opcji trzech monitorów. Dlatego pytania do tych co mają doświadczenie:

- czy warto wydawać kasę na kolejne monitory, czy rzeczywiście gra się na tym lepiej?

- czy ramki monitorów nie przeszkadzają w grze, jak długo trzeba się do tego przyzwyczajać?

- gram głównie w strzelanki, chociaż ostatnio mnie też Tomb Raider wciągnął. Czy do tych gierek ta opcja się nadaję?

- gram w 3D przy użyciu 3D Vision Nvidii. Czy jest ktoś kto używa tej technologii na trzech monitorach i może podzielić się wrażeniami?

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi i sugestię.

 

Link to post
Share on other sites

 

 

- czy warto wydawać kasę na kolejne monitory, czy rzeczywiście gra się na tym lepiej?

 

zależy jeszcze w co

 

 

 

- czy ramki monitorów nie przeszkadzają w grze, jak długo trzeba się do tego przyzwyczajać?

 

zależy od ramek ale najcieńsze to 11mm czyli jak postawisz jeden obok drugiego wychodzi 22mm czarna krecha, niemniej żeby ogarniać wzrokiem taki zestaw musisz siedzieć dużo dalej, na to też należy brać poprawkę

 

 

 

- gram głównie w strzelanki, chociaż ostatnio mnie też Tomb Raider wciągnął. Czy do tych gierek ta opcja się nadaję?

 

w FPS poszerza to pole widzenia, są osoby które sobie chwalą taki config

 

 

 

- gram w 3D przy użyciu 3D Vision Nvidii. Czy jest ktoś kto używa tej technologii na trzech monitorach i może podzielić się wrażeniami?

 

 

tu niestety nie umiem podpowiedzieć

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Mam pewien problem. Mam zestaw komputerowy z dwoma monitorami: pierwszy to 17" 4:3 1280x1024 a drugi to 23" 16:9 1920x1080. Takie połączenie dla mnie jest bardzo dobre, bo 17" nie jest panoramiczny tylko 4:3 przez co bardzo dobrze nadaje się do przeglądania internetu, dokumentów itp. a 23" do filmów i pracy. Do tej pory używałem 17" jako głównego z task barem itp. a 23" była jako ekran dodatkowy na którym zwylke leciał jakiś film/serial na który spoglądałem kontem oka. NIE GRAŁEM! Bo w sumie sprzęt nie pozwalał... Jakieś dobre 5 generacji wstecz był.

Teraz mam nowy sprzęt i postanowiłem trochę pograć.

I rodzi się problem... Jak zmusić gry do uruchamiania się na drugim monitorze (23") bez wchodzenia ciągle w ustawienia ekranów i zmianę 23" jako główny? Jest to dla mnie upierdliwe, niezwykle bo rozwala mi układ ikon i okien przy okazji :/

Nie chcę też ustawiać 23" jako głównego bo wtedy przy oglądaniu filmów na nim i przeglądaniu czegokolwiek na 17" wyskakuje taskbar :/

 

Moja karta graficzna to GTX 670, a system to Win 8.

Edytowane przez Vicktor
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Mam taki problem mały... Zacznę od początku :) Jestem graczem World of Tanks i do momentu w którym miałem jeden monitor wszystko działało prawidłowo. Po tym jak podłączyłem drugi odnotowałem problemy z działaniem gry Word of Tanks. Potrafi mnie po prostu wyrzućić do "windy" bez słowa... bez niczego... jak by mi ktoś wcisnął alt+f4... Wyrzuca mnie tylko przy przeglądaniu drzewka technologicznego jak najadę myszką na jakiś moduł (wyświetla się wtedy okienko ze szczegółami). Czy może to być wina drugiego monitora? Czy raczej coś gdzieś indziej się popsuło...?

Link to post
Share on other sites
  • 5 tygodni później...

Mam takie pytanie - mam 2 monitory - jeden panoramiczny 22" a drugi 4:3 19" i chciałbym na obu mieć wyświetloną grę ale nie mogę tego ustawić. Obecnie używam karty geforce gtx560 (od znajomego do testów - na codzień używam gtx670) i jeden monitor jest podłączony pod dvi (panorama) a drugi pod dsub (nie mam drugiego kabla dvi). Na obu ustawiam tą samą rozdzielczość - 1280x1024 a mimo to gdy uruchamiam dowolną grę to działa ona na jednym ekranie. W panelu nvidii nie widzę opcji ustawienia dwóch monitorów żeby oba działały jako jeden duży (jest tylko powielanie, rozszerzanie itp) i tu moje pytanie - jak to ustawić i czy oba monitory muszą być identyczne czy mogą być różne ? Czy to że jeden jest podłączony pod dvi a drugi pod dsub robi jakąkolwiek różnicę ?

 

Wysłane z mojego GT-P5110 za pomocą Tapatalk 4

 

 

Link to post
Share on other sites

1. pobierz nView (link w pierwszym poście), bez tego nie ruszy

2. alternatywnie możesz konfigurować za pomocą displayfusion, ma to większe szanse na powodzenie

3. nawet jak zadziała to różnice w rozdzielczości i proporcji obrazu powodują, że pomysł jest skazany na porażkę, bo obraz na większym monitorze zostanie przeskalowany do mniejszego, zresztą zobaczysz

 

PS nie dam głowy (nie mam nV) ale na 99% potrzebne są złącza cyfrowe, czyli d-sub'em nie ogarniesz

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy jeżeli aktualnie posiadam monitor z kablem vga i podłączony jest przez przejściówkę do gniazda dvi to czy jeżeli kupię drugi monitor i podłączę go przez kabel hdmi to czy będę mógł wyświetlać sobie w każdym monitorze co innego bez żadnego problemu? Chodzi mi o to, że np. czy w jednym będzie mógł być odpalony jakiś program a na drugim np. przeglądarka. Z góry dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...