Skocz do zawartości

Komputer dla studenta [2500 zł]


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Internet, Pakiet Office, AutoCad
  • Maksymalna kwota : 2500 zł
  • Których części potrzebuję : Zestaw z monitorem
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie
  • Specjalne wymagania : SSD
  • Części z poprzedniego komputera : Nagrywarka, klawiatura, mysz
  • Własna propozycja zestawu : http://www.morele.net/inventory/info/x7jN8G/
  • Inne :

Witam,

 

Półtora roku temu zamówiłem komputer złożony dzięki Waszej pomocy (link powyżej) i jestem z niego bardzo zadowolony, jednak potrzebuję obecnie drugiej jednostki o podobnych parametrach i szybkości działania. Kwota jaką dysponuję to 2500 zł (nieprzekraczalne). Porzebna buda + monitor (nie za duży, 19 cali w zupełności wystarczy). Posiadam nagrywarkę, klawiaturę i mysz. Zależy mi na dwóch dyskach (SSD dla systemu i "zwykły" dla danych, ewentualnie dysk zewnętrzny pod USB 3.0). Może udałoby się też złożyć zestaw na i5? Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Karol

 

Link to post
Share on other sites
Procesor:
Intel Core i5-3350P /3.1GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/
635 zł

 

Płyta główna:
AsRock B75 Pro3-M /intel B75, LGA1155/
235 zł

Pamięć RAM:
Crucial 4GB 1600MHz CL11
139 zł
 
Dysk twardy:
Plextor M5S 128GB SATA3 (520/200MB/s)
359 zł

 

Karta graficzna:

Gigabyte GeForce GTX 660 OC 2GB DDR5 192bit (1096/6008)
630 zł

 

Obudowa:
Zalman Z3 (b/z)
139 zł

Zasilacz:
XFX Core 450W 120mm 80+ SLI PSU
179 zł

 

Listwa zasilająca:
Ever Standard 1.5m (5-gniazd)
35 zł
 
W sklepie esc.pl nie znalazłem monitora ktory sobie upatrzyłeś. Przy wykorzystaniu kodu w sklepie esc.pl masz darmowe złożenie zestawu + wysyłka. Także zaoszczędzasz około 100zł.
 
Jezeli chodzi o ram, to przy takim zestawie spokojnie aktualnie wystarczy Ci 4gb. W przyszlości będziesz mógł sobie powiększyc o drugie tyle.
 
Masz tutaj procesor i5 3350p, wersja myśle dosyc wydajna. Mobo też rekomendowane chociażby na stronie benchmark.pl
 
zamiast dysku OCZ, dałem  Plextor M5S, który to ma 2x większą pojemnośc i jest naprawde dobry. Świetny stosunek ceny do jakości..
 
Karta graficzna to Gigabyte gtx 660 wersja OC, lepsza od tej ktorą zaproponowałeś.
 
Zalman Z3 to dobrze wentylowana obudowa, również dobry stosunek ceny do jakosci.
 
bez monitora udało się uzyskac 2351zł. z monitorem koło 2650.
 
Nie jestem ekspertem, także nie sugeruj się do końca moją propozycją, myślę, że przyjdą tu jeszcze eksperci ;)
Edytowane przez wachoski
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witam! :)

 

Jeśli kwota 2500 PLN jest nieprzekraczalna to ciężko będzie wszystko tam umieścić. Podam Ci taki zestaw:

 

Zestaw za 2500

 

Teraz tak, dałem tutaj i3, posiada 2 rdzenie, jednak 4 wątki. Niestety nie udało mi się umieścić i5. W zestawie zawarłem dysk na dane 1TB, i dysk SSD ,który chciałeś. Zestaw zawiera jedną kość 4 GB, w przyszłości dołożysz drugą, ale na razie ta jedna spokojnie Ci wystarczy. Płyta główna jest solidna i spokojnie spełni Twoje oczekiwania. Monitor ma 19'' i powinien spokojnie Ci wystarczyć do pracy że tak powiem biurowej :) Zasilacz jest bardzo dobrej firmy i nie zawiedzie Cię w użytkowaniu. Jeśli chcesz koniecznie i5 to musisz pozbyć się jednego z dysków wtedy będziesz miał 4 rdzenie w procku. W przyszłości możesz po prostu dokupić kolejny dysk. Czy będziesz grał w jakieś gry? Bo być może można zaoszczędzić na GPU. 

 

Pozdrawiam! :)

 

 

Edit:

 

Co do pytań połączenia monitora i PC, to można użyć przejściówki :) Jeśli nie, to można zmienić płytę główną na:

 

MSI B75A-G43

Edytowane przez Sir Kafarus
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Oczywiście że możesz, ale jeśli zrezygnujesz z GPU przynajmniej na razie żeby mieć i5, to masz te dwie opcje. Dlatego edytowałem post :)

 

Pozdrawiam!

 

Edit:

 

Przy okazji, poproś przy zamówieniu o aktualizacji BIOSU do najnowszej wersji, aby obsługiwała procesory oparte na Ivy Bridge :)

Edytowane przez Sir Kafarus
Link to post
Share on other sites

Witam! 

 

Ten pierwszy zestaw oparty jest na technologii Haswell, a mój na Ivy Bridge. 

 

W pierwszym zestawie:

- Dysk SSD do wymiany na ten który Ci podałem wcześniej, raz że 60GB to bezcelowa inwestycja, a dwa że parametrami jest po prostu gorszy.

- RAM osobiście zmieniłbym na Crucial

- o tym MOBO nigdy nie słyszałem, jeśli byś chciał na Haswell to doradzam zamianę na :

 

MSI B85-G43

lub

GA-B85M-D3H

 

chociaż skłaniał bym się najbardziej ku MSI

 

-GPU lepsze niż w moim zestawie, ale droższe. Tu masz porównanie:

 

http://pclab.pl/art52766.html

 

- Monitor też całkiem spoko, nawet nie bardziej bym był skłonny do niego niż do tego który ja podałem

 

- Zasilacz nie wiem czy będzie kompatybilny z procesorem. Jeśli już to z serii BQT L8, podaję CI listę kompatyblinych zasilaczy:

 

http://forum.benchmark.pl/topic/87645-intel-haswell-i-kompatybilno%C5%9B%C4%87-zasilaczy/

 

Co do mojego zestawu, czyli drugiego:

- możesz wymienić monitor na ten z pierwszego, też będzie ok

 

Nie wiem co jeszcze mogę więcej powiedzieć....

 

Pozdrawiam!

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

@up

Znacznie lepiej mniej dołożyć do TT SE 530W: http://www.morele.net/zasilacz-thermaltake-smart-se-modular-530w-sps-530mpcbeu-549804/ - modularny, większa moc na linii +12V.

 

@charlieland

W tym zestawie lepiej postawić na sprawdzonego (i tańszego) XFX 450W: http://www.morele.net/zasilacz-xfx-atx-core-450w-120mm-80-psu-p1-450s-x2b9-419031/

Edytowane przez BlueMike
Link to post
Share on other sites

Dlaczego idziesz w Ivy, skoro w tej samej cenie masz Haswella

 

Intel Core i3-4330 /3.5GHz, 4MB, LGA 1150, BOX/

Gigabyte GA-H81M-HD3 /intel H81, LGA1150/

 

Zyskujesz około 15% wydajności więcej, do tego na płycie głównej masz komplet wyjść audio 5.1

 

Dodatkowo potrzebujesz takie karty graficzne jak GTX 660 / 650 Ti Boost przy takim zastosowaniu ? 

 

 

 

Zastosowanie komputera : Internet, Pakiet Office, AutoCad
 
Link to post
Share on other sites

 

Dlaczego idziesz w Ivy, skoro w tej samej cenie masz Haswella

 

Intel Core i3-4330 /3.5GHz, 4MB, LGA 1150, BOX/

Gigabyte GA-H81M-HD3 /intel H81, LGA1150/

 

Zyskujesz około 15% wydajności więcej, do tego na płycie głównej masz komplet wyjść audio 5.1

 

Dodatkowo potrzebujesz takie karty graficzne jak GTX 660 / 650 Ti Boost przy takim zastosowaniu ? 

 

 

 

 

 

no to haswell czy ivy? :)

Link to post
Share on other sites

No lepiej będzie pójść w Haswella, będzie wydajniej, patrząc na Twój zestaw za 2600 proponuję:

 

Intel Core i3-4130 /3.4GHz, 3MB, LGA 1150, BOX/

Zalman Z3 (b/z)

Thermaltake Smart SE Modular 80+ 530W

Crucial 4GB 1600MHz CL8 Ballistix Tactical

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

Plextor M5S 128GB SATA3 (520/200MB/s)

Gigabyte GeForce GTX 650 Ti OC Boost 1GB DDR5 192bit (1032/5000)

Benq G2250 (5ms, DVI)

Gigabyte GA-B85M-D3H /intel B85, LGA1150/

 

2644 zł + kod na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówieniaX98TY2AZ + dostawa

 

- wydajniejszy CPU

- pamięci CL8

- monitor 22 cale FullHD z DVI, konwersja obrazu cyfrowego na analogowy wpływa negatywnie na jego jakość, Twoja 19stka ma tylko D-SUB  :roll:

- płyta z chłodzoną sekcją zasilania, 4 slotami na DDR3 oraz kompletem wyjść audio 5.1

 

Jeżeli potrzebujesz coś bliżej 2600 to możesz kupić Gigabyte GA-H81M-HD3 /intel H81, LGA1150/ - 2 sloty na pamięć, komplet wyjść 5.1

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

No lepiej będzie pójść w Haswella, będzie wydajniej, patrząc na Twój zestaw za 2600 proponuję:

 

Intel Core i3-4130 /3.4GHz, 3MB, LGA 1150, BOX/

Zalman Z3 (b/z)

Thermaltake Smart SE Modular 80+ 530W

Crucial 4GB 1600MHz CL8 Ballistix Tactical

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

Plextor M5S 128GB SATA3 (520/200MB/s)

Gigabyte GeForce GTX 650 Ti OC Boost 1GB DDR5 192bit (1032/5000)

Benq G2250 (5ms, DVI)

Gigabyte GA-B85M-D3H /intel B85, LGA1150/

 

2644 zł + kod na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówieniaX98TY2AZ + dostawa

 

- wydajniejszy CPU

- pamięci CL8

- monitor 22 cale FullHD z DVI, konwersja obrazu cyfrowego na analogowy wpływa negatywnie na jego jakość, Twoja 19stka ma tylko D-SUB  :roll:

- płyta z chłodzoną sekcją zasilania, 4 slotami na DDR3 oraz kompletem wyjść audio 5.1

 

Jeżeli potrzebujesz coś bliżej 2600 to możesz kupić Gigabyte GA-H81M-HD3 /intel H81, LGA1150/ - 2 sloty na pamięć, komplet wyjść 5.1

Dzięki wielkie, podoba się bardzo :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...