Skocz do zawartości

Pamięć DDR3 do tego PC


Recommended Posts

Witam :wariat:

 

Za około dwa tygodnie dostanę nowiutką platformę czyli mobo ,GPU i CPU. Niestety brakuje mi tylko pamięci RAM ,która jeśli chodzi o kości 2x2GB jest droga bo to wydatek rzędu 400zł. I teraz ja do was z pytaniem. Czy niżej wymieniona konfiguracja zadowoli się tylko 2GB pamięci??? I jeszcze związane z tym działem pytanie. Czy do monitora 20' potrzebuję 1GB pamięci na GPU???

 

Konfig:

CPU:AMD Athlon II X3 435 2.9GHz

GPU:HD5770 Sapphire 512MB

Mobo:AsRock 890GX Extreme3

Zasiłka:Chieftec 400W

 

Za pomoc serdecznie dziękuję :jupi:

Link to post
Share on other sites

Do sprzętu tej klasy sugerowałbym raczej 4 GB. 2 GB RAM to w tej chwili minimum.

Co do pamięci GPU to na 512 MB też będą gierki biegać, niemniej patrząc nieco perspektywicznie 1 GB byłby wskazany.

Link to post
Share on other sites

absolutnie sie zadowoli 2 gb w wiekszosci zastosowan z czasem mozesz przeciez dolozyc

karcie tez wystarczy jak na razie 512 z tym ze nie przede wszystkim od rozdzielczosci zalezy rozmiar wykorzystywanej pamieci na karcie ale od zernosci gry ktora na niej smiga -pewna gra z wiekasza iloscia detali moze (teoretycznie) pozrec wiecej memki w 1440x900 od gry ktora nie posiadajac tak rozbudowanej grafiki w fhd zadowoli sie mniejsza iloscia . w erze gier konsolowych raczej coraz wolniej wzrastaja zapotrzebowania gier na sprzet konsole nas ograniczaja i nic nie zapowiada by ten trend szybko sie ukrocil

 

biorac pod uwage ceny nie wydaje sie wielce rozsadnym kupowanie akurat 5770 z 512 za przykladowe 25 zl taniej niz z 1gb chyba ze bierzesz pod uwage powercolor za 460 co jest swietna opcją uwazam

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Czy do monitora 20' potrzebuję 1GB pamięci na GPU???

Wielkość matrycy się w ogóle nie liczy, za to liczy się jej rozdzielczość.

 

Czy niżej wymieniona konfiguracja zadowoli się tylko 2GB pamięci???

Przy nowszych grach prawie na pewno będzie "chrupać". U mnie nie rzadko zużycie wchodzi powyżej 3GB.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...