Skocz do zawartości

Wymiana GTX 460 na...? -budżet 800-900zł


Recommended Posts

Witam,

 

Chciałbym wymienić mojego Gigabyte GTX-A 460 768MB na kartę na której poczuję różnicę w wydajności. Myślę , że kartę sprzedam za 300zł - jest w super stanie i dołożę 500-600zł na nową kartę.

 

Posiadam:

Procesor : Core i5 2500k

Zasilacz : Enermax Pro 82+ 425W

Monitor: LG W2261VP  1920x1080

 

Wydajność i cisza to się dla mnie liczy. Proszę o propozycję.

Link to post
Share on other sites

Jeśli dobrze czytam masz 900 zł do wydania na karciochę.

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-760-oc-2gb-ddr5-256-bit-hdmi-dp-dvi-box-rev-2-0-gv-n760oc-2gd-546589/

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-760-jetstream-2gb-ne5x760h1042j-586581/

 

Tyle w temacie. U Gigabyte będzie gorzej z ciszą pod obciążeniem, ale i tak dźwięk gry ją zagłuszy. Co do wydajności to przebija ona Palita pod względem temperatury.

Link to post
Share on other sites

Pod względem wydajności (optymalizacja gier też ma tutaj duże znaczenie).

 

Mimo, że Radeon ma większą przepustowość szyny oraz pamieć, to popatrz od tej strony, że Radki ciągną więcej prądu oraz mają wyższe temperatury. Po drugie Nvidia oferuje PsyhX oraz przede wszystkim gry są lepiej zoptymalizowane pod NV niż pod Radeony (no chyba, że wierzysz w bajkę: "karty AMD najlepsze w BF4"). 

 

/HD7970 i GTX670 to ta sama półka wydajnościowa! Co do optymalizacji: wiadomo, w zależności od tytułu gra chodzi lepiej na zielonych lub na czerwonych. 

Edytowane przez R-Koniu
Link to post
Share on other sites

Pod względem wydajności (optymalizacja gier też ma tutaj duże znaczenie).

 

Mimo, że Radeon ma większą przepustowość szyny oraz pamieć, to popatrz od tej strony, że Radki ciągną więcej prądu oraz mają wyższe temperatury. Po drugie Nvidia oferuje PsyhX oraz przede wszystkim gry są lepiej zoptymalizowane pod NV niż pod Radeony (no chyba, że wierzysz w bajkę: "karty AMD najlepsze w BF4"). 

Co ty za bzdury opowiadasz  że gry są lepiej zoptymalizowane pod  Nvidia   niz amd   jęśli nie potrzebujesz Physyx   to gtx 670 nie ma nawet startu do radeona 7970 nie wprowadzaj ludzi w błąd Radek 7970  jest  na tej samej półce co gtx 680  jeśli chodzi o wydajność . Jeśli chodzi o BF4  to  [ niedawno wyszły nowe stery  do kart amd  ] i  mój radek 7870xt @1250mhz ,6500mhz ciągnie tą grę  na ultra detalach  1920x1080  z msa x4  tryb multi i  max ilość klatek ok 80-90  średnio 60-65  najmniej miałem chyba ok 46-  48 a mam już przegranych około 16 godzin  wynik w 3d mark 011 ok 9300-9400pkt 

 

/HD7970 i GTX670 to ta sama półka wydajnościowa! GTX680 to poziom HD7970 GHz. Wklejam test co by się już więcej nie myliło.

http://tpucdn.com/reviews/Gigabyte/R9_280X_OC/images/perfrel_1920.gif

Link to post
Share on other sites

Wiadoma sprawa cześć gier jest lepiej zoptymalizowana po amd a cześć po NVidia co nie znaczy że nie da się komfortowo pograć we wszystkie , poza tym nowe stery które wychodzą tę różnice  znacznie zmniejszają  , może pamiętasz jak było na początku z bF3  tam NVIDIA miała znaczą przewagę   a później  to amd  z kolejną wersja sterowników  wyszło na prowadzenie

Link to post
Share on other sites

@robertgr1

 

Jeszcze jakieś pytanka?  8-)   Przecież wyraźnie tam pisze 7970, nie 7970 Hz.

 

I 670 i 7970 są na równym poziomie, jednak zakup 670 jest po prostu lepszym wyborem. Co z tego, że 7970 ma 3GB pamięci, jak jest ona zupełnie nieprzydatna w momencie, gdy korzystamy z jednego monitora.

 

 

Tak w ogóle to nawet nie wiemy czy autora interesują używki czy nówki  :)

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o nowe karty graficzne to najlepszym wyborem do 900 zł będzie GTX 760. Co prawda marka mało znana na polskim rynku, dla niektórych, ale to bardzo dobra konstrukcja w dobrej cenie. Podaje linka http://www.morele.net/karta-graficzna-kfa2-k45r-blue-gf-gtx760-ex-oc-pci-e-2gb-ddr5-256bit-w-dp-hdmi-dvi-d-dvi-i-cooling-fan-g-g-k45rl-76nph6dv8rnz-kfag-612737/ . Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Wolałbym nową kartę graficzną.

Jeśli uda mi się sprzedać gtx 460 za 300zł to będę miał 900zł budżetu, ale jeśli nie to budżet będzie mniejszy. Więc możemy założyć , że mam 800zł max i do tej kwoty muszę się rozglądać. Chyba , że przeczekam i odłożę trochę grosza na jeszcze lepszą konstrukcje.

Link to post
Share on other sites

Słuchaj za Twojego GTX 460 gigabyte powinieneś dostać 280-300 zł. Jeżeli do 900 zł nowa karta graficzna to ta podana przeze mnie, będzie optymalnym wyborem. Warto troszkę poczekać i kupić GTX 760, gdyby zabrakło ci kasy.

Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...