Skocz do zawartości

Którą wersję gtx780 wybrać


Recommended Posts

Z tym 780 Lightning różnie może być. Są już serie które mają pamięci SK Hynix, nie wiem czy w PL takie sztuki są dostępne ale na overclockers.net użytkownicy już potwierdzają że takie się pojawiły. W okresie premiery nie było dostępnych innych modułów pamięci to pierwsze sztuki dostały Elpidy.

Edytowane przez Wooojciech1983
Link to post
Share on other sites
czemuz góry odrzuciliście gigabyte'a? Właśnie nim jestem zainteresowany - to źle?

Odrzucają, bo parę razy na forum pojawiły się wzmianki o piszczących cewkach, a myślą, że jak kupią od innego producenta, to tego problemu już nie będzie. Po za tym gigabyte postawił na wydajność chłodzenia swojej karty i osiąga znacząco niższe temperatury, ale za to jest głośniejsza i każdy woli cichszą konstrukcje. Nikt jednak nie chce sprawdzić, jaka głośność karty gigabyte byłaby jakby zmniejszyć obroty wentylatorków do takich, że karta będzie miała temperatury konkurencji. No tak to wygląda mniej więcej z tego co w kilku tematach czytam :)

Chyba sobie zakupię dwie karty, MSI i gigabyte i sprawdzę sam jak to wygląda, a drugą odeśle. 10zł nie majątek, a będzie to na pewno najlepszy wybór :). Z wynikami oczywiście się z Wami podzielę w jakimś temacie :)

Edytowane przez AndreoKomp
Link to post
Share on other sites

 

Chyba sobie zakupię dwie karty, MSI i gigabyte i sprawdzę sam jak to wygląda, a drugą odeśle. 10zł nie majątek, a będzie to na pewno najlepszy wybór :). Z wynikami oczywiście się z Wami podzielę w jakimś temacie :)

no to czekamy na opinie ;) wyłożyć 2000zł nie każdy może :D

Edytowane przez willis81
Link to post
Share on other sites

Odrzucają, bo parę razy na forum pojawiły się wzmianki o piszczących cewkach, a myślą, że jak kupią od innego producenta, to tego problemu już nie będzie. Po za tym gigabyte postawił na wydajność chłodzenia swojej karty i osiąga znacząco niższe temperatury, ale za to jest głośniejsza i każdy woli cichszą konstrukcje. Nikt jednak nie chce sprawdzić, jaka głośność karty gigabyte byłaby jakby zmniejszyć obroty wentylatorków do takich, że karta będzie miała temperatury konkurencji. No tak to wygląda mniej więcej z tego co w kilku tematach czytam :)

Chyba sobie zakupię dwie karty, MSI i gigabyte i sprawdzę sam jak to wygląda, a drugą odeśle. 10zł nie majątek, a będzie to na pewno najlepszy wybór :). Z wynikami oczywiście się z Wami podzielę w jakimś temacie :)

I to mi się podoba ;] 

Link to post
Share on other sites

 

 

Z tym 780 Lightning różnie może być. Są już serie które mają pamięci SK Hynix, nie wiem czy w PL takie sztuki są dostępne ale na overclockers.net użytkownicy już potwierdzają że takie się pojawiły. W okresie premiery nie było dostępnych innych modułów pamięci to pierwsze sztuki dostały Elpidy.

 

Tylko jak rozpoznać sprzęt z SK Hynix...


 

 

cena MSI GeForce GTX780 3072MB 384bit Lightning to obecnie ok. 2050zł, przy najbliższej premierze Ti, trzeba zobaczyć czy się opłaca... chyba że wówczas stanieje, bo jak narazie się trzyma starej ceny

 

W cenie 2050 zł. uzględniono już bardzo dużą obniżkę. Jeszcze niedawno ceny na MSI GTX780 LIGHTNING wahały się w granicach 2800 - 2900 zł. Szczerze mówiąc nie spodziewalem się tak dużych obniżek cen i tak szybkiej reakcji ze strony polskich sklepów.


______________________________

Ti ma mieć pobór prądu na poziomie gtx690. Aż strach pomyśleć o temperaturze pracy takiego układu.

Wszystko wskazuje na to, że kupowanie tzw. referenta gtx780ti nie ma sensu. Karta będzie głośna i gorąca, z temperaturami balansującymi na granicy wytrzymałości układu. Wszystko po to, żeby małym nakładem pracy i innowacyjności znowu skasować konkurencję. Obym się mylił.


Wczoraj zamówiłem kartę Asus GTX780-DC2OC-3GD5 w jednym z popularnych sklepów, dziś dostałem wiadomość o anulowaniu zamówienia. Jednocześnie zauważyłem, że podobna sytuacja występuje także w innnych sklepach. Ceny w polskich sklepach spadły bardzo szybko w związku z niedawną obniżką ze strony NVidii, jednak równie szybko sklepy wycofały się ze sprzedaży tańszych kart. Jeśli ktoś chce jeszcze kupić GTXa780 (bez Ti) i znalazł jeszcze jakąś sztukę w sklepie to prawdopodobnie ma ostatnią okazję.


(Być może problem dotyczy wyłącznie karty Asus GTX780-DC2OC-3GD5. Palit NE5X780T10FBJ jest nadal dostępny. Nie będę składał zamówienia żeby się przekonać, czy informacja o dostępności jest nadal aktualna.)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

w moim przypadku MSI odpada z powodu brązowego PCB. Jedynie mogę się nad Asusem zastanowić ale póki co jest on droższy o 100zł i troszkę mniej wydajny więc nie wiem czy warto.

Nie zwracaj za dużej uwagi na dość niskie taktowanie Asusa, jeśli chodzi o OC to w kilku testach pokazała co potrafi:

 

Spójrz na drugą tabele tego testu, jest porównanie pięciu autorskich wersji po OC:

http://www.techpowerup.com/reviews/MSI/GTX_780_Lightning/29.html

 

Co do kultury pracy to sam jestem trochę zszokowany bo jest mega cicho przy temperaturze 60-62 stopniach w stresie.

Wykonanie również bardzo dobre, do tego osłona PCC - dobrze się w budzie prezentuje.

Miałem w ręce Gigabyte i widać, że to budżetowa. Jest głośna pod obciążeniem ale to również świetna karta, choć wyglądem nie powala.

Jak chcesz więcej informacji to pisz ;)

Link to post
Share on other sites

A ja polecę kartę graficzną, która została wymieniona, ale jej autor wprowadza was w błąd. Gainward GeForce GTX 780 Phantom GLH tutaj w bardzo dobrej cenie  http://www.morele.net/karta-graficzna-gainward-geforce-gtx-780-phantom-glh-426018336-2975-591772/  .  To nie jest PALIT. Karta ta moim zdaniem rozkłada konkurencję na łopatki. Jest chyba najbardziej podkręcona standardowo, do tego świetnie się podkręca, choć to tez zależy oczysiście od sztuki. Ładnie też trzyma temperatury, na odpowiednim poziomie. No i jest dość cicha. Myślę, że jest poza zasięgiem dla konkurencji, a tutaj jego teścik  http://hexus.net/tech/reviews/graphics/59777-gainward-geforce-gtx-780-phantom-glh/  .  Chcieliście na tle konkurencji prosze :) . Pozdrawiam :)

 

/polecasz tego Phantoma dosyć często. Dobrze by było zobaczyć test gdzie jest bezpośrednie jego porównanie z Asus'em, Gigabyte'em itp. Jeśli widziałeś takowy - wstaw ;)

Edytowane przez Breaky83
Link to post
Share on other sites
A ja polecę kartę graficzną, która została wymieniona, ale jej autor wprowadza was w błąd. Gainward GeForce GTX 780 Phantom GLH

 

Wygląda rewelacyjnie ale ten ASUS ma niesamowite możliwości jeśli chodzi o OC. No chyba, że wszystkie testy były robione na ścisle wyselkcjonowanych sztukach, które się znacznie różnią możliwościami od tych zwykłych, dostępnych w sprzedaży.

 

Najlepszym wyborem byby MSI GTX780 LIGHTNING, ze względu na baredzo wydajne i ciche chłodzenie oraz rewelacyjną sekscję zasilania. Trzeba jednak trafić na sztukę z SK Hynixami. Przy czym z wyglądu jest zbyt odpustowy jak na mój gust, po prostu przesadzili.

A tutaj jeszczed jedna propozycja

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/zotac-geforce-gtx-780-amp-test.html

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/zotac-geforce-gtx-780-amp-karta-triple-silencer-cena-specyfikacja.html

bardzo wydajna karta z zegarami ustawionymi fabrycznie powyżej 1000 MHz.

Byłoby idealnie gdyby producent nie zablokował GPU Boost 2.0 na wartości 1178 MHz.

Edytowane przez est_ars
Link to post
Share on other sites

 

 

Ja kupiłem na morele za 1880zł tydzień temu ale już go nie ma.

 

Ja zamówiłem wcoraj na morelach ale mi anulowali zamówienie, ponieważ nie mają w magazynie a przez najbliższe 2 tygodnie nie planują zamawiać kolejnych sztuk.


Przynajmniej będę mógł spokojnie zaczekać na oficjalne informacje o GTX780Ti. Szkoda, że ludzie, którzy zgłosili chęć zakupu mojej aktualnej karty, też będą musieli zaczekać. Liczę na ich cierpliwość.

Link to post
Share on other sites

 

Mówisz o porównaniu taktowań??

 

Tak, jest tam tabelka gdzie widać jakie taktowania udało się uzyskać na konkretnym GPU.

Ja potwierdzam 1098MHz (+Boost) na rdzeniu i 1750Mhz na pamięciach, ale jeszcze suwaki dla Power Target i GPU Voltage mają trochę miejsca ;)

 

@up, wydaje mi się, że po prostu nie ma ich na stanie nigdzie albo nie chcą zamawiać przed premierą wersji GHz i Ti.

Link to post
Share on other sites

Poczekaj chwilę, tego Asusa na morele powinieneś wyłapać w znacznie korzystniejszej cenie. 

Miałem sztukę sklepową, która bardzo ładnie się kręciła. Nawet lepiej niż produkt podesłany do testów.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...