Skocz do zawartości

Upgrade 7970 na GTX780?? Jest sens??


Recommended Posts

Witam szanownych kolegów.

 

Jako że idą święta i moje urodziny za razem zastanawiam się czy nie zrobić sobie prezentu w postaci nowej karty graficznej. Czy wspomniana w temacie wymiana będzie miałą wymierny sens?

 

Mojego Radeona kupiłem niecały rok temu i trochę mnie drażnił od samego początku. Po primo wziąłem niestety wersję Windforce 3 od Gigabełta z zablokowaną możliwością zmiany napięcia. Max OC jakie karta stabilnie trzyma to 1100 na rdzeniu i 1550 na pamiątkach czyli niewiele lepiej niż standardowy GHZ edition. Po drugie karta oczywiście jest wydajna ale potrafi mieć dziwnie nierówną "formę" i  w niektóych tytułach generować błędy graficzne. Np pierwsza misja w Crysis 3 "post human" (ustawienia vhigh wszędzie, FXAA) fps spada nieraz poniżej 30fps i nie da się grać, a przez resztę gry jest już płynnie. U kolegi który ma GTX 770 fps jest o wiele bardziej stabilny. Podobnie w moim ukochanym GTA IV gdy wyłacze vsync mam potworny mocrostuttering (żadna zmiana sterowników nie pomaga). Vsync musi być włączony by nie było mikroprzycięć ale wtedy z kolei niekiedy są problemy z płynnością.....Sytuacja wygląda tak że nigdy nie byłem z karty w 100% zadowolony, widać że ma ona potencjał ale jest on marnowany przez sterowniki i małe możliwości OC.

 

Zauważyłem że ceny GTX 780 ostatnio dość spadły (np tutaj też wersja z Windforce 3 za 1743 zł http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-780-oc-gv-n780oc-3gb-582979/ ). Jak myślicie warto było by zainwestować i zmienić GPU? Nie ukrywam że chciałbym wrócić do Nvidii (poprzednio miałem GTX 470również z chłodzeniem Windforce 3 i dawała świetnie sobie radę przez 3 lata). Czy też lepiej poczekać do premiery kolejnej generacji? Zakładając że sprzedam mojego radeona za 900-1000zł dokładam jakieś 800 zł.

 

Reszta gratów w sigu (Mam nadzieję że platforma da radę nowej karcie?? Czy muszę już inwestować w Hasswela?? :) ). Ciekaw jestem waszych opinii na ten temat

 

Pozdrawiam

 

Marcin

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites

Sam dość mocno rozważam taki upgrade po nowym roku i myślę, że ma sens, ale tak jak pisze Chudy - chyba warto trochę poczekać, chociażby  na premierę R9 290 i ewentualne kolejne obniżki.

Link to post
Share on other sites

Eeee.... a czy R9 290x nie miał już czasem premiery??? Wydajność na poziomie gtx 780 bez OC, czasami skubie po piętach Titana ale kosztem gorąca i potężnego zużycia prądu. Ogólnie przy obecnej obniżce cen gtx 780, nowość od AMD nie ma większego sensu IMHO.

 

Ogólnie wiem że moja karta jest dość mocna jak na dzisiejsze warunki, ale jakoś od początku jej posiadania mam pewien niedosyt. Zapłaciłem za nią kupę forsy (1550 złotych w grudniu 2012) a ani wydajność mnie w sumie nie zachwyciłą (myślałęm że będzie lepiej) i do tego dochodzą jeszcze niski potencjał OC i okazjonalne problemy (np tragiczny FPS w Assassins creed III - a cała seria należy do moich ulubionych tytułów :( ). Dlatego kusi mnie niemiłosiernie ten GF. Jeszcze kilka tygodni temu przy cenie ~2200 zł w życiu bym się nie decydował, ale 1743 zł już lepiej wygląda :)

 

A i właśnie - podobno z nowymi kartami od Gigabyte są problemy z piszczącymi cewkami (zauważyłem w kilku tematach). Naprawdę problem jest aż tak duży jak niektórzy opisują??

Link to post
Share on other sites

290X miał już premierę, ale 290 jeszcze nie.

 

 

 

Ogólnie przy obecnej obniżce cen gtx 780, nowość od AMD nie ma większego sensu IMHO.

 

Też tak uważam, ale ta obniżka prawie na pewno spowoduje reakcję AMD, więc warto poczekać na ustabilizowanie się cen. 

Link to post
Share on other sites

Poczekaj,poczekaj.Dam Ci przykład na własnej osobie.Kupiłem 770 za 1500zł a za dwa dni to samo kosztowało już 1300zł a tak samo mi radzili poczekaj.Jednak dobre możliwości OC trochę zniwelowały mi tą stratę.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Miałem dokładnie tą samą sytuację, ale skorzystałem z przysługującego mi zwrotu towaru do 10 dni od zakupu. Teraz czekam na pieniążki i kupuję gtx 780.

 

czekaj na 780ti

 Dokładnie, poczekaj tydzień do premiery. Możliwe, że ceny znowu ulegną zmianie ;]

Link to post
Share on other sites

Siema

posiadam hd 7970 od sapphire z boostem i jestem zadowolony,skoro tobie jakieś artefakty wyskakują może coś jest nie halo z kartą bo ja po lekkim oc proca i gpu nie mam problemów z fps w każdej grze,a już nie mówiąc o tym mikro przycięciach.

Mimo wydajności sam myśle nad zmianą ale w gre wchodzi tylko gtx 780Ti lub hd 7990 za 600 eur jest teraz dostępny.

Link to post
Share on other sites

Siema

posiadam hd 7970 od sapphire z boostem i jestem zadowolony,skoro tobie jakieś artefakty wyskakują może coś jest nie halo z kartą bo ja po lekkim oc proca i gpu nie mam problemów z fps w każdej grze,a już nie mówiąc o tym mikro przycięciach.

Mimo wydajności sam myśle nad zmianą ale w gre wchodzi tylko gtx 780Ti lub hd 7990 za 600 eur jest teraz dostępny.

GTX 780TI podobno ma kosztować 700 dolców. Trochę drogo jak na kartę. Według mnie gtx 780 jest teraz w bardzo dobrej cenie, aż żal nie skorzystać z takiej okazji. 

Link to post
Share on other sites

Siema

posiadam hd 7970 od sapphire z boostem i jestem zadowolony,skoro tobie jakieś artefakty wyskakują może coś jest nie halo z kartą bo ja po lekkim oc proca i gpu nie mam problemów z fps w każdej grze,a już nie mówiąc o tym mikro przycięciach.

Mimo wydajności sam myśle nad zmianą ale w gre wchodzi tylko gtx 780Ti lub hd 7990 za 600 eur jest teraz dostępny.

Artefaktów nie mam, a microstuttering jest tylko i wyłącznie w GTA IV i EFLC. Gdybym miał kartę od Sapphire to pewnie bym nie narzekał. Wykręciłbym sobie z niej 1250 na rdzeniu i byłoby ok. Ale że mnie pokusiło kupić Gigabyte to mam :( . CPU na codzień pracuje na 4,6 GHz, max co mogę z niego wycisnąć to 4,8 ale to już robi się piekarnik. Poczekam jeszcze z tydzień na premierę 780 Ti, może przyniesie ona jakiś dalszy spadek cen i chyba wybieram się na zakupy. Pieniądze się zarabia nie po to żeby sobie wszystkiego żałować :) Jedno wiem na pewno - nigdy więcej zakupów "na szybko" :)

Link to post
Share on other sites

1100 rdzeń 1550 pamiątki - więcej się nie da bo kupiłem fantastycznego Gigabełta z zablokowaną regulacją napięć.

 

Miałem tą samą kartę. Niestety u mnie było jeszcze gorzej (1070 rdzeń). Na dodatek nie mogłem jej sprzedać za żadne przyzwoite pieniądze. Poszła dopiero na licytacji bez ceny minimalnej chyba za 960 zł gdzie nowa kosztowała jeszcze w okolicach 1300 zł.. Za stówkę więcej miałbym asusa 7970 DCu, ale wolałem przyoszczędzić. Karta dla użytkowników typu zamontuj w kompie i zapomnij.

 

 

Wracając do tematu, to dolar znowu skoczył. więc i wszystkie karty zdrożały. Z drugiej strony idą święta, więc raczej na obniżki się nie zapowiada. Ciężki wybór, może jakby się dało po taniości wymienić na 770-kę i przeczekać do maxwella.

Edytowane przez jorginto
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...