Skocz do zawartości

Nowy monitor wątpliwości


Recommended Posts

Witam,

 

do niedawna bylem na 99% zdecydowany na Iiyama ProLite B2712HDS-1

natomiast mialem okazje popracowac troche przed S-IPS i tu pojawily sie wątpliwości: czy jakosc obrazu takiej TN`ki (poniekad dobrej) nie bedzie widocznie slabsza od IPS? oraz czy z drugiej strony IPS da rade bez smurzenia?

 

moje priorytety to:

- 24-27 cali

- FullHD

- czas reakcji max 5ms

- hdmi

- dobre kolory i brak smurzenia w grach

 

budzet to okolice 1500 PLN ale jesli bedzie warto moge go troche podniesc

 

EDIT czy alternatywa sa tez matryce VA?

Link to post
Share on other sites

Powiem w ten sposób: mniej szkody wyrządzasz oku oglądając obraz na matrycy IPS/PVA. Za obecnie najzdrowszą matrycę uważam taką opartą na IPS - praca z tekstem to na niej przyjemność. Oczywiście dochodzi tutaj jeszcze kwestia dobrania odpowiedniej przekątnej i rozdzielczości. Zwróć uwagę na możliwośćregulacji parametru "Brightness" - monitory NEC'a mają w tym względzie o wiele większy zakres regulacji w porównaniu np. do monitorów Dell'a.

Dla mnie jakośćobrazu matrycy TN jest widocznie gorsza niż matryc PVA/IPS - chociaż znam kilka osób, które powiedzą Ci, że to bzdury i nie ma żadnej różnicy.

Smużenie - na żadnej nowoczesnej konstrukcji typu PVA/IPS nie było ono dla mnie czynnikiem uniemożliwiającym rozgrywkę zarówno w grach FPS jak i innych.

 

Polecam Ci monitor Eizo EV2333WH-BK - w przypadku matrycy PVA

W przypadku IPS - HP LP2475w - będzie to chyba najlepszy monitor jaki możesz kupić lekko naginając zaproponowany budżet. Zyskasz za to sprzęt dobrej klasy o przyzwoitych parametrach.

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Wg mnie te monitory które zaproponował @venice to najlepszy wybór w tej cenie, ponieważ większość monitorów 24-27 cali na matrycy IPS i PVA kosztuje 2000zł i ponad. Tutaj są linki z allegro z tymi monitorami:

http://www.allegro.pl/item990971283_eiz ... we_fv.html

http://www.allegro.pl/item992726130_now ... ps_hd.html

Link to post
Share on other sites

Zastanawia minie jednak to czy ten Eizo jest dostępny w Polsce..?

Jest ;) Ostatnio nawet oglądałem go w jakimś oddziale Balty. Bardzo przyzwoity monitor, naprawdę polecam. "kalibracja" prosto z pudła nie pozostawia niczego do życzenia dla normalnego użytkownika.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...