Skocz do zawartości

Czy ten zestaw będzie dobry w tym przedziale cenowym? [1500zl]


Recommended Posts

Czesc, mam do wydania 1500zł, opierajac sie na polecanych zestawach z infobitu zrobiłem swój zestaw: http://www.morele.net/inventory/info/DB21TC/ 

chciałbym się dowiedzieć, czy wszystko w tym zestawie będzie ze sobą współpracowało, czy ten procek jest dobry do tej grafiki i czy to ogólnie jest w miarę dobry komputer za tą cenę.

Pozdrawiam :)

 

Link to post
Share on other sites

Zawsze ale to zawsze, pamiętaj:

 

Jak prosić o pomoc w dziale "Komputery, zestawy komputerowe" ?

 

1 ) Ram, może być, ciężko źle wybrać.

 

2 ) Obudowę, to osobiście bym wymienił, na Zalman Z3 Plus, od razu masz wbudowane 4 wentylatory i jest solidniejsza,a w tym przedziale cenowym najlepsza

 

3) No i nie wiem czy PC ma być do gier? Programów? Czy przy takim budżecie nie myślałeś o Ivy Bridge? Wyszłoby Cię taniej na pewno i lepiej niż to co proponujesz, bo jednak Haswell jest drogą konstrukcją, a przy tym budżecie to nie ma sensu się w niego pchać...

 

4) Karta grafiki jest jak najbardziej ok, ale osobiście nie ufam innym firmom niż Gigabyte/MSI

 

5) Jakoś tego zasilacza nie znam, jak już to lepiej XFX lub BeQuiet, ewentualnie Corsair

 

6) Procek oki, ale o płycie nawet nie słyszałem

 

Także wrócę do początku, wypełnij formularz :)

Link to post
Share on other sites

 

Czy przy takim budżecie nie myślałeś o Ivy Bridge? Wyszłoby Cię taniej na pewno i lepiej niż to co proponujesz, bo jednak Haswell jest drogą konstrukcją, a przy tym budżecie to nie ma sensu się w niego pchać...

Zastanów się lepiej co piszesz! Cena złożenia budżetowego zestawu na Haswell, jest praktycznie taka sama jak na Ivy, a prcesory Haswell są wydajniejsze. Do tego budżetowe płyty do nich są lepiej wyposażone, więcej nowszych złącz itp.

Link to post
Share on other sites

Ok to zaczne od poczatku :)

Zastosowanie komputera :gry

Maksymalna kwota :1500-1600

Których części potrzebuję :tylko buda

Czy będę podkręcać sprzęt? :nie

Rozdzielczość mojego monitora :full hd 1920x1080

Specjalne wymagania :zeby wszystkie czesci ladnie ze soba wspolgraly

Części z poprzedniego komputera :nic

Własna propozycja zestawu :http://www.morele.net/inventory/info/DB21TC/

Inne :to gdyby byla jakas tez dobra karta w miare podobna do tej ale z lepszej firmy jak tutaj kolega poleca :)

Link to post
Share on other sites

Szczerze Ci powiem, że w zaproponowanym przez ciebie zestawie jest wszystko co powinno i tak naprawdę próba jego korygowania ogranicza się tylko do kwestii estetycznych. Bo np: wg mnie ta buda jest paskudna i lepszym wyborem będzie Zalman Z3 Plus. Podobna cena., lepsza wentylacja (4 wentyle w komplecie).

 

I ta buda to jedyne zastrzeżenie ;)

Link to post
Share on other sites

bardzo ucieszyla mnie ta informacja :) spojrze sobie jeszcze, porownam te obudowy i bede zamawial, dziekuje za pomoc :)

Jeszcze mam szybkie pytanie co Wy na to, żeby zamiast tamtego procesora wsadzić:

http://www.morele.net/procesor-intel-pentium-g3420-3m-cache-3-20-ghz-box-bx80646g3420-603037/ lub http://www.morele.net/procesor-intel-pentium-g3430-3m-cache-3-30-ghz-box-bx80646g3430-603707/

? Różnica to 30 lub 40 zł więcej w zależności czy 1 procek czy 2. Już nie chodzi o te pieniądze ale czy to jest lepszy wybór któryś z tych procesorów? :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...