Skocz do zawartości

Temat o polityce - wchodzisz na własne ryzyko


Recommended Posts

Tutaj ma emigrować Major z Gwynbleidem oraz nasz forumowy Marszałek, a wszystko to okraszone odrobiną Nowaja.
W całej tej politycznej makutrze mogą się wzajemnie ucierać, bez obaw o trwałe okaleczenie moralności postronnych świadków masakrowania lewaków, palenia kotów, czy co tam sobie wymyślą ;)

Link to post
Share on other sites

Ja jestem zdania ze gdyby nie Niemcy, Stalin, Austria, Szwecja to teraz byloby u nas zycie jak w Madrycie.. Ludzie z takich krajow jak Belgia, Holandia, Dania, Irlandia, przyjezdzaliby do nas truskawki zbierac, pracowac na zlewakach i podcierac naszym emerytom przyslowiowe 4 litery . Mamy niefortunne polozenie geopolityczne pomiedzy europa wschodnia a zachodnia. Z kazdej strony wrogowie. Sytuacja jaka teraz mamy jest wynikiem tego co zaszlo w historii. Szczegolne pietno odcisnał komunizm ktory wyniszczyl nas mentalnie i moralnie. Wladza jaka teraz mamy jest doskonalym odzwierciedleniem spoleczenstwa. Obrazajac i odnoszac sie do politykow z pogarda, odnosimy sie tak do samych siebie jako spoleczenstwo. Oczywiscie mozemy sie z nimi nie zgadzac ale jako ludzie dorosli i inteligentni powinnismy zwracac sie z szacunkiem do wszystkich.. Pisze to bo jak slysze te dyskusje o polityce, to mi sie najbardziej rzuca w oczy..

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Problem w tym, że w większości instytucji, urzędów, placówek, etc. zegarki zatrzymały się na 89' i dalej śmierdzi tam komuną. 
Pokolenie decydujące jest też skrzywione przez komunę. Dopóki to nie wymrze, a nie wyrośnie oświecone i inteligentne pokolenie młodych (co pewnie prędko nie nastąpi, sugerując się tym co widzę po zderzeniu z aktualną smartfonową popkulturą) to będzie u nas źle.

Ale to już chyba taka polska mentalność, że jak jest dobrze to się usypia i zaraz znajdzie się ktoś chętny do zagrabienia czegokolwiek, ale jak już wszystko zagrabią i wetkną naród pod bat, to wtedy budzi się zapał i siła wyzwoleńcza... żeby znów trafić w letarg jak sytuacja okaże znamiona poprawy. 

W kwestii polityków... nie ma z kogo wybierać. Tu by się przydał inny ustrój, a najlepszym tego początkiem byłoby zrobienie z Herr Premierem Donaldem, to co zrobili u siebie nasi Iraccy koledzy z ich własnym Saddamem.
Wątpię, że wtedy znalazłby się drugi chętny do rozsprzedawania kraju wszystkim sąsiadom.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

A mnie irytują ludzie( czyt. Ci fajni bo czytają kwejka) którzy są za prawicą jedynie dla tego że "Korwin masakruje" , a oni razem z nim. Pewnie nawet nie wiedzą jakie wartości wyznaje prawica...

Link to post
Share on other sites

@Up raczej takie bydło ( w sensie Polak)- on też to kupił, nie będę gorszy, też kupie.chodzi mi o owczy pęd. Tak jest w wielu sprawach, w polityce także.

@Edyszyn

Jednak co chyba każdego wkurza w niektórych sprawach to "nie znam się, to się wypowiem"

Edytowane przez Jubno
Link to post
Share on other sites

 

 

Taki temat, o takiej tematyce, od blisko dwóch godzin ani jednego postu?!

 

Jak mawiał towarzysz Ikonowicz, jedną z cech (tfu!) demokracji jest możliwość obywatelskiego nieposłuszeństwa.

 

 

 

Tutaj ma emigrować Major z Gwynbleidem

 

http://youtu.be/8b58IPCiYpQ?t=7m54s

Link to post
Share on other sites

 

 

A mnie irytują ludzie( czyt. Ci fajni bo czytają kwejka) którzy są za prawicą jedynie dla tego że "Korwin masakruje"

 

Hmmm.... świadomość polityczna takich ludzi jest na +/- takim samym poziomie co przeciętnego POstkomunisty, leminga, pisiora itd.

 

 

 

via

 

O! Widzę, że ludzi ciągle mają zapędy jak niedouczona szlachta i dają makaronizmy, aby podnieść poziom swojej wypowiedzi, np. zamiast "itd." piszą "etc." (To nie pomaga.)

Link to post
Share on other sites

Ale czy to co zrobil Tusk to naprawde takie zle? zeby uzdrowic budzet skarbu panstwa trzba byloby komus zabrac przywileje, pieniadze.. W kraju postkomunistycznym z ukladami byloby to chyba niemozliwe. Podnoszac podatek vat, odbierze wszystkim, chociaz biedni to najbardziej odczuja. A ustawa emerytalna byla zla juz od poczatku istnienia, i nie mogla byc inaczej zaprojektowana biorac pod uwage, ze z komunizmu wyszlismy z gigantycznymi dlugami. A teraz 2 miliony, czy tam wiecej polakow pracuje na bogate kraje.. Czy to nie jest zastanawiajace? Czy tusk oglasza przetargi na majatek narodowy? i czy tusk ma bezwzgledna wladze? z tego co wiem wparlamencie siedzi 460 poslow.  W sprawie podniesienia placy minimalnej kto najbardziej protestuje? zreszta slusznie..

Ja do Tuska mam pretensje tylko w sprawie ustawy ACTA, ale za tym glosowala wiekszosc w sejmie. Moze mam tez inne pretensje ale ta mi pierwsza przychodzi na mysl.

Tusk mi przypomina kapitana ktory rozkazuje sciac maszty na zaglowcu podczas sztormu, zeby miec szanse wyjscia z opresji. Tylko ze on nie ma zadnych kompetencji zeby komus rozkazywac..

Link to post
Share on other sites

Ale... od czego by tu....Centrum Adama Smitha to może być za dużo... dobra, niech będzie ten:

 

 

 

@ediszyn

 

Jakby ktoś nie załapał o co mi chodzi, to TAK! TUSK to suk.... który dobrze wie co robi (przyznał się przy gadce, że on wie, że likwidacja umów śmieciowych, to wzrost bezrobocia - wie co zrobić, aby tego bezrobocia nie było, ale nie zrobi tego, bo on za chwilę rządzić nie będzie, więc wzrost gospodarki w przyszłości jego kieszeni nie zwiększy.

Edytowane przez Gwynbleidd
Link to post
Share on other sites

Gwynbleidd

Powiem bez zlosliwosci i calkiem na serio. Naiwnosc tego redaktora mnie przeraza. Jezeli funkcjonowanie panstwa byloby takie proste to na swiecie zyloby sie super.. W 90% krajow podatki poszly do gory/sila nabywcza spadla w ostatnim czasie. Funkcjonowanie Panstwa, i ogolnie ekonomi opiera sie na bardzo skomplikowanych zaleznosciach.. Jezeli byloby to takie proste to wszyscy inwestorzy gieldowi zarabialiby krocie bez wiekszego ryzyka.

Co do umow smieciowych, niestety gdyby je zlikwidowac wiele osob straciloby jedyne zrodlo utrzymania i panstwo musialoby wydac pieniadze na ich egzystencje..

Edytowane przez leto87
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...