Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Od jakiegoś czasu śledzę forum i wybieram zestaw pod oc i gry. Zależy mi tylko na wydajności :) Wybrałem taki zestaw:

 


 

co do podzespołów wyżej nie mam szczególnych pytań proszę tylko o ocenę czy jest ok ;)

 

Ale mam kilka pytań co do brakujących części:

 

1. Pamięci wybrałem takie, bo raczej nie opłaca się dopłacać do >1600MHz? Ale czy CL8 będzie lepsze do OC niż CL9? napięcie 1.5V będzie najlepsze pod Haswella jak rozumiem? Proszę o jakieś inne propozycje w podobnych parametrach.

 


 

lub

 


 

2. Dysk Waham się pomiędzy 120GB SSD, a 1TB HDD.. mam obecnie dysk z laptopa i mógłbym dzięki obudowie używać go jako zbiornika na dane, a dysku SSD do systemu/internetu/ 1 gry. Tylko czy jest to realne tj. połączenie dysku z laptopa przez kieszeń na obudowie i granie z tego dysku w gry/oglądanie filmów? Zakup SSD jest teraz chyba nie opłacalny?

 

3. Grafika najmniej mi na tym zależy :D coś ok. 700zł. na tym najmniej się znam... najłatwiej wymienny element komputera więc po co przepłacać ;p co polecicie?

 

4. Monitor z tym mam problem bo chce kupić:


 

ale:

czy nie lepiej kupić monitor z matrycą TN za 400zł?

czy 24 cale to nie za dużo do takiego sprzętu? tzn. większa rozdzielczość = mniej FPS'ów.. może 22 cale wystarczą? a zaoszczędzone 100-200zł włożyć w GPU?

a może jakiś IPS?

 

5. Chłodzenie

mam dwie opcje:


+dodatkowy wentylator, który już mam

 

lub iść na całość 


 

planuje podkręcać i5 na tyle ile mi pozwoli..

Czy dołączone pasty termoprzewodzace do tych zestawów wystarczą czy muszę kupić jakąś lepsza?

 

6. Procesor - Na koniec mam osobliwe pyt. Jeśli się okaże, że dostanę paździerz to czy po włożeniu go do kompa i wyjęciu mogę odesłać do sklepu? :D

 

Jaki sklep polecacie? Preferuję odbiór osobisty w Krakowie:) 

 

Będę wdzięczny za odpowiedzi i poświęcony czas :)

Edytowane przez doominiqs
Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o Płytę główną to nie ma sensu wydawać tyle kasy zaproponował bym ci :http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z77a-g43-intel-z77-lga-1155-2xpcx-vga-dzw-glan-sata3-usb3-raid-ddr3-crossfire-459603/?gclid=CIr62ZblwboCFUMV3godJTIAhA napewno by ci wystarczyła taka płytka a te pieniądzę które ci zostaną przeznacz sobie na np.kartę graficzną Pozdrawiam :) Reszta zestawu jest ok.

Link to post
Share on other sites

to jest Z77 ale wiem, że chciałeś zaproponować MSI Z87 G43, długo nad tym myślałem i doszedłem do wniosku, że jednak wezmę płytę z większą ilością sekcji zasilania, żeby móc podkręcać beż stresowo ;)

 

No chyba że.. rzeczywiście po co przepłacać jak większość i tak zależy od procesora..? 

Edytowane przez doominiqs
Link to post
Share on other sites

z87 g43 będzie lepszym wyborem co do gpu to zależy od ceny

1)ASUS gtx 650 ti boost 2gb 580zł (dobry do max 1680x1050 ustawienia niskie/średnie dx11)

2)Gigabyte HD7870 840zł (FullHD ustawienie średnie/wysokie z AAx4)

3)MSI/ASUS GTX 760 1000zł

4)MSI HD 7950 1200zł

5)Gigabyte GTX 770 1300zł

 

Uważam że lepiej dać więcej za grafe niż wymieniać za rok czy 2 bo za 700zł to kupisz GTX660 która ci pociągnie gry max na średnich.

Jaki intel to do oc CL9

Dysk bym wzią Hybryde (SSHD Seagate)

 

Co do monitora zdecydowanie IPS TN to gó**o czrni to nie wyświetla wcale w nocy oczy bolą strasznie

FullHD - ASUS Designo MX239H

2560x1080 - LG 29EA93 do tego conajmniej HD7870

Link to post
Share on other sites

 

 

jednak wezmę płytę z większą ilością sekcji zasilania, żeby móc podkręcać beż stresowo

 

No tutaj należy uważać na temperatury samego CPU a nie na sekcje zasilania mobasów ....

 

 

 

3. Grafika najmniej mi na tym zależy coś ok. 700zł. na tym najmniej się znam... najłatwiej wymienny element komputera więc po co przepłacać ;p co polecicie?

 

 

 

wybieram zestaw pod oc i gry. Zależy mi tylko na wydajności

 

Sory ale nie wiem o co tutaj chodzi

 

 

 

czy nie lepiej kupić monitor z matrycą TN za 400zł?

 

Jeżeli nie zależy Ci na dobrym jakościowo obrazie, jeżeli nie stawiasz na komfort użytkowania a wszystko pakujesz w ilość fps to TN jest dla Ciebie

 

 Zastosuj się do http://forum.benchmark.pl/forum-9/announcement-13-jak-poprosi%C4%87-o-pomoc-w-dziale-komputery-zestawy-komputerowe/

Link to post
Share on other sites

No tutaj należy uważać na temperatury samego CPU a nie na sekcje zasilania mobasów ....

 

ok a czy MSI nie ma zablokowanych jakiś opcji, np. podnoszenia jakiś napięć lub czegoś co posiada Asrock?

Czy MSI nie nagrzewa się zbytnio po podkręcaniu? Ze względu na mniejsze radiatory.

 

Może wziąć tańszego ASRocka Z87 Pro4?

 

 

 

Z wydajnością chodzi mi o to, że wolę więcej wydać na CPU niż grafikę. Nie muszę grać w Ultra/max detalach, średnie/wysokie mi wystarczą ;)

I zdecyduję się jednak na tego BenQ ale czy lepiej 22 cale czy 24 przy mojej konfiguracji? 

Edytowane przez doominiqs
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...