Skocz do zawartości

Steam a Linux. Czyli trudne sprawy bądź teorie spiskowe.


Recommended Posts

Witam chciałbym rozpocząć nową dyskusje!

Pytanie czemu Steam miałby wchodzić na Linux , skoro ma tak dużo ludzi na Windows.

 Mój domysł:

Steam a Linux.  Mimo iż nie jestem żadnym specem od Linux to wchodząc na różne strony internetowe o  w/w systemie można dowiedzieć się ,że spora część z nich jest nastawiona na ochronę danych klienta. Linux jest systemem który jest otwarty (przeważnie) i duża część osób może prześwietlić kod danej dystrybucji systemu w poszukiwaniu "pluskw" . W szczególności po "aferze prism" ja tylko mogę powątpiewać ,ale myślę ,że coś w tym jest.

Linux silnie chroniony ,głównie z oprogramowaniem  "Open source" ma dostać aplikację zamkniętą do której nikt nie będzie miał wglądu oczywiście oprócz VALVE.  Valve to firma z USA czyli czy chce czy nie chce musi udostępniać dane NSA.

W skrócie sądzę ,że Steam na linux jest po to by stworzyć "backdoor" dla NSA , bo w tej chwili  np. z BSD Linux  (szyfry i więcej szyfrów) mają problemy ze szpiegowaniem ludzi , dodatkowo nikt nie sprawdzi czy to oprogramowanie rzeczywiście szpieguje ,bo kod źródłowy będzie na wyłączność Valve.

Raczej nikt bez powodu nie inwestuje w coś , w co nigdy nie inwestował   ;)

Jakie jest wasze zdanie ?

@down To z jakiego powodu obawy o Open source?

Edytowane przez plmnb
Link to post
Share on other sites

A może nie teoria spiskowa, tylko po prostu to, że ich nowy system SteamOS, będzie oparty na jądrze linux'a, a skoro i tak muszą zoptymalizować gry pod linuksa, to równie dobrze mogą dać je ogólnie dostępnie dla wszystkich użytkowników tego systemu, a co z tego wynika otrzymać jeszcze więcej klientów.

Poza tym jeśli szpiegowanie przez NSA głów największych państw miało okazać się prawdą (chyba, że już się okazało, nie interesuje się tym, tylko słyszę, co jakiś czas w radiu), to myślisz, że skoro mogą podsłuchiwać często bardzo mocno zabezpieczone transmisje, to nie mogliby szpiegować użytkowników linkusa?

Edytowane przez bar1004
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty
to nie mogliby szpiegować użytkowników linkusa?

Tylko w jakim celu szpiegować zwykłych ludzi? Szpiegowanie przywódców państw i innych VIP'ów to jeszcze rozumiem ale szpiegowanie userów Linuxa od tak tylko...? Po co? Userów Windowsa to jeszcze można - użytkowanie nielegalnego oprogramowania - ale pod Linuxem zazwyczaj oprogramowanie nie jest płatne a piractwo to znikomy margines w przeciwieństwie do piractwa pod systemem od M$.

Edytowane przez Igorrodz
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Pytanie czemu Steam miałby wchodzić na Linux , skoro ma tak dużo ludzi na Windows.

 

Gejben nie wchodzi na linux. On tworzy własny system operacyjny, a najprostszy sposób to fork linuksa. To, że siłą rzeczy inne linuksy nie mają problemu z kompatybilnością, to tylko efekt uboczny (przydatny z marketingowego punktu widzenia).

 

Prawdziwy fanboj linkusa, opensourcowiec nie zainstaluje zamkniętego oprogramowania. A reszta zrobi to tylko i wyłącznie z własnej woli.

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

<steam>Bo wolność polega na tym, aby mieć wybór. A jaki jest wybór mogąc grać tylko pod Wndowsem czyli wybierając między Windowsem a Windowsem? Toż to żaden wybór. A wybór między Windowsem a Linuxen to już jest krok do przodu. Tak trzymać</steam>

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...