Skocz do zawartości

Zestawy - Szybkie pytania


Recommended Posts

4 godziny temu, AreoMaxx napisał:

Gigabyte Z490 UD

Zmień na MSI Z490 A Pro, Gigabyte Gaming X czy X AX. 

A z SSD możesz wziąć S11 od ADATA. To samo co 8200 Pro ale póki co jescze chyba nikt się nie napotkał na tą wersję nowego 8200 Pro. 

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
Zmień na MSI Z490 A Pro, Gigabyte Gaming X czy X AX. 
A z SSD możesz wziąć S11 od ADATA. To samo co 8200 Pro ale póki co jescze chyba nikt się nie napotkał na tą wersję nowego 8200 Pro. 
 
Do 10600Kf ta płyta się nadaje imo. Sam mam ją z tym prockiem i złego słowa nie mogę powiedzieć . Ale ja wybierałem pod kątem ilości portów USB . Zrobiłem też na niej OC procka na 4.8 GHz allcore , sekcja w syntetykach nagrzewa się do okolic 70 stopni więc nie jakoś tragicznie. A-Pro jest lepsza to wiadomo ale czy warta dopłaty to bym się zastanowił.
Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Witam, poniżej zestaw do oceny. Staram zmieścić się w 8k, ale przez te chore ceny gpu ciężko mi się tu wyrobić by to miało jakoś ręce i nogi, a jeszcze klawiaturę rgb trzeba dobrać w cenie 100-200 zł. Procek z integrą w razie wu... płyta już prawie jak najtańsza, cooler to samo, pamięci zjechałem z wersji 3,7GHz na 3,2GHz, zasilacz docelowo chciałem seasonic focus ze względu na pół-pasywne chłodzenie. 

 

https://proline.pl/koszyk/8f184ef3

 

i5-11600

Gigabyte B560M D3H

Patriot Viper Steel DDR4 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16

Gigabyte RTX 3060 Gaming OC 12GB GDDR6

Kingston SSD M.2 PCI SA2000M8/1000G

XPG CORE REACTOR 650W 80+Gold

be quiet! Pure Base 500 z oknem

be quiet! Pure Rock Slim 2

MSI Optix 24" FHD IPS 75Hz

MSI Vigor GK20

 

Link to post
Share on other sites

Ja bym zmienił zasilacz na całkiem dobry Spc Vero M3 700w pół modularny, i procesor na 11400 . Za zaoszczędzony hajs dołożył do pamięci patriot Viper steel 4000mhz . Te pamięci zrobią lepsza robotę jak szybszy trochę procesor . Do tego to są b-die i spokojnie Cl ustawisz na 17 17 17 37 czy jeszcze niżej bo synchronicznie z szyną pracują do prędkości 3600mhz więc podejrzewam że cl15 czy może nawet 14 możliwe. Ale to ja bym tak zrobił default_wink.png



Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
1 godzinę temu, PanKacperek napisał:

RTX 3060 przy cenie 4200? Gdzie jest haczyk?

Wolny ram, mało slotów na dyski, małe chłodzenie na CPU i GPU = głośność odkurzacza, niewielkie możliwości rozbudowy, brak systemu. Haczyków jest kilka, w tej cenie to sztuka kompromisu.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam. Co sądzicie o takim zestawie. Zastosowanie 50/50 Lightroom/DaVinci Resolve. Coś zmienić? Budżet ok. 5tyś. To co pogrubione już posiadam.

  • Procesor AMD Ryzen 3700X AM4.
  • Płyta Gigabite B550 AORUS ELITE AX V2 AM4
  • Pamięć CRUCIAL BALLISTIX 32GB (2X16GB) DDR4 3200MHZ LUB 3600MHZ
  • Zasilacz Evga 750W G3
  • Obudowa NZXT H510
  • M.2 ADATA XPG SX8200 Pro lub CORSAIR MP400   1TB 

  • GPU: RX 6600 XT

  • SSD  Samsung 850 EVO 250GB 
  • SSD2 Samsung 870 EVO 1TB

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Witam,

Chcę na święta kupić sobie nowy laptop.

Jedna z firm komputerowych, niechce pisać jaka żeby nie robić reklamy, dała mi poniższą wycenę.

Myślicie że się opłaca czy coś lepszego można wyrwać w tej cenie?

Cena: 6625zł

- Rama i wyświetlacz: Elimina Series 15.6' Full HD 144hz 72%NTSC

- Procesor: Intel Core i7 11800H 2.3GHz (4.6GHz Turbo)

- Karta graficzna: NVIDIA Geforce RTX3060 6.0GB GDDR6 (Laptop)

- RAM: Corsair 16GB (2x8GB) 2666MHz

- Dysk: INTEL 512GB M.2 NVMe PCIe (zapis 1600MB, odczyt 3000MB)

- Zasilacz: 180W

- Bateria: 49Wh litowo-jonowa, 4 ogniwa

- Pasta termiczna: ARCTIC MX-4

- Karta sieciowa: GIGABIT LAN , bezprzewodowa INTEL WIFI AX200

Link to post
Share on other sites
15 minut temu, ArcadioMoralez napisał:

Dzień dobry, czy taki zestaw do gier będzie ok? Głównie nowy bf, warzone lol gta v 

Tak, mniej więcej jakbym miał wybierać, to wybrałbym podobnie. Owszem obudowę wziął bym od be quiet 500DX, GPU zamiast eagle, to większe zaufanie mam do EVGA, a kosztuje tyle samo. Cooler ten mi się nie podoba - kupiłbym do tego procka o podobnej wydajności, inaczej wyglądający model. Ot takie detale, nie mające większego wpływu na całokształt. Jeżeli te bebechy Ci pasują, to nie ma lipy. 

Link to post
Share on other sites
24 minuty temu, Adames napisał:

Tak, mniej więcej jakbym miał wybierać, to wybrałbym podobnie. Owszem obudowę wziął bym od be quiet 500DX, GPU zamiast eagle, to większe zaufanie mam do EVGA, a kosztuje tyle samo. Cooler ten mi się nie podoba - kupiłbym do tego procka o podobnej wydajności, inaczej wyglądający model. Ot takie detale, nie mające większego wpływu na całokształt. Jeżeli te bebechy Ci pasują, to nie ma lipy. 

Hej, bardzo Ci dziękuje za odpowiedź, jak zwykle ciężki wybór jeśli chodzi o podzespoły.
Życzę miłego dzionka, siema! 

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy bym nie dołożył 600 stówek do tego:

https://www.proshop.pl/Komputer-Konfiguracje-Gamingowe-Dutzo/DUTZO-Deluxe-Wildfire/8037198

 

szybszy procek 5600x, lepsza karta rtx 3070, zasilacz z wyższej półki 850w Corasair rmx, ram słabszy bo tylko 3600 cl 18, ale w cenie 7800 gdzie ciężko samą 3070 poniżej 5000 ciężko kupić

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Witam, planuje kupić i ulepszyć komputer, póki co wymyśliłem taki zestaw i zastanawiam sie czy coś w tym zmienić, komputera głównie używam do gier.

- Monitor (telewizor) 4k 39 cali (Już mam)
- Karta graficzna: RTX 2080
- Procesor: i5-12600k
- Płyta główna: MSI PRO Z690-A DDR4
- RAM: G.Skill Ripjaws V DDR4 (2 x 8GB) 16GB 3200 CL16
- Zasilacz: Seasonic M12II-850 SS-850AM 80Plus Bronze 850W
- Dyski: 2TB HDD, 4TB HDD i 216GB SSD

Edytowane przez Yeti23
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Hej, dobry budżetowy mobas lga1700 b660 pod i5 12400 - 12600 (jeszcze nie wiem tutaj) ale uwaga z wifi, MSI PRO B660M-A WIFI czy może ten sam bez wifi taniej i jakaś karta wifi na usb?

Edytowane przez AreoMaxx
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

Chcialbym ulepszyc co nieco w moim starym zlomie, chcialbym wskoczyc na najnowsza generacje intela. Moze na poczatek napisze co posiadam:

 

1. Intel Core i5-4690K, 3800 MHz

2. Plyta Gigabyte Z87X-OC-CF

3. Ram Team Group Vulcan-2400  8GB

4. GTX 1080 msi gaming

5. Antec True Power Classic GOLD 550W

6. obudowa Fractal Design Define R5

7. thermalright macho rev. b

 

Teraz tak, w sumie wszystko do wymiany hehe, ale chcialbym zostawic, obudowe, zasilacz (tutaj jesli da rade ten w ogole), dyski twarde i narazie tego gtxa. Troche czytalem i wyszlo by cos takiego, odrazu zaznaczam, ze znam sie dosyc srednio na podzespolavh i nowinkach technicznych pc:

 

1. Płyta główna Gigabyte B660M GAMING DDR4

2. Procesor Intel Core i5-12600K

3. Pamięć Kingston Fury Renegade, DDR4, 16 GB, 3600MHz, CL16

4. Chłodzenie CPU SilentiumPC Fera 5 Dual Fan

 

Wszelkie rady mile widziane, nie zalezy mi na podkrecaniu, chlodzenie tez musze wymienic, chcialbym kupic wszystko tak, zebym mogl odrazu to odpalic, a to czego nie potrzebuje ewentualnie odpsrzedac za jakies ochlapy, w przyszlosci na pewno nowe gpu i monitor jeszcze.

 

Dzieki za pomoc pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Hej, widze, ze ten temat jest dosc antyczny, ale moze ktos odpisze. Poszukuje jednostki stacjonarnej dla dziewczyny, ktory pociagnie na spokojnie Microsoft Office, MS Teams oraz LoL'a na stabilnych 60 klatkach (moze nie byc na najwyzszych wymaganiach) z wlaczonym discordem w tle.

Sam dlugo w sprzecie nie siedzialem i ciezko mi ocenic czy pod powyzsze wymagania zestaw bedzie wystarczajacy. Kumpel sprzedaje szczerze powiedziawszy lekko mowiac starego kompa. Nie wie sam ile jest warty, po prostu i tak nic z nim nie robi.

 

Ten zestaw:

  • Gigabyte GA-M56S-S3 nVidia nForce 560
  • AMD Athlon 64 X2 EE 4200+ BOX (Socket AM2, 65W)
  • Microsoft Windows XP Home PL SP2b OEM
  • OCZ Technology 2x 1GB DDR2 900MHz Special Ops CL5
  • WD Caviar SE 160GB WD1600AAJS 8MB cache Serial ATA-II
  • Modecom Step 207 - 400W
  • Pioneer DVD+/-RW DVR-212 bulk (Serial ATA)
  • GeForce 8600GT Galaxy 256MB HDTV & DVI (PCI-E) OC (600/1400)

 

Podsumowujac pytania:

  1. Czy powyzszy zestaw da rade pod moje wymagania? Wydaje mi sie, ze nie, ale moze ktos wie lepiej.
  2. Jaka jest szacunkowa wartosc tego zestawu?

 

Z gory dzieki!

Link to post
Share on other sites

Witam nie mogę utworzyć nowego tematu więc się podepne. Nie znam się totalnie na podzespołach etc. Aktualnie mam komputer sprzed xxx czasu (zaraz napisze specyfikację może się go ulepszy?). Teraz chciałbym zagrać w coś konkretnego na PC i mój komputer nie spełnia wymagań w żadnym stopniu - na minimalnych straszne lagi.  

 

Wymagania jakie są rzekomo potrzebne do gry: 

 

Minimalne: 

Intel Core i5-4690K 3.5 GHz / AMD FX-8320 3.5 GHz

 8 GB RAM

 karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon RX 480 lub lepsza

 Windows 7/8/10 64-bit

Zalecane: 

Intel Core i7-3930K 3.2 GHz / AMD Ryzen 5 1600 3.2 GHz

 16 GB RAM

 karta grafiki 6 GB GeForce GTX 1060 lub lepsza

 Windows 7/8/10 64-bit

 

 

Prosiłbym o dodatkowe części które są potrzebne żeby ten zestaw się uruchomił, a gra działała w miarę płynnie. Wszystko raczej będę brał z drugiej ręki, więc proszę nie dodawać na 'zapas' droższych podzespołów. 

 

REKLAMA

 

 

 

Mój aktualny komputer (był robiony na zamówienie): 

 

Plyta główna: ASUS M5A78L/USB3 chipset sb750/710

 

Procesor : AMD FX-4100 socket am3r2

 

RAM : 2x4GB DDR3-1333 PC3 667 zegar?

 

Grafika : AMD Radeon HD6850 1GB GDDR5 256bit

 

 

 

Mam jeszcze jeden starszy( z drugiej ręki):

 

Płyta główna : ASUS P5KPL chipset g31

 

Procesor : Intel Core 2 Quad Q6600 LGA775

 

RAM : 2x2GB DDR2 zegar 400?

 

Grafika : Nividia GeForce GT 220 1GB DDR2 128bit

 

 

 

 

 

Na obu chodzą LoL np w miarę płynnie, ale nic więcej nie ruszą. 

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam Panowie mam dwa pytania. Jaki polecacie dysk nvme do r 3800x, xtrio 3800 na płycie msi b450 gaming plus max? Dysk 1tb. Drugie pytanie tyczy się starego pcta. Wala mi się ta buda i nie wiem czy to wyrzucić na śmieci czy można to sprzedać za jakieś grosze.

Proc i5 4670k, chłodzenie boxowe

2x4gb ddr3 g.skill cl9-9-9-24

płyta msi h97 gaming 3 (nie ma tego plastikowego zatrzasku do lepszego trzymania gpu w gnieździe pci-e ale wszystko działa jak się kartę włoży, trzyma się w gnieździe). 

zasilacz XFX TS 750W plus bronze

Obudowa to jakiś tracer nie mam pojęcia jaki model. Dwa wentyle 120 na froncie, jeden z tyłu i na górze 1x 140 od navisa.

Dysków w tym sprzęcie nie ma a karta (gtx 660) padła ponad rok temu.

Bawić się w sprzedawanie tego? Razem, oddzielnie? Za ile? Czy po prostu wywalić na śmieci i sobie tym głowy nie zawracać?

 

Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...