Skocz do zawartości

Ocena zestawu ~7,5k PLN


Recommended Posts

Witam

 

Jestem nowym użytkownikiem, i chciałbym prosić o uwagi/krytykę. Nie jestem pewien co do zasilacza. Cały zestaw obecnie kosztuje 7,5 klocka. Chciałem tu dokupić jeszcze 1 TB HDD ale 256 GB z SSD mi w  zupełności starcza (korzystam z zewnętrznego HDD co mi w zupełności wystarcza). Korzystam z 2 monitorów jeżeli to ważne. Komp będzie służył (nie ukrywam) głównie do grania i mam nadzieję że przez najbliższe 5 lat pogirze na nim w nowe tytuły bez problemu z wysokimi ustawieniami. Oprócz zarywania nocek przy graniu  bawię się też często w  obróbkę video i zaczynam  zabawę z adobe after effects. A więc proszę o rady i krytykę co ew wymienić, co się nadaje a co nie.

 

 

KARTA GRAFICZNA
GeForce GTX 770 MSI 4GB 2xDVI&HDMI&DP (PCI-E) Twin Frozer z NVIDIA GeForce Experience™ 
 
PROCESOR
Intel Core i7 3930K 3,20 GHz BOX trzeciej generacji 
 
PŁYTA GŁÓWNA
Asus RAMPAGE IV EXTREME 
 
DYSK SSD
Plextor SSD 2,5" 256GB 520/200 MB/s 70k IOPs 
 
RAM
Kingston HyperX DDR3 2x 8GB 2133MHz XMP CL11 Beast 
 
NAPĘD DVD
Lite-ON Super AllWrite DVD+/-RW ihas124-04 bulk black (Serial ATA) 
 
OBUDOWA
CoolerMaster Tower HAF XM czarna
 
ZASILACZ
Cooler Master G600 600W
 
 
PS: Jeśli to możliwe proszę o wypowiedzi bez zbędnego hejtu...
Edytowane przez otaku131
Link to post
Share on other sites

Wiecej grasz / zamierzasz pracowac ? Cos ode mnie , jezeli chodzi o gry i zabawe to nie widze sensu pchania sie w lga 2011 gdyz to jest podstawka dla profesionalistow , ktorzy pracuja przy roznych projektach / zajmuja sie tym zawodowo . Ja zapeoponuje Tobie doskonaly zestaw , ktory poradzi sobie z KAZDYM zadaniem , jakie mu wyznaczysz . Gigabyte GeForce GTX 780 OC 3GB DDR5 384bit (1006/6008) x2

3538zł

 

Intel Core i7-3770K /3.5GHz, 8MB, LGA 1155, BOX/

1230zł

 

MSI Z77A-GD55 /intel Z77, LGA 1155/

450zł

 

Plextor M5S 256GB SATA3 (520/390MB/s)

699zł

 

Corsair AX Professional Series 760W Platinium 80+

620zł

 

Corsair Graphite Series 600TM (black)

599zł

 

Crucial 16GB (2x8GB) 1600MHz CL9 Ballistix

539zł

 

Thermalright HR-02 Macho Black-White. 7860 zl na esc.pl JEZELI nie jestes w stanie dolozyc troche pieniedzy to wybierz jedna gtx 780 zamiast dwoch i cena spadnie do szesciu tysiecy z groszami . Zestaw oferuje : - wysokie OC procesora na doskonalej plycie glownej od MSI ,ktora nie rozni sie niczym Innym od innych drozszych plyt glownych ( np. Asus maximus V ) -cooler CPU bedzie schladzal Twoj procesor oraz on rowniez nie ustepuje od drozszych chlodzen . Np ( be quiet dark rock pro 2 ). -16 GB ram , jako is bedziesz zaczynal bawic sie w roznych programach to szesnascie gigabajta pamieci bedzie wystarczajace do tego typu zadan . - Swietny dysk SSD na system/programy/pare gier o ponemnosci 256gb . - zasilacz o mocnej lini +12V + certyfikat platinium ( solidna konstrukcja ). - piekna,przewiewna,solidnie wykonana obudowa od formy corsair . - SLI gtx 780 , na tym bezproblemowo pograsz w kazda gre przez dlugi okres czasu . ;). Édit : wszystkie ceny sa ze sklepu esc.pl

Edytowane przez LeRoiDuCiel
Link to post
Share on other sites

otaku131 - mimo moich podejrzeń o trollowanie z Twojej strony, to na początek zbytnio nie rozwijając dyskusji napiszę tak:

 

Platforma 2011 jest super, ale do gier zdecydowanie nieopłacalna. Bezapelacyjnie lepiej jest przekierować inwestycje w 1150 oraz mocniejsze GPU.

 

 Komp będzie służył (nie ukrywam) głównie do grania

Za 7645zł można złożyć zestaw miażdżący cyce :D - tutaj daję Ci lekturę do poczytania na temat wydajności SLI GTX 780.

 

 

 mam nadzieję że przez najbliższe 5 lat pogirze na nim w nowe tytuły bez problemu z wysokimi ustawieniami.

Dobrze, że masz nadzieję, bo gwarancji nikt Tobie nie da. W tej branży liczy się "tu i teraz".

 

Pzdr.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

otaku131 - mimo moich podejrzeń o trollowanie z Twojej strony, to na początek zbytnio nie rozwijając dyskusji napiszę tak:

 

Platforma 2011 jest super, ale do gier zdecydowanie nieopłacalna. Bezapelacyjnie lepiej jest przekierować inwestycje w 1150 oraz mocniejsze GPU.

 

Za 7645zł można złożyć zestaw miażdżący cyce :D - tutaj daję Ci lekturę do poczytania na temat wydajności SLI GTX 780.

 

 

Dobrze, że masz nadzieję, bo gwarancji nikt Tobie nie da. W tej branży liczy się "tu i teraz".

 

Pzdr.

skyper a czy ty zauwazyles jaki zestaw przedstawilem autorowi oraz ze wyjasnilem dlaczego 2011 mu sie nie przyda ?
Link to post
Share on other sites

Tak, zauważyłem.

 

A czy Ty - zauważyłeś, że to są dwa różne zestawy?

Czy Ty -  masz pewność, że autor nie jest trollem?

Czy Ty - wziąłeś pod uwagę, że Corsair AX 760 może piszczeć?

Czy Ty - brałeś pod uwagę, że Corsair AX 760 zamiast wentylatora Sanyo Denki, może mieć tani zamiennik?

Czy Ty - jak dobierałeś zasilacz uwzględniłeś, że zalecana moc do SLI GTX 780, to minimum 800W?

Czy Ty - naprawdę nie widzisz różnicy, między MSI Z77A-GD55, a Asus Maximus V?

Czy Ty - zauważyłeś, że Twój zestaw jest droższy od mojego o 215zł?

Czy Ty - mógłbyś zacząć pisać poprawnie gramatycznie?

Czy Ty - jesteś aż takim leniem, że nie chce Ci się używać polskich znaków?

Czy Ty - byłbyś tak uprzejmy i zwracając się do kogoś, pisał "Ty" z dużej litery.

  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

otaku131 - mimo moich podejrzeń o trollowanie z Twojej strony, to na początek zbytnio nie rozwijając dyskusji napiszę tak:

 

Platforma 2011 jest super, ale do gier zdecydowanie nieopłacalna. Bezapelacyjnie lepiej jest przekierować inwestycje w 1150 oraz mocniejsze GPU.

 

Za 7645zł można złożyć zestaw miażdżący cyce :D - tutaj daję Ci lekturę do poczytania na temat wydajności SLI GTX 780.

 

 

Dobrze, że masz nadzieję, bo gwarancji nikt Tobie nie da. W tej branży liczy się "tu i teraz".

 

Pzdr.

 

 

Można wiedzieć z jakiego sklepu to wytrzasnąłeś ? Ceny uważam za bardzo interesujące. Co do "gwarancji" to jej nie oczekuje, poprostu mam nadzieję że wymagania gier nie podskoczą tak szybko :)

Link to post
Share on other sites

Ja mam jeszcze parę słów od siebie. 

 

Autorze podaj co za monitory / szkiełka posiadasz obecnie, jeżeli są to jakieś 60 Hz modele to pakowanie się w SLI GTX 770 / SLI GTX 780 na chwilę obecną nie ma najmniejszego sensu i będzie tylko i wyłącznie stratą pieniędzy. 

 

Dodatkowo, czekaj na R9 290X ... premiera tej karty kolejny raz zamiesza cenami na rynku i myślę że GTX 780 będzie musiał jeszcze mocniej stanieć aby być konkurencyjny ...

 

Póki co to tyle ... 

 

PS: pod SLI GTX 780 warto zakupić większego Fractala XL L2

Link to post
Share on other sites

Ja mam jeszcze parę słów od siebie. 

 

Autorze podaj co za monitory / szkiełka posiadasz obecnie, jeżeli są to jakieś 60 Hz modele to pakowanie się w SLI GTX 770 / SLI GTX 780 na chwilę obecną nie ma najmniejszego sensu i będzie tylko i wyłącznie stratą pieniędzy. 

 

Dodatkowo, czekaj na R9 290X ... premiera tej karty kolejny raz zamiesza cenami na rynku i myślę że GTX 780 będzie musiał jeszcze mocniej stanieć aby być konkurencyjny ...

 

Póki co to tyle ... 

 

PS: pod SLI GTX 780 warto zakupić większego Fractala XL L2

GTX 780 juz nei stanieje i tak ma byc chyba 500zl tanszy od R9-290X a wydajnosc nie jest super wieksza miedzy 780 a R290X

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...