Skocz do zawartości

E-MU 0404 USB-Ktoś miał okazję usłyszeć jak to gra?


Recommended Posts

Witam!

Noszę się z myślą zakupu nowej karty z "wyższej półki", koniecznie musi to być karta USB ponieważ korzystam z laptopa (nie mam innego wyjścia ponieważ komputer muszę targać ze sobą a zakup w miarę dobrej "skrzynki" mija się z celem-bo wiekszość czasu stałaby nieużywana). Obecnie posiadam Creative X-Fi 5.1 USB(karta tragiczna). Kwota jaką dysponuje to około 1000zł. Docelowy sprzęt to: głośniki Logitech Z-5500 (w przyszłości może jakieś kino domowe). Ostatnio "wpadłem" na E-MU 0404 USB (wiem, że jest to karata z przeznaczeniem do studia nagrań).

Czy Ktoś miał okazję odsłuchu lub przetestowania tej kary?

Czy "zda egzamin" z tymi głośnikami? (głównie filmy i muzyka)

A może Ktoś ma inną propozycję?

Z góry Dziękuję za pomoc!

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

ja słyszałem i jest to ostry przerost formy jeśli chodzi o jakiekolwiek głośniki, a mowa tu o z5500 które się zbytnio do niczego nie nadają (zwłaszcza muzyki) i napędzi je Creative SoundBlaster Audigy 2 ZS. Więc jeśli nie jesteś muzykiem to jest to zupełnie bez sensu ... Karta do zastosowań studyjnych i do instrumentów ...

 

Swego czasu miałem długo ESI Juli@ i monitory podpięte i spisywało się idealnie, więc jestem zwolennikiem takich kart ale nie do tych głośników i nawet jak to będzie nowe kino domowe ...

 

pozdr Bimb

Link to post
Share on other sites

Dzięki za zainteresowanie się tematem!

Niestety w moim diabelnym laptopie nie mam złącza na zaproponowaną przez Ciebie kartę...więc pozostaje mi tylko USB...

Jeżeli chodzi o karty Creative'a już się na nich "przejechałem" i kolejny raz nie zaryzykuje kupna produktów tej marki. Obecnie posiadana przeze mnie Creative X-Fi USB proponuje dźwięk nie wile różniący się od integry - jednym słowem TRAGEDIA!!! Nie oszukujmy się ale to co proponują sklepy komputerowe to prawie nic (chodzi o dźwiękówki USB). Dlatego zacząłem szukać w sklepach zajmujących się sprzętem audio i tam natknąłem się na E-MU 0404 USB. Zdaję sobie sprawę, że jest to karta studyjna, ale z tego co wyczytałem nadaje się do lapków więc pomyślałem - a nóż (niestety nie znalazłem żadnych recenzji lub testów jak ona spisuje się z laptopem i głośnikami typu Z-5500) czyli wiedziałem tyle co nic - teraz wydaje mi się, że z tą karta to był "poroniony" pomysł...

Co do Z-5500 wiem, że nie jest to jakiś wyrafinowany sprzęt, tylko zwykła masówka (duży sub. i małe plastikowe satelitki), ale jak na razie mi wystarcza i zajmuje nie wiele miejsca (poza sub.). Ale uwierz mi miałem okazję odsłuchać jak grają w połączeniu z kartą Asus Xonar HDAV13 i "niższymi" modelami tej marki i muszę przyznać, że różnica jest ogromna!

Chyba nie pozostaje mi nic innego jak opylić tego X-Fi dołożyć troszkę i zaryzykować z Asusem Xonar U1 USB...

Link to post
Share on other sites

tzn ja Ci nie proponowałem Juli ;) tylko napisałem, że jestem zwolennikiem tego typu kart, a nie asusy, creativy ... chociaż sam posiadam teraz essence stx ... swoją drogą ten xonar usb to na pewno lepsze rozwiązanie ... Popytaj znajomych, żeby przetestować, pożyczyć bądź w sklepie, chociaż w sklepie też odsłuch jest do du...y.

 

Poczytaj też o akustyce pokoju/pomieszczenia: pokombinuj z rozmieszczeniem satelitek

Link to post
Share on other sites

Muzyki słucham przeróżnej od klaski począwszy poprzez techno, hip-hop, dance na ciężkim metalu kończąc (zależy jak mi wpadnie w ucho). Przeważnie to MP3 ale czasem jakieś oryginalne audio też się trafi. Głośniki stały tak jak stoją tylko Kumpel skrzynkę mi z Xonarem podrzucił (aż sam się zdziwiłem jaka różnica była w dźwięku - jakby głośniki nowy oddech złapały), fakt faktem w Xonarze można więcej pobawić się z ustawieniami.

 

Odsłuch w sklepie mi nic nie da ponieważ taki sklep metrażowo jest większy niż mój pokój i na pewno ma lepszą akustykę. Niestety nikt z moich Znajomych nie posiada Xonara U1 żebym mógł sobie potestować - trzeba "iść" w ciemno... Z ustawieniem satelitek też większego manewru nie mam i lepszej lokalizacji nie znajdę (z pewnych przyczyn nie mam też takiej możliwości).

Link to post
Share on other sites

a ile m masz pokój ? słuchałem nie raz z5500 z jakąś lepszą kartą ale nie pamiętam jaką, na pewno usb i creative w bardzo małym pokoju i to dudniło, nie grało ...

 

edit ... a nie można sprzętu zwrócić, bądź wymienić w sklepie ? Jakby np Xonar okazał się szitem ...

 

tu masz teścior ufo :wariat:http://pclab.pl/art30750.html

Link to post
Share on other sites

Mój pokój to około 26m kwadratowych. Z tym dudnieniem się zgodzę, trzeba znaleźć dobre miejsce dla sub. i nie przesadzać z basem, wtedy potrafi zagrać całkiem nieźle.

Karty (jeżeli nie ma z nią problemów lub nie jest uszkodzona) niestety żaden sklep w moim mieście nie przyjmie z powodów, że nie spełnia moich oczekiwań.

Poczytałem sobie ten teścik (dzięki!), całkiem interesujący.

Najgorsze, że nie mogę pozbyć się X-Fi, żaden lombard czy komis komputerowy nie chce jej odkupić :wariat: Musze puścić ogłoszenie w neta...

Co do Z-5500 przed zakupem czytałem recenzje i opinie użytkowników (idzie się naśmiać), ludzie są ciekawi, jak można taki plastik przyrównywać do dobrych głośników w drewnianych obudowach lub sytuować je w klasie high-end :jupi::):D

Link to post
Share on other sites

"Zwalona" to ona nie była bo ani razu mi nie upadła i jej nie zrzuciłem :)

Od jakiejś godziny karta leży na półce sklepu z używanymi częściami do komputerów :wariat:

 

Zamówiłem już Xonara U1, jutro lub pojutrze będę go miał. Się zobaczy co to "UFO" potrafi :jupi:

Link to post
Share on other sites

Dziś otrzymałem kartę Xonar U1, jednym słowem: SUPER :D . Dowolny dźwięk potrafi przekształcić na Dolby Digital, w filmach i grach dużo, dużo lepszy dźwięk i scena, w muzyce też jest lepiej.

:o:D:)

Podziękowania dla Wszystkich, którzy zainteresowali się tematem i wnieśli coś od siebie :P

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...