Skocz do zawartości

Gwarancja - wymiana karty


Recommended Posts

Witam, oddałem jakiś miesiąc temu kartę graficzną na gwarancję :

 

Vertex 3d Radeon HD6870x2 2GB: http://gadzetomania.pl/images/2011/07/hd6870x2.jpg

 

I z tego co się okazało wymienili mi kartę na nową, a jest to karta:

 

Asus Radeon HD7870 DirectCu II 2GB: http://multimedia.agito.pl/image/700x700/2295d205a2f3847ec83e6d299cccf0e5/0/asus-radeon-hd-7870-directcu-ii-2gb-ddr5-pci-e-box-v2.1001573.2.jpg

 

Teraz moje pytanie czy ta wymiana wyszla na gorsze i robić im awanturę ze bez mojej wiedzy wymienili towar czy zostawić tą kartę jaką mi przysłali?

Edytowane przez Grish
Link to post
Share on other sites

Czyli mam rozumieć że ogólnie wymiana na gorsze?

 

Bo tak sobie przeglądałem obie karty cenowo to od Asusa ciut droższa..

I jakby nie patrzeć to Vertex to już 2 latek prawie był.. i chyba starsza generacja..

 

Czyli co warto sie pofatygować i walczyć o coś lepszego?

Link to post
Share on other sites

Wydajnościowo to wychodzi chyba coś blisko 7970.

Czułbym się troszkę poszkodowany po takiej wymianie. Chociaż biorąc pod uwagę zużycie prądu, problemy z mikro przycięciami i problemy z działaniem cfx przy "świeżych" grach, oraz że ta karta faktycznie miała 2 lata a jej cena jest zdecydowanie niższa od 7970 to szczerze ciężko mi powiedzieć jak ma się ta wymiana.

Na pewno zgodziłbym się na 7950 ale raczej nie niżej.

 

Rób dym, że wydajnościowo to wychodzi 7970, nie masz nic do stracenia.

Link to post
Share on other sites

Sklep mi wymienił, tak odebrałem już.

To nie ma znaczenia że odebrałeś , zgłaszasz że otrzymałeś towar niezgodny z umową (czy znasz wszystkie parametry kart graficznych na pamięć żeby na miejscu stwierdzić czy jest lepsza /gorsza?). Muszą wymienić na taki sam lub lepszy wolny od wad , jeśli w Twoim przypadku grafika ma gorsze parametry od tej którą miałeś to powinieneś to zgłosić w sklepie.Jak będą "fikać" to powołaj się na ustawę z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej, gdzie mamy zapis o niezgodności towaru z umową , a jak będzie trzeba to napisz oficjalne pismo (RPK powie Ci jak coś takiego napisać).

Edytowane przez Marcin.mag
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

... a co by Ciebie satysfakcjonowało za tamtą x2?

 

W sumie nie wiem.. Coś z podobnymi parametrami. Z tego jak pisał wcześniej jeden z kolegów to ta karta jest porównywalna do Radeon HD7970 .

 

Grish - ile płaciłeś za Vertex 3d Radeon HD6870x2 ? (podaj cenę z paragonu/faktury)

 

Coś koło 1440 zł . Teraz nie mam wglądu do faktury.

Edytowane przez Grish
Link to post
Share on other sites

No ja będę walczył żeby dostać od nich kartę w mniej więcej tej samej cenie.

 

A sklep to net-s.pl - same złe opinie w sumie i tak dobrze że to tak gładko wszystko poszło z tą wymianą.

 

A jest to w takiej sytuacji że kurier dzisiaj dostał zlecenie żeby przyjechać do mnie do domu po tą kartę Asusa.

(dostałem info na e-maila).

Edytowane przez Grish
Link to post
Share on other sites

No tylko żeby nie skończyło się tak, że teraz kurier weźmie od ciebie tą kartę i nie wiadomo kiedy ci przyślą nową. Coś czuję, że to się szybko nie skończy bo jakby mieli nie robić problemów to od razu się skontaktowali i kurier byłby już z tą nową kartą.

Mam cichą nadzieję, że to tylko takie moje pesymistyczne myśli.

Link to post
Share on other sites

Ogólnie to jestem dobrej myśli, fakturę mam, raport serwisowy też.. Od kuriera na pewno dostane jakieś pokwitowanie.. a jak nie to zażądam. Myślę że jakoś to będzie, a karta jaką otrzymałem jest zbyt słaba żeby nic z tym nie robić.. Wole poczekać jeszcze trochę i mieć lepszą kartę.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...