Skocz do zawartości

CICHY zasilacz do konkretnego zestawu:


Recommended Posts

Hej, witam.

 

Na dniach będę budował zestaw jak poniżej.

Potrzebny naprawdę cichy zasilacz (cichy wentylator i absolutnie żadnych piszczących cewek itp:)

Myślę nad rozwiązaniem półpasywnym, ale nie wiem czy sprawdzi się ono w cieplejszej, wyciszonej obudowie?

 

Buda: Fractal Design Define R4 (lub Fractal Arc Midi)

Płyta: Gigabyte GA-Z87X-D3H
Proc: i5 4670K + chłodzenie Noctua NH-U14S

RAM: 2x4GB DDR3 1600

Grafika: Asus Radeon HD7850 2GB DirectCu II V2 (lub nowszy Radeon jeśli będzie coś cichego)

HDD: 2xSeagate Barracuda

SSD: Plextor M5 PRO

 

Jako, że nie zamierzam pakować do kompa drugiej karty, zasilacz w okolicach 600W w zupełności wystarczy. Pytanie tylko - jaki?

 

Na razie wypatrzylem sobie kilka:

 

Corsair HX650
Fractal Design Newton R3 600W
Corsair RM650W
(do 40% obicążenia półpasywny)
 

Seasonic X560 KM2 i X650 KM3 brałem pod uwagę, ale sporo ludzi narzeka na piszczenie tych zasilaczy, więc odpuszczam, bo nie mam zamiaru bawić się w bieganie do sklepu, wymiany itp.

 

Może ktoś tu jest zwolennikiem CISZY i ma coś (najlepiej modularnego) godnego polecenia, co nie spoci się w Define R4 pracując półpasywnie? :)

 

Przy okazji, jak sądzicie, czy lepszy efekt (ciszę) uzyska się przy obudowie Define R4 (ze względu na wyciszenie) czy bardziej przewiewnej (np. Arc) ze względu na niższe temperatury pracy wszystkich podzespołów?

Edytowane przez fallen
Link to post
Share on other sites

No witam,

Ja bym postawił na 2-kostrukcje. Fractal Design R3 600W  bardzo wyska jakość wykonania i pół-pasywna praca do 50%.Możesz też dopłacić do Super Flower 550W Golden KING Modular Platinum, min. lepszy od Fractala (ale różnice pomijalne) i też ma pasywną pracę do 50%.

Masz racje , w Seasonicach niestety to się zdarza, i co gorsza jest potem problem z serwisem, jak nie chcesz sie w to bawic to mozesz zakupic te co podalem.

Link to post
Share on other sites

No witam,

Ja bym postawił na 2-kostrukcje. Fractal Design R3 600W  bardzo wyska jakość wykonania i pół-pasywna praca do 50%.Możesz też dopłacić do Super Flower 550W Golden KING Modular Platinum, min. lepszy od Fractala (ale różnice pomijalne) i też ma pasywną pracę do 50%.

 

Masz racje , w Seasonicach niestety to się zdaża, i co gorsza jest potem problem z serwisem, jak nie chcesz sie w to bawic to mozesz zakupic te co podalem.

 

A jak się ma półpasywna praca do wyciszonych (tzn. "cieplejszych") obudów?

Czy w przypadku takich konstrukcji nie lepiej postawić na meshową obudowę i uzyska się taki sam efekt bez machania drzwiczkami? :)

 

Pominąłem też konstrukcje BeQuiet L8, E9, PRO10. Warto się tym interesować?

Edytowane przez fallen
Link to post
Share on other sites

Koziolekk - jak się nie znasz to się nie wypowiadaj. Wiekszośc firm nie robi zasilaczy a jedynie je branduje, nie mają własnych fabryk, zlecają ich wykonanie i dają jedynie swoje logo. W ramah tej samej familii np. modele HX od Corsair masz zasilacze z róznych fabryk, robione inaczej i mające kompletnie inną jakość wykonania i działania (przykład HX1000 i HX1050).

Zatem nie ma znaczenia firma, a konkretny model i jego konkretna recenzja.

 

Jaka chcesz CISZY to bym kupił na Twoim miejscu jakiś bez wentylatora

np. Silverstone ST50NF Fanless 500W lub inny bezwiatrakowy

recka: http://www.jonnyguru.com/modules.php?name=NDReviews&op=Story&reid=256

 

Ta Twoja grafa w sztucznie wytworzonym stresie zjada maksymalnie ok 300W (w grach pod obciążeniem raczej takiego poboru nie uświadczysz) a 200W zapasu na pozostałe podzespoły to aż nadto (z 50-75W reszta będzie ciągnąć)

wiec 500W spokojnie wystarczy

 

koszt 500zł http://www.ceneo.pl/13780147

Edytowane przez Mhelkir
Link to post
Share on other sites

Jeśli zasilacz to wg i znajomych zaufana firma Chiftec, nie wiem jaki dokładnie model, lecz firma w swoim katalogu produktów/asortymencie posiada zasilacze pasywne i inne napewno ciche , warto sprawdzic ;)

 

Do Chiefteca niestety zaufania juz nie mam. Na zasilaczach nigdy nie oszczedzałem, ale po 2 padniętych Chieftecach mam dosyć i trzeciego już nie kupię... Jak dla mnie - mocno przereklamowane + jadą na dobrej opinii z przeszłości...

Koziolekk - jak się nie znasz to się nie wypowiadaj. Wiekszośc firm nie robi zasilaczy a jedynie je branduje, nie mają własnych fabryk, zlecają ich wykonanie i dają jedynie swoje logo. W ramah tej samej familii np. modele HX od Corsair masz zasilacze z róznych fabryk, robione inaczej i mające kompletnie inną jakość wykonania i działania (przykład HX1000 i HX1050).

Zatem nie ma znaczenia firma, a konkretny model i jego konkretna recenzja.

 

Jaka chcesz CISZY to bym kupił na Twoim miejscu jakiś bez wentylatora

np. Silverstone ST50NF Fanless 500W lub inny bezwiatrakowy

recka: http://www.jonnyguru.com/modules.php?name=NDReviews&op=Story&reid=256

 

Ta Twoja grafa w sztucznie wytworzonym stresie zjada maksymalnie ok 300W (w grach pod obciążeniem raczej takiego poboru nie uświadczysz) a 200W zapasu na pozostałe podzespoły to aż nadto (z 50-75W reszta będzie ciągnąć)

wiec 500W spokojnie wystarczy

 

koszt 500zł http://www.ceneo.pl/13780147

 

Zapas mocy imo się przyda. Jak za chwilę coś mi przyjdzie do głowy - obejdzie się bez wymiany zasilacza;)

 

Poza tym, jeśli zasilacz będzie półpasywny i wentyl będzie włączał się przy 50% obciążenia, to będzie to wyglądało inaczej przy 500W, a zupełnie inaczej przy 650W zasilaczu...

 

Masz moze tego Silverstone'a w wyciszonej budzie (temperatury)?

Link to post
Share on other sites

ten zasilacz tym lepiej się sprawuje im jest cieplej, XD

 

Przeczytałeś tą reckę? Oni robią testy w tzw. "hot box" i na tej stronie http://www.jonnyguru.com/modules.php?name=NDReviews&op=Story3&reid=256 piszą że ponieważ na pewno w 25-35 stopniach da sobie radę to zrobią mu testy w 40 stopniach :D

"Since this thing can supposedly only handle between 25-35 degrees at full power, I'm going to try for 40 degrees. We'll just see where this goes."

 

i wyniki są ciekawe, bo o ile przy małym obciazeniu ledwo co łapie bronze80+

to przy dużym ma wydajność zasilaczy z ceryfikatem golda. (od 300W w górę ta jednostka ma wydajność ponad 87%, dla 200W 86% ... a dla 100W koło 80%)

"As far as efficiency goes, once again we are barely hitting Bronze at the start but ending at Gold"

 

problem jest że nie widziałemz asilaczy całkowicie pasywnych ponad 500W, wiec jesli chcesz wiecej to trzeba by szukac półpasywki, ale z drugiej strony naprawde nawet 500W nie wykorzystasz.

 

 

P.S. odnosnie certyfikacji:

http://www.jonnyguru.com/modules/NDReviews/images/SeasonicSS660XP/DSCF8399.JPG

Edytowane przez Mhelkir
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...