Skocz do zawartości

jaka max temperatura dla tego procesora


Recommended Posts

Witam,nie zakładając nowego tematu ,chciałbym sie dowiedzieć jaka jest maksymalna bezpieczna temperatura pracy core i7 920 [D0] ,procesor podkręcony do 4.4Ghz w biosie wszystko "default" ,zasilanie procka 1.33v ,reszta auto procesor działa stabilnie 100% ,lecz na moim Megahalmsie grzeje sie z powodu 1 wentylatora ,i osiąga temperaturę pracy do 86 stopni w strasie ,lecz nie wiem czy jest to 100% bezpieczna temperatura i czy mi procesor nie padnie szybko ,bo mam dobrą sztukę na niskim vcore robi duzo GHz :wariat:

Link to post
Share on other sites

nie wiem co chciałeś przez to powiedzieć ,ale używam głównie komputera do ( Cinema 4D R11.5 ) do renderingu grafiki.Procesor wówczas pracuję pełnymi 8 wątkami ,lecz temperatury przekraczają 80stopni i to mnie martwi.Może jak zainstaluje 2 dobre wentylatory to temperatura spadnie :wariat:

Link to post
Share on other sites

i7:

Generalnie lepiej nie przekraczać 80 stopni w 24/7, ale do 90 stopni (w stresie) też jest ok. Powinieneś się zacząć bać powyżej 94-95 stopni, bo to już blisko max. temperatury, czyli 100 stopni.

 

 

Pytanie po co ci 4.4? 4Ghz można osiągnąć przy dużo niższej temperaturze, a różnicy w grach nie zobaczysz.

Link to post
Share on other sites

i7:

Generalnie lepiej nie przekraczać 80 stopni w 24/7, ale do 90 stopni (w stresie) też jest ok. Powinieneś się zacząć bać powyżej 94-95 stopni, bo to już blisko max. temperatury, czyli 100 stopni.

 

 

Pytanie po co ci 4.4? 4Ghz można osiągnąć przy dużo niższej temperaturze, a różnicy w grach nie zobaczysz.

thx za pomoc ,co do taktowania procesora ,potrzebuję jak najwyższe ponieważ w renderingu grafiki 100mhz robi dużą różnice i szybciej się renderuje.Zdziwiłem się że przy napięciu 1.33 vcore działa na 4.4 ghz w pełni stabilnie (chyba dobra sztuka :wariat:) ale te temperatury na Prolimatechu pomogły by zbic jakieś 2 w miarę dobre wentylatory? ,te 4,4 ghz jak jest na 1 scythe ss 1200rpm to 86'osiąga ,a np 2 scythe ss 1600rpm zeszły by do niżej niż 80'C?

Link to post
Share on other sites

sprawdzałem go w 3dmarku 06 i ponad 1 godzinę rendering wysokiej klasy wizualizacja no i właśnie takie temp miałem.

 

najlepszy program do mierzenia temperatury procesora to coretemp? bo do mojej DFI jest program smart guardian i tam mierzy temperature cpu , sekcji zasilania i czipsetu ,ale porównując SG od DFI do CoreTempa albo RealTempa to w DFI oprogramowaniu są chyba zaniżane temperatury ,no chyba że takie są prawdzine ,a w CT i RT są zawyżane ,sam juz nie wiem :wariat:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...