Skocz do zawartości

Recommended Posts

Evo zamiast plextora bym nie barał. Co prawda ani plextory mi nie padały, ani EVO, ale EVO są teoretycznie mniej trwałe, dlatego pozostałbym przy plextorze. Jeżeli już zamówiłeś, to po co drażysz temat, dyskk ssd 128GB plextor M5s + 1TB hdd WD BLUE to bardzo dobre połączenie i powinieneś być bardzo zadowolony.

Qup  Gornik Steve  od samsunga PRO nie i samsung to szybszy dysk ssd, ale droższy. Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
Link to post
Share on other sites

Evo zamiast plextora bym nie barał. Co prawda ani plextory mi nie padały, ani EVO, ale EVO są teoretycznie mniej trwałe, dlatego pozostałbym przy plextorze. Jeżeli już zamówiłeś, to po co drażysz temat, dyskk ssd 128GB plextor M5s + 1TB hdd WD BLUE to bardzo dobre połączenie i powinieneś być bardzo zadowolony.

Qup  Gornik Steve  od samsunga PRO nie i samsung to szybszy dysk ssd, ale droższy. Pozdrawiam :)

 

Że szybszy to wiem, droższy też (niestety). Dlatego dałem przy tej trwałości to "(uwaga)", żeby nie zrobiła się wojenka ;).

Link to post
Share on other sites

No właśnie taki 256GB plekstor to 700zł kosztuje.

Jeszcze jedna opcja ale on pewnie tak samo żywotny jak reszta http://www.skapiec.pl/site/cat/8/comp/5326179

 

Szkoda że 250 nie kupie ale najwyżej tylko wybrane gry będą chodziły na SSD.

 

A tak jeszcze spytam skąd wiesz o tak niskiej żywotności tych EVO

Bo jeśli 3 lata spokojnie by pochodził to jeszcze w miarę.

Link to post
Share on other sites

Sorry cały czas myślałem że plextor też jest na TLC, to czy 128GB czy 256GB to jak na MCL są w bardzo dobrej cenie.

Wiesz jeszcze mogę zmienić bądź rezygnować raczej nie było by z tym problemu.

Może za dużo kminie ale jak zmieniam to chciałem raz a porządnie i wykorzystać większość gier na SSD.

 

A z waszej perspektywy ile mieścicie gier na 128?

I jeszcze jedno jak jest zapełniony prawie na maxa to nie jest on mniej wydajny?

Edytowane przez LGV8V
Link to post
Share on other sites

jeśli kupować dysk hdd to najlepiej dołożyć do wd black, np. ze względu na 5 lat gw. Osobiście posiadam i polecam, mam blacka  wd1002faex  ponad 10 miesięcy i narazie sprawuje się idealnie. Seagate 1tb z nowej serii też powinien być ok. A co do do dysków ssd to jest pełno dobrych modeli np. samsung 840...

Edytowane przez Łukasz_966
Link to post
Share on other sites

no właśnie tamta licytacja dosyć podejrzana a ten koleś sam SSD sprzedaje również inne modele.

HDD chyba już pozostanę przy tym wd10ezex oby tylko trafił mi się rok produkcji 2013 z poprawionym ms

choć jeśli wezmę wiekszę SDD to nie zrobi mi to różnicy.

Wole dołożyć do SDD niż do Blacka :)

Link to post
Share on other sites

Z tym bezpieczeństwem to różnie bo nie którzy mieli jakieś problemy z wd10exrx.

 

A co do kupna na ebay http://www.ebay.pl/itm/Plextor-PX-256M5S-M5S-Series-256GB-SSD-SATA-III-MLC-with-Software-/170985381460?pt=US_Solid_State_Drives&hash=item27cf85de54

Wato brać to pod uwagę?

Edytowane przez LGV8V
Link to post
Share on other sites

Witaj.

Bierz Kingston-a HyperX 120GB (Blue). Mam taki sam. Polecam ze względu na żywotność. Będziesz zapisywał często sejwy.
SH103S3/120G.

SH103S3B/120GB w zestawie soft do przenoszenia systemu z HDD na SSD (CD), wkrętak z końcówkami - nie długopis, obudowa 2,5" na dysk z nEtbook-a, kabelek USB 3.0, no generalnie wszystko do przeniesienia systemu.

System i 2ie gry na SSD - szybkość zapisu i szybkość odczytu.

fps-ów nie przyspieszysz.

Do magazynowania HDD, weź z najdłuższym okresem gwarancji. Wybieraj pomiędzy WD lub Seagate.
Jak któryś ma 3y lata gwarancji, to bierz inny model z 5-letnią gwarancją.

Jak masz ograniczony budżet, to wydaj tyle ile masz, na to co Ci polecam. Resztę weź w niskie nieodczuwalne dla Twego portfela domowego RATY.

HDD Ci zostanie jeszcze po 5-ciu latach. Wlożysz w kieszeń USB 3.0 i do szuflady na filmy i zdjęcia.
Wcześniej wymienisz SSD. Spr sobie żywotność SSD co ok 1 m-c.
Zainwestować lepiej w bardziej zywotny HDD, niż w SSD.

Pozdro.

Edytowane przez WIPI1979
Link to post
Share on other sites

Szkoda że wcześniej nie napisałeś w poniedziałek potwierdziłem zakup w Proline wczoraj przyszedł mi SSD Plextora m5s 128GB i ten WD ezex z roku produkcji 2013 więc w sumie jestem zadowolony. Jak będzie za mały ssd to sprzedam lub dokupię.

W sumie to raczej nie przepłaciłem łącznie 586zł.

 

Teraz pytanie dzielić na partycje SSD o takiej pojemności to raczej nie ma sensu.

A tego WD po połowie czy też się nie ma co bawić waszym zdaniem? Ma jakieś znaczenie dla tysku jeśli chodzi o jego szybkość czy dostępność jeśli go dziele?

 

Dziś będę montował i pytanie czy podłączenie SSD będzie takie same jak w przypadku mojego greena czy tego wd satem 3?

I czy zasilenia będzie takie samo wejście od pod hdd?

Link to post
Share on other sites

 

 

Dziś będę montował i pytanie czy podłączenie SSD będzie takie same jak w przypadku mojego greena czy tego wd satem 3? I czy zasilenia będzie takie samo wejście od pod hdd?

tak wejścia takie same jak hdd 

Link to post
Share on other sites

ok prawie tylko nie mam kabla do podłączenia do połączenia z płytą główną przez sata 6GB/s

Mam 3 wejścia do płyty sata 6gb/s w tym jedno jest wykorzystane pod dvd, drugie pod SSD a 3 pod E-sata którego w ogóle nie używam.

 

Wiec wychodzi na to że na razie zostawię DVD i SSD podłączone bo i tak muszę odpalić windowsa z płyty.czy

 

Czy DVD mogę podłączyć pod sata 3gb/s ?

A czy dvd w ogóle potrafi wykorzystać szybkość sata 6gb/s?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...