Skocz do zawartości

nokia lumia 720 czy HTC Desire 500


Recommended Posts

witam.
mam do wzięcia oba telefony w cenie 279zł. w abonamencie.
wiem że to inne systemy ale nie patrzcie na to, oba mi sie podobają.
zależy mi na :
1. aparacie
2. baterii
3. aby telefon się nie zawieszał
4. jakości musyki (niby mam sony nwz a844 ale czasem i on mi padnie http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/wink.gif )
5. wykonaniu (tu mam złe doświadczenia z HTC, podobno lubią im pękać wyświetlacze w ,,poprzek'' przynajmniej a to zaobserwowałęm)

I jeszcze pytanie, mam też możliwość wzięcia 1 GB pakietu danych za 10zł, warto ? czy ten 1 gb przy przęglądaniu np forum etc (bez YT) szybko się zużje?

Link to post
Share on other sites

Wydajnościowo lepsza Lumia, płynnościowo lepsza Lumia, http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=1&idPhone1=5321&idPhone2=5623&idPhone3=5322 aparatowo też lepsza lumia. Jakościowo nie mam pojęcia, ale ja bym brał Nokię. W jakość muzyki nie wnikam, ale wiem, że na Andku możesz sobie dostosować dźwięk różnymi equalizerami, a jak na WP to nie wiem. Co do pakietu, 1GB spokojnie Ci wystarczy, nawet na YT starczy (ale w niskiej rozdzielczości)  :) Nokia ma także pojemniejszą baterię.

Edytowane przez kubekpop
Link to post
Share on other sites

Mam Lumię 720 - jakość wykoniania i spasowania super. Mozna L720 położyć obok iPhone i nie ma wstydu. Monolityczna obudowa typu Unibody, doskonałej jakości poliwęglan. Genialne spasowanie. 2x droższe telefony są gorzej wykonane - mój Samsung Galaxy S4 - jest znacznie gorzej wykonany niz Lumia 720. 

 

Płynnośc i szybkość z którą najmocniejsze telefony z Androidem nie mogą sie mierzyć. Gry tak wymagające jak HALO Spartan Assault, Mirror Edge działają płynnie.

 

Aparat - świetny aparat z super jasnym (światło 1.9) obiektywem Carl Zeiss. Nawet w trudnych warunkach L720 robi bardzo dobre zdjęcia. Ja zrezygnowałem z małego aparatu kompaktowego. Lumia 720 go zastępuje. Szybko się uruchamia - wystarczy przycisnąc spust migawki i nawet jak mamy wygaszony i zablokowany ekrak aparat sie szybko uruchomi. Szybko łapie ostroć, ma stabilizację - naciskamy migawkę do połowy i AutoFocus się ustawia i robimy zdjęcie. Mamy też Nokia Smart Cam z możliwością zdjęć seryjnych i masą ustawień.

 

Muzyka - po dokupieniu dobrych słychawek L720 gra na poziomie iPoda czy Covona. Słynne Beats Audio z HTC się chowa. Lumia 720 z kosztującymi 200 zł słuchawkami Nokia Purity by Monster WH-920 gra lepiej niż najdroższe zestawy HTC Beats Audio. W przeciwieństwie do BA nie podbija ordynarnie basów, ma bardzo neutralne brzmienie, bas jest ciepły, zwłaszcza w powazniejszej muzyce to słychać - BA ze swoim potęznym basem dudni i tłamsi wszystko. Mamy też korektor więc spokojnie można dopasować dźwięk do swoich potrzeb.

 

Bateria - dwa dni spokojnie wytrzymuje. Ja wylączyłem lokalizację, transmisję, BT, WiFi, wymusiłem tryb 2G, zmniejszyłem jasność, włączyłem tryb oszczędzania baterii  - to piatego dnia rano miałem 32% :) Bez oszczędania - z wyłączonym jedynie BT i WiFi (okazjonalne używanie) spokojnie dwa dni pracuje.

Link to post
Share on other sites

1. aparacie= lumia

2. baterii=lumia

3. aby telefon się nie zawieszał=lumia(no bo w HTC jest nieszczęsny Android)

4. jakości muzyki=HTC 

5. wykonanianie= to i to jest całkiem niezłe ;P

 

4. Jakość muzyki Lumia :)

 

Beats Audio w HTC to ORDYNARNE podbicie basów. To samo uzyskam w Equaliserze na Lumii 720 - zas jak nam zależy na wiernosci to tylko Lumia. W utworach muzyki poważnej gdzie nie ma basów lub jest ich bardzo mało BA potrafiło dudnić. 

 

Jak do Lumii 720 damy dobre słuchawki - przykąłdowo kosztujące 200 zł Nokia Purity by Monster WH-920 - to będzie mieli ładny, miękki dół - a nie łomotanie jak w BA. 

 

Ludzie się zachwycają BA bo jak mają słabe słuchawki, które nie przenoszą dołu i nagle dostają BA to ŁAŁ - tymczasem wystarcza dobre słuchawli i mamy dół - bez BA. Aby nie było - obecnie moim playerem jest HiFiMan 601 Slim na legendarnym  DAC'u Philips TDA1543 i OPAmpach Burr-Brown OPA2107 - więc mam porównanie ze sprzętem z górnej półki.

 

Można za cenę rzędu 200 zł kupic dobre słuchawki - jak WH-920,  a-Jays, czy wiele innych - i mamy świetny dźwięk. Bez BA i prostackiego podbicia basów.

Link to post
Share on other sites

Ja zaś się operam na testach z portali "audiofilskich" :) oraz własnemu słuchowi. Sporo HTC'eków miałem i mam i moge je porównać.

 

Ja nie słucham Umca-Umca gdzie mocny Bas może sie podobać - ale bardziej "ambitnej" muzyki, jak Muzyka Poważna, elektronika - ale nie łupanina ale Komendarek, Brian Eno, Biliński, David Arkenstone, do tego Rock Progresywny jak Eloy, Pink Floyd. I wiele wiele innych.

I tu wychodzi prawda o BA. Nie wiem jakie mają utwory na GSMArena bo od tego duzo zależy. Ja porównywałem L720 w tym co ja słucha i wypada znacznie lepiej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...