Skocz do zawartości

WC XSPC raystorm & płyny


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Lord_Nikkon,

Recommended Posts

Witam, mam pytanie dot. płynu do układu.

Czy do tego zestawu

 

https://ikl.pl/zestaw-chlodzenia-wodnego-xspc-raystorm-750-rx240-p320016.html

 

ten płyn

 

https://www.cooling.pl/ek-water-blocks-ek-ekoolant-clear-1000-ml,produkt,553550.html

 

niestety sklep cooling.pl nie oferuje za wielu płynów(interesuje mnie przezroczysty płyn) a juz kupuje tam coś i chciałem wiedzieć czy warto kupic płyn odrazu tez z tego sklepu

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Tym czym zalejesz układ jest dość ważne. Natsu zaprezentował bardzo dobry mix, choć ilość biocide zależy zasadniczo od ilość płynu w układzie. U mnie (rad 320, GTX680 i CPU plus res) weszło ok 700ml wody tak więc 2 krople biocide są jak najbardziej pożądane. Po dodaniu dodatkowej GTX680 i radiatora 240 na front do układu wchodził litr wody wiec tutaj 3 krople są bardziej właściwe.

 

Możesz też zrobić mix glikol plus woda destylowana. Stosunek nie powinien przekraczać 1:5 (więcej wody). Przy 50:50 alkohol wytrąca się z układu i tworzy jakąś dziwną mgiełkę. Później czyszczenie układu, w którym pracował wysoko stężony glikol jest wyjątkowo parszywe a węże są zasadniczo do wywalenia (sprawdzałem z czerwonym glikolem).

 

Ja osobiście za chwilę przechodzę na Mythems X1 czerwony, który jest koncentratem. 250ml starcza na ok 3l mieszanki. Nie znam go ale wypróbować nie zaszkodzi. Wadą jest to, że tani nie jest.

 

Słyszałem jeszcze o metodzie mieszania wody destylowanej z IPA ale nie sprawdzałem.

 

Jeśli chcesz mieć przejrzyste chłodziwo to albo metoda Natsu albo jakiś gotowy płyn. EK o ile nie jest kolorowy (brak pigmentu) nie powinien wyrządzić dziadostwa w układzie. Bardzo ważne! Przed zamontowanie porządnie wypłucz wszystkie elementy (węże też) letnią wodą. Zejdzie ci chwilę ale wypukasz wszystkie śmieci które powstały w procesie produkcji, pakowania itd. a które mogą czasami nieźle namieszać w układzie np. utknąć między finami lub zmienić dość szybko zabarwienie chłodziwa.

Link to post
Share on other sites

Wiesz... Ja tu jestem dość nowy jeśli chodzi o chłodzenie wodne ale udało mi się stworzyć za pierwszym strzałem niezłe rozwiązanie. W chłodziwach też już powoli zaczynam się specjalizować. Temat rzeka. Wiele osób stosuje mieszankę glikolową I nie wiem jakie inni mają efekty ale ja metodą prób I błędów doszedłem do dość zbalansowanego stosunku. Wielka pomoc z strony Swiftech, bardzo się przydała. Jedno muszę przyznać - Swiftech ma najlepszy dział pomocy technicznej ze wszystkich firm IT jakie znam - a znam sporo.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...