Skocz do zawartości

Sterownik ekranu przestał działać, ale odzyskał sprawność


Recommended Posts

Witam,tak jak w temacie,od jakiegoś czasu pojawia się o to ten problem:Sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność,mało tego spada wydajność w grach np: w COD Warfare z 90fps robi sie 45max,dopiero niweluje ten problem ponowne zrestartowanie kompa.Ale wszystko powtarza się ponownie w trybie losowym o różnym czasie nie tylko w grach,ale równierz w aplikacjach do obróbki wideo.Na ten temat jak na razie nic nie znalazłem żadnej wskazówki,więc prosze o porady/sugestje jak rozwiązać ten irytujący problem.Przypomne,że problemy typu: temp./zasilacza/sterowników wykluczam ponieważ przetestowałem i jest ok (patrz mój profil).Tu tkwi problem z którym nikt sobie do tąd nie poradził,więc kieruje prośbe do osób które spotkały się lub wiedzą jak sobie z tym poradzić.Może karta walnięta trudno stwierdzić :menda:

 

system vista 64 sp2

 

tu dokladny opis problemu:

http://fotoo.pl/zdjecia/files/2010-04/49359e75.jpg

 

w tym rzecz,że sterowniki wgrywane na nowo,nawet był format i to samo :wariat::wariat::wariat:

Link to post
Share on other sites

Ja spotkałem się z podobną sytuacją ale na sterach ATI a zwłaszcza jak bawiłem się w OC częściej sytuacja występowała jak testowałem jakiś cross 3850,3870 i nie zależnie od systemu bo zarówno na 7 x64 jak i na XP x32 czasem sypnęło błędem LiveKernelEvent podczas obciążenia grafik chwilowa zawiecha kompa ale po jakiejś minucie wszystko wracało do normy. Co do rozwiązania również poszperałem w necie ale nic konkretnego nie znalazłem być może wina samych sterów.

 

Gdzieś na forum wygrzebałem tylko propozycje od Microshitu ale sam nie testowałem bo jak na razie wszystko się uspokoiło może dlatego że karta pracuje na podstawowych taktach:

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=pl&FamilyID=2da43d38-db71-4c1b-bc6a-9b6652cd92a3

Link to post
Share on other sites

ja tak raz miałem na gf9800GTX+(tzn pare razy)ale niedługo po tym zmieniałem system i po formacie nigdy( bynajmiej do teraz) mi sie to ponownie niezdażyło.Więc sądze że to wina na poziomie sterowników bądź systemu.Wyczyść rejestr przeinstaluj stery

Link to post
Share on other sites

sorry za brak polskich znakow ale pisze z kraju sakury

ten blad pojawial mi sie pod win 7, radkiem 5850 i ccc od 9.11 do 10.1 potem zniknal

probowalem roznych sposobow, ale to najwyrazniej blad sterownika i ustawienia maja na niego marginalny wplyw

obecnie (ccc 10.3) nie doswiadczam

Link to post
Share on other sites

moze karta ci sie przegrzewa or smth

Raczej nie. Looknij w jego profil to zrozumiesz. :wariat:

 

@lwses - reinstalacja sterów powinna pomóc, tylko zrób tak jak Ci Danny napisał - po odinstalowaniu przeleć jeszcze Driver Cleanerem i dopiero potem zainstaluj na nowo sterownik.

Link to post
Share on other sites

Panowie więc tak:pożyczyłem karte gtx275 od kumpla i sprawa ma sie identycznie z tym samym problemem:Sterownik ekranu przestał działać, ale odzyskał sprawność,z tą róznicą,że na jego karcie nie zauważyłem spadków wydajności i mimo to nie powinien także wystąpić ten błąd na jego karcie.Mam ją na dłużej niż jeden dzień,więc będe jeszcze testował,ale nie podoba mi sie moja karta 285,czy aby nie jest walnięta :wariat:

 

A napisz mi czy tym Driver Cleanerem mam usunąć wszystko tzn. to co jest w słupkach na zielono i czerwono :wariat:

Link to post
Share on other sites

a wez sproboj obnizyc taktowanie zegarow, jak pomoze tzn ze cos z karta jest nie tak

próbowałem nic z tego ;)

 

To nie to. Jest coś od visty po w7 co za to odpowiada. Jakaś usługa Microsoftu, którą da się wyłączyć, zapomniałem tylko nazwy...

 

 

ja bym proponował,byś sobie przypomniał :D jesli miało by to pomóc :D

Link to post
Share on other sites

Może kodeki?:P Zainstaluj Klite najnowsze, a tamte wywal. Czasami starocie, znaczy się programy z długą datą mogą zachwiać stabilność.

 

Miałem tak, więc akurat załatwiło to problem. Wszystkie testy stabilności przechodziła, sterowniki wykluczyłem, więc zacząłem szukać problemu w systemie i wyszło, że to kodeki. Nie mogę zwalić wszystkiego na sterowniki od NVIDII. Jeszcze wtedy się bawiłem w modyfikacje bios karty, więc nie było zbytnio ciekawie, teraz działa na tych samych zegarach, co wtedy się sypała. Dawno nie widziałem akcji typu, błąd sterownika lub powrotu do trybu low3D. Od tamtego czasu jest cisza.Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam.

 

Mam identyczny problem jak autor tematu, z tym że u mnie zawsze podczas startu systemu występuje ta wiadomość w tray'u. Towarzyszy temu krótkie mignięcie ekranu. U mnie sprawa wygląda jeszcze gorzej, bo u mnie cały czas jest spadek wydajności. I jest to loteria, bo raz jest wydajność, a raz jej nie ma. Muszę po parę razy komputer ponownie uruchamiać (nawet po 10 razy i więcej!), dopiero wtedy uda się "załapać" wydajność. Jest to bardzo śmieszne. Dodam, że przed podkręcaniem kompa, sytuacja wyglądała podobnie, więc to raczej nie od tego. Jest to wkurzające, bo gram sobie i jakby nigdy nic (nawet ekran nie mignie) podczas gry nagle spada mi FPS o połowę i się po prostu grać nie da. Czasami jednak jest ok. Czasami mam w Far Cry'u 2 60 FPS, a czasami 30 FPS (spadek wydajności). Za Chiny, nie wiem od czego tak się dzieje. Karta się nie przegrzewa (60 C max podczas obciążenia), procek 50 C max podczas obciążenia... Próbowałem na Catalyst'ach od 9.11 do 10.4 i cały czas jest to samo.

 

Nie sądzę, żeby to była wina karty, bo przechodzi wszystkie testy i nie wywala. Karta to HD5870 w wersji Vapor-X od Sapphire.

 

Jeśli autor tematu rozwiązał już problem, proszę o rozwiązanie.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 5 miesięcy temu...

Witam!

 

Odświeżam temat bo mam dokładnie ten sam problem z gtx 480.

Czasami tak się dzieje w czasie gry, czasami nawet jak ogladam filmik na youtube, ale przede wszystkim i chyba najczęściej w premiere pro cs5.

 

Kupiłem ledwo co komputer specjalnie do montażu, ale ten błąd uniemożliwia jakąkolwiek pracę, zaczynam się bać, że mam trefną kartę i może powinienem reklamować?

 

Ostatni post jest z maja, nikt nic nie wykombinował od tego czasu? Sterowniki oczywiście przeinstalowywałem, próbowałem od producenta, próbowałem od nvidii i dalej to samo.

 

reszta specyfikacji:

 

win 7 x64

Intel Core i7 930

Asus P6T Deluxe V2 s,1366 X58

6 GB Geil 3x2GB DDR3 1333 Tri Chanel Kit 9-9-9

gainward GTX480 1536MB 384bit PCI-E

Obudowa: Chieftec Aegis CH-02-B-BM b/z

Zasilacz: Enermax Revolution85+ 850W

Link to post
Share on other sites

Proponuje pozmniejszać taktowanie, jeśli podkręcałeś. Sprawdź, czy napięcie jest dobrze ustawione. U mnie też tak czasami bywało, jak za mocno podkręciłem kartę, albo złe napięcia ustawiłem. Na standardowych taktach nigdy nie miałem takiego problemu.

Link to post
Share on other sites

mszark:

 

Spróbowałem, ale niestety nie pomogło. Co do przechodzenia z trybu 2d na 3d też nie jestem pewien bo najczęściej zdarza mi się to przy montażu w premiere pro na plikach h264 z lustrzanek filmujących canona. Tak samo w photoshopie czy nawet podczas oglądania filmików na youtube.

 

kani94:

 

Karta jest prosto ze sklepu, nic nie podkręcane.

 

drachenfeles:

 

Nie jestem pewien gdzie się sprawdza wersje biosu, podczas ładowania systemu wyświetla się:

 

BIOS VERSION 1.1.0.L72A

 

a w samym biosie, w informacjach o systemie:

 

version: 0901

build date: 24/02/10

 

Patrząc na datę chyba świeży.

-----------------------------

Uruchomiłem test w furmarku i temp. karty po dwóch minutach doszła do 94 stopni, wentylator wszedł na najwyższe obroty(hałas jak cholera:)) i zwiecha programu. Nie wiem nawet czy 94 to dużo jak na tę kartę.

 

pozdro

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...