Skocz do zawartości

Karta graficzna max 250 zł


Recommended Posts

Witam. Chciałbym zwiększyć wydajność komputera. Mam obecnie zintegrowaną kartę graficzną geforce 6100 na której niestety nie pogram w wiele gier. Chciałbym dokupić jakąś kartę pod kątem wydajności w grach typu Wiedźmin. Obecnie gry się urachamiają ale chodzą niekomfortowo(niskie detale itp.). I teraz pytanie, jaką kartę zakupić ? Mój budżet to jak najmniej , lecz coś przyzwoitego jeśli miałbym wydawać ponad 100 zł. Myślałem nad Radeonem 4670 , karta cicha , energoszczędna, oraz wydajnościowo całkiem fajna. W ESC.pl mają za 250 zł z 2 letnią gwarancją więc do tego czasu miałbym spokój z GPU, a w niedalekiej przyszłości wymieniłbym może płytę wraz z procesorem. Więc tak:

 

Sempron 3200 + 1811 mhz

Seagate 160 GB 7200 obr.min

płyta główna pci-express

ram

1 GB 667 mhz

512 533 mhz

zasilacz niedawno kupiony Tacens 420 W, jestem z niego zadowolony, polecił mi go Forumowicz.

Proszę o poradę, czy mam szukać jakiegoś Radeona 2600 , czy też może wziąć coś pokroju 4670 za 250 zł.

 

http://www.esc.pl/advanced_search_resul ... 70&x=0&y=0

 

Chyba że jakiś Geforce, ogólnie bardziej jestem za zielonymi, ta integra nie sprawiała żadnych problemów. Jeszcze rozglądam się za używanymi 8600 GT/3650.

 

http://www.allegro.pl/item1005293876_as ... press.html

 

http://www.allegro.pl/item999865856_sap ... pci_e.html

Link to post
Share on other sites

NIe sprzedawaj PSP psp to fajna zabawka sam mam haha poza tym znajdź może coś od Gygabayta na chłodzeniu zlaman dobre chłodzenie trochę głośne ale dobrze chłodzi ...

jak masz już kasę to ja bym próbował to zamówić :

http://www.allegro.pl/item996142512_gigabyte_hd_4850_512_mb_ddr3_256_bit_box.html/url]

Link to post
Share on other sites

Albo PSP i Radeon 2600 albo wypaśny PC. Coś za coś, niestety nie mam tyle pieniędzy, PSP i zasilacz mam ze swoich, więc tak się zastanawiam. Wiem że PSP jest bardzo fajne, nawet wypaśne, ale znowuż na PC są gry i ładniejsze i lepsze. Taki np. Wiedźmin, itd. Nie wiem czy nie lepiej grałoby się na PC. Jak mnie wczoraj Wiedźmin demo wciągnął to nawet sobie nie wyobrażacie, a jakie wrażenie graficzne, i to na najniższych detalach przy 20 fps na oko.

Link to post
Share on other sites

mialem 8600gts 512 ddr3 od galaxy na tym samym chlodzeniu cooler master o ile sie nie myle i moge na temat tego chlodzenia powiedziec same dobre rzeczy :menda:

za taka cene to nic tylko brac....

a swoja droga to roznica miedzy 9800gt a 4850 nie jest az tak potezna zeby specjalnie sie spinac o te dodatkowe pieniadze :wariat:

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

No jak uważacie, jestem za nowymi kartami więc jeśli miałbym dopłacić 40 zł to jak najbardziej. Chyba będę musiał poczytać jakieś testy, cicha karta to też myślę podstawa. To na moim miejscu bralibyście do obecnego PC kartę pokroju 4850 lub 4670 , czy też 2600 lub 8600 GT ??

Radeon 3850 to koszt 100 zł ok. tak ? Trochę się boję używanych, zwłaszcza tego żeby się nie zepsuła za np. 4 miesiące, a poza tym są to już starsze modele i chyba głośne.

Niech ktoś zweryfikuje jaki będzie złoty środek dla mojego PC.

Link to post
Share on other sites

chłopaki ale poco on ma marnować teraz kase na karte typu 8800gt czy radek4850 jak tego niewykożysta z powodu procka.Niech weźmie jakiegoś radka 2600 albo gf8600 co będzie tańsze.tak czy siak gry niebendą mu chodzić na full a najprawdopodobniej nawet nie na medium( w zależności od gier )

Link to post
Share on other sites

Czyli co w końcu brać ?? Dla przykładu czy zagram na tym sprzęcie + Geforce 8600 GT/2600 w Wiedźmina, Stalker, Heroes V, Oblivion, Fallout 3 , Batman .

 

Jak się będzie sprawował procesor z 4670 , 8600 GT, bądź 4850 ??

Jeśli gry będą chodzić już na 8600 GT to może być ta karta. Chociaż gdybym poświęcił PSP to mój budżet to ok. 400 zł.

Po prostu wolę 100x przemyśleć niż potem żałować, a dodatkowo napaliłem się na Wiedźmina.

Link to post
Share on other sites

Do tego proca nie ma sensu brać czegoś lepszego niż 3850. Dobeym wyborem będzie też X1950XT lub XTX - bardzo wydajna karta w swoim przedziale cenowym.

 

Wymień kość 512MB na 2GB i kup 3850 lub 960gso 384MB :menda: Jak nie starczy kasy to weź 2GB + 8600/2600/3650.

Link to post
Share on other sites

jeżeli w wymaganiach mają że starczy im jeden rdzeń to zagrasz na gf8600 i radku 2600

tak samo jak zainstalujesz gf8800 czy radka4850 też zagrasz ale tych kart niewykorzystasz nawet w 40% z powodu jednego rdzenia

Powinieneś sie zastanowić nad zmianą platformy a na to byś musiał przeznaczyć conajmiej 1200zł

Link to post
Share on other sites

co ty za 180zł kupisz za płyte myśl troszke z przyszłością

za 270zł dostaniesz gigabyte GA MA770-UD3 to jest dobra płytka łyknie nawet 6-rdzeniowe phenomy ( ale to tak na przyszłość)

260 zł athlon x3

2gb ramu ddr2/800-nowy to coś koło 150zł używka na allegro to koszt 100zł

i wtedy do tego możesz włożyć karte typu radeon4850 czy GTS250

i jakoś ten twój zasilacz niekojaży mi sie z czymś dobrym

 

 

sorki ty już masz ram ale jakbyś i tak 2gb dożucił to by niezaszkodziło

 

a jeśli chodzi o grafe do obecnego configu to gf 8600 nic mocniejszego niema zbytniego sensu

Link to post
Share on other sites

bierz ten 8600 ale popatrzcie na to z tej strony kupisz 4850 i nie wykorzysta go ale jak zmieni procek to będzie musiał znów kartę zmieniać :menda: i to jest bez sensu ja bym brał 4850 byś maił na przyszłość a w wiedźmina .... byś se pograł

...

Link to post
Share on other sites

pytanie czt platforma będzie zmieniana a jeśli tak to kiedy??

bo jak taka wymiana będzie miała miejsce za 2 lata to bez sensu taki radek4850 bo po upływie czasu będzie proponował taką samą wydajność jak teraz gf 8600

Link to post
Share on other sites

Nie mam pojęcia kiedy będzie zmieniana platforma. Jest to zło konieczne ale w tym przypadku wolę kupić kartę graficzną. Mógłbym dokupić 1 GB ramu żeby było razem 2 GB. Dodatkowo Radeon 2600 lub 3650/8600. I wtedy powinny chyba już chodzić nowsze gry.

Z początku miałaby być to karta przejściowa, z tymże 400 zł starczy jedynie na procesor i płytę, na bazie E5300 Intela. Dokupienie 1 GB + karty 3850 lub 8600 gt jest tanim rozwiązaniem podtrzymującym żywot mojego PC. Natomiast za jakiś czas będę musiał zmienić już większość rzeczy, płyta itd.

Chociaż raczej macie racje, lepiej kupić 8600 + ram i zbierać na nową płytę i procesor.

Link to post
Share on other sites

Chociaż raczej macie racje, lepiej kupić 8600 + ram i zbierać na nową płytę i procesor.

i to jest najlepsze wyjście narazie tyle na tym przeżyjesz

a potem trza skarbonke napełnić :menda:

 

a nad ramem też sie niezastanawiaj i bież najtańszy za 50zł powinieneś wyrwać 1Gb kostke na allegro

Link to post
Share on other sites

Super propozycja:P ten galaxy w tej ceni jest dość opłacalne to jest praktycznie to samo co hd 4850

Jak do cholery jasnej można napisać że 8800GT to praktycznie to samo co HD4850?!

Nawet 8800 Ultra ustępuje Radkowi.

 

_______________________________________________________________________

Za ~150-180 zł możesz kupić płytę obsługującą nawet Phenomy II x6. Oczywiście używaną, ale na gwarancji. Wystarczy trochę cierpliwości i chwila poszukiwań.

Do tego proca nie nadaje się nawet 2600XT.

 

Wymieniaj sprzęt. :menda:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...