Skocz do zawartości

1000 zł na nowe podzespoły


Recommended Posts

Witam,

 

Obecnie dysponuję kwotą 1000 zł i zastanawiałem się nad procesorem Intel core i5 4570 oraz doborem do niego komponentów. Jaką byście polecili do tego płytę główną tak do 300 zł oraz zasilacz do 250 zł (bo wiem że te procki potrzebują już nowszych zasilaczy) :) zasilacz zostanie zakupiony ze sprzedaży starych podzespołów :)

 

Dzięki z góry za odp ;)

Link to post
Share on other sites

zapomniałem zaznaczyć że nie będę niczego podkręcał ;) komp ma służyć do codziennych czynności a jedyne obciążające go rzeczy to czasami w wolnych chwilach gry ;) tak to w głównej mierze mają na nim chodzić programy graficzne i muzyczne ;) 

 

500 zł to trochę za dużo jak na płytę główną a widziałem już fajne płyty do 300 zł tylko za bardzo nie wiem który model i jakiej obecnie firmy żeby nie kupić bubla jak to czasami bywało z Asus'em

Link to post
Share on other sites

patrzę bardziej pod względem przyszłościowym ;) kupując najnowszą generację znowu mi wystarczy na pare lat i nie będę musiał ciągle dokupywać podzespołów ... swoją drogą nie chciałbym odbiegać od tematu ;) w końcu po coś robią te płyty gł w różnych przedziałach cenowych pod 1150 więc wolę się poradzić tych którzy dużo lepiej ogarniają temat i pomogą dopasować coś w tej cenie ;)

Link to post
Share on other sites

Płyta : http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b85-g43-sc-lga1150-intel-b85-4xddr3-vga-gblan-atx-haswell-581506/ , procesor : http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-4440-6m-cache-do-3-30-ghz-box-bx80646i54440-603033/ . Tu komplet z lepszym chłodzeniem. http://www.morele.net/inventory/info/sXBa1i/ . CO do zasilacza może niech doradzi ktoś z expertów .

Edytowane przez daryzda
Link to post
Share on other sites

myślałem nad OCZ ModXStream Pro 600W :) bo tak naprawdę to tylko co do płyty gł nie mam pojęcia bo na nich niespecjalnie się znam i nie bardzo wiem na co zwracać uwagę ...


hmm i z tego co widziałem to procek 4570 jest trochę wydajniejszy od 4440 a mam możliwość kupienia go o 30 zł drożej niż tego co pokazałeś :)

Link to post
Share on other sites

Zadowolony jestem, ponieważ procesora nie kręciłem, a płyta ta ma praktycznie wszystko czego potrzebuję (sata 3, usb 3.0 i tego typu pierdółki). Moim zdaniem do i5-4570 nie ma sensu kupować nic ponad b85-g43 (g45), co najwyżej Z87. 

 

Generalnie polecam.

 

Co do zasilaczy to nie wiem jak to będzie w końcu z tymi stanami C6 i C7 (uśpienie, hibernacja), ponieważ ponoć niektóre zasilacze mają problemy z wybudzaniem komputerów z procesorami Haswell ze stanów uśpienia. W moim sprzęcie nie zauważyłem tego problemu. Nie patrząc na ten "problem" ten zasilacz będzie ok :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...