Skocz do zawartości

Telefon/smartfon max 650 zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Tridefy,

Recommended Posts

Cześć i czołem, po 5 latach ciężkiej pracy mojego Sony Ericsson'a hazela który padł mi na dobre wczoraj, postanowiłem kupić coś nowego do 650 zł. Czy to będzie zwykły telefon za mniej niż 650zł czy w miare dobry smartfon w tej cenie - nie ma znaczenia.
Zależy mi ogólnie na:

- trwałości (nie rzucam, nie gram nim w piłkę ale żeby z byle czego nie pękał nie rysował się)

- dobrej baterii (kilka dni przy przeciętnym używaniu)

-głównie do dzwonienia, smsowania ale dobra jakoś muzyki/ zdjęć mile widziana

- nie obchodzą mnie gry

- dobry dostęp do internetu (używam mało ale czasem trzeba sprawdzić trasę bądź jakieś ciekawostki)

 

Jeżeli to będzie smartfon to z racji że mam grube palce ekran powinien być duuży ;P

 

Zaufanie do Nokia/ Sony- najlepiej coś z tej marki.

 

Na celowniku jak na razie mam:

-Sony Xperia J

-LG L7

-LG L9 (znalazłem na allegro za 650 zł ale nie wiem czy wierzyć tej cenie, czy to trochę nie za tanio?)
(jak znajdę więcej to dodam)

Edytowane przez Adain
Link to post
Share on other sites

Dopuszczasz jak rozumiem Nokia Lumia ?

 

Idealna była by Lumia 720 - dwa dni normalnej pracy, dosknale wykonana i spasowana, trwala obudowa, bardzo dobry aparat z super jasnym obiektywem, bardzo dobry dźwięk. Ale za 650 zł będzie ci cięzka ją kupic. Jak byś dołożył do 700 zl to Lumia 720 była by w Twoim zasięgu. Sam mam L720 i używam podobnie jak Ty - i jestem bardzo zadowolony.

 

O kilku dniach ZAPOMNIJ :) - z biedą dwa dni, sa wyjątki jak Lumia 720, która dwa dni działa spokojnie, ale to jeden z niewielu pozytwnych przykaldów. Wyłączenienie lokalizacji, WiFI, BT, obniżenie jasności oraz wymuszenie tryby 2G i wyłączenie przesyłu danych wydłuzy czas pracy do 5 dni. Jeśli marzą Ci się długie czasy pracy :) to zapomnij o smartfonie. Im mocniejszy sprzęt tym krócej działa taki SGS4, Xperia Z czy Z1, LG Optimus G czy Nexus 4 nie wytrzyma dwóch dni. Życie.

Link to post
Share on other sites

Zaintrygował mnie jeszcze LG L7 ewentualnie L9 głównie ze względu na baterię. Jeśli ktoś obeznany to może powiedzieć czy warto?  Dodam że nie jestem wymagającym użytkownikiem, praktycznie żadnych aplikacji dodatkowych, chodzi głównie o internet, wyświetlacz i baterię.


Nie chcę zakładać nowego tematu tylko chciałbym spytać bardziej ogarniętych osób jak ma się bateria w tych telefonach- wszystkie są dobre więc kluczową rolę odegra bateria.

- Sony xperia M

- Sony xperia L

- Nokia Lumia 720

- Lg L7 ll (710)

Edytowane przez Adain
Link to post
Share on other sites

Nokia Lumia 720 - w moim przypadku intensywne używana wytrzymuje dwa dni. Przy niezbyt intensywnym uzywaniu, wylączeniu BT, WiFi i fokalizacji spokojnie 3 - 4 dni. Mój osobisty rekord to 5 dnia rano 32% :) Ale wymusiłem pracę w 2G :)

 

Ogólnie mówiąc jak nie szalejemy to 3 dni w Lumii 720 mamy pewne, wystarczy wyłaczyć BT i WiFi.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Zdecydowanie Lumia 720, świetny telefonik, siostra go teraz używa i na prawdę robi wrażenie bardzo dobrze zrobionego, bateria działa +2dni przy normalnym użytkowaniu czyli jakieś 30min w int dziennie +dość sporo SMSów. Robi dość dobre zdjęcia jak na smartfona, jedyny minus to że nie ma tak dużo aplikacji jak w androidzie, ale płynność to wszystko wynagradza, więc zdecydowanie lumia będzie dobrym wyborem, nawet używana.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...