Skocz do zawartości

[Pytanie] Stabilne OC Phenom II X4 955


Recommended Posts

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś już może wykręcił stabilnie procesor Phenom II X4 955 do poziomu 3.9-4.0Ghz na płycie głównej GA-MA770t-UD3P?

Jeśli tak, to proszę o podanie ustawień M.I.T. w BIOS, ponieważ ja już się męczę jakiś czas i powyżej 3.8Ghz nie daję niestety rady =)

Obecne 3.8 uzyskałem na 1.45V i z tego co wiem to powyżej 1.5V nie powinno się dawać. Mój CPU posiada odblokowany mnożnik i kręciłem właśnie nim.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Właśnie kręcenie FSB to nie taka prosta sprawa. Próbowałem , no ale nigdy nie było stabilnie nawet przy 3.8Ghz. Jak wykręcę samym mnożnikiem do 3.8 to wtedy jest stabilnie. Podnoszę też napięcia dla CPU NB i CPU vid control , no ale nic to nie zmienia. Dlatego liczę na gotowe już ustawienia i wtedy zobaczę czy u mnie także byłyby dobre.

Link to post
Share on other sites

mam ten sam problem, do 3.8 na 1.42 stabilnie, 4.0 już zwiechy(w OCCT) albo moja ninja już nie daje rady albo ten procesor to niezła grzałka :menda: . Liczyłem na to że łatwiej pójdzie z nową rewizją..Jakie masz chłodzenie i temperatury max w OCCT na 3.8?

Link to post
Share on other sites
Różnica w wydajności 3,8 VS 4,0 będzie znikoma, nie wiem właściwie po co kręcić dalej, chyba tylko po to aby "przekroczyć 4GHZ" :menda:

 

No i tu się muszę z Tobą zgodzić, róznica na radku 5870 w fullhd na max det. będzie żadna, no ale w końcu miło jest przekroczyć tą psychologiczną bariere. Ja z braku czasu nie miałem możliwości dłużej powalczyć z tym athlonem ale 4.0 zrobie nie ma *ja we wsi 8-)

Link to post
Share on other sites

Z tego co mi wiadomo OC tego procka do granicy 4 GHz lub wyżej jest nieco kłopotliwe :wariat:

 

Obecne 3.8 uzyskałem na 1.45V i z tego co wiem to powyżej 1.5V nie powinno się dawać. Mój CPU posiada odblokowany mnożnik i kręciłem właśnie nim.

Spróbuj dać mu jeszcze w mnożniku o 1 więcej, a napięcie na tym procku śmiało pogonić do 1.5v :wariat:

Gotowych ustawień nikt ci nie poda dokładnie, bo każdy procesor inaczej się kręci.

Zajrzyj jednak tu (wyniki około 4 GHz):

http://pclab.pl/art36299-11.html

http://nvision.pl/Zobacz-koniecznie--Ne ... tails.html

Może coś tu dla siebie znajdziesz :menda:

Link to post
Share on other sites

Nie zgadzam się z tym, a wiem co piszę i7 jest o wiele cieplejszy.

Tak samo taktowane pobierają podobne ilości prądu, i7 nieco więcej dlatego napisałem "prawie tyle co i7" :menda:
Pobiera prawie tyle samo prądu, a nie wydziela prawie tyle samo ciepła. To znacząca różnica. Core i7 jest zdecydowanie cieplejszy.
Link to post
Share on other sites

Pobiera prawie tyle samo prądu, a nie wydziela prawie tyle samo ciepła. To znacząca różnica. Core i7 jest zdecydowanie cieplejszy.

Racja mój błąd, pomyliło mi się ciepło z prądem :menda:

 

Wnioskujesz to po TDP

Nie mICh@eL, wiem że AMD i Intel inaczej mierzą TDP :wariat:
Link to post
Share on other sites

Pobiera prawie tyle samo prądu, a nie wydziela prawie tyle samo ciepła. To znacząca różnica. Core i7 jest zdecydowanie cieplejszy.

:wariat: To w takim razie co się dzieje z tym prądem zużywanym przez Phenomy, a nie zamienianym w ciepło :> :menda::wariat:

 

Procesory mogą zużywać podobne ilości energii, wydzielać podobne ilości ciepła, ale mieć różne temperatury :wariat:

Link to post
Share on other sites

Niesamowite.. Widzę, że mój temat zszedł na debaty o TDP AMD i Intela :wariat:

Ktoś wyżej napisał , że trzymał godzinę na 1.55V. Wszystko ok, ale dla mnie musiałby pracować tak non stop. Testy testami, od czasu do czasu jakiś zrobię. Powyżej 1.5V to już chyba niebezpieczne napięcia dla AMD.

No i druga sprawa, że do powyżej 1.5V to już powinno się mieć w tym przypadku LC.

Przy 1.5V na moim chłodzeniu temperatury podchodzą prawie pod 60. (56-57)

Link to post
Share on other sites

Z tego co pamiętam udało mi się bez podnoszenia napięcia podnieść mu taktowanie do 3,6~3,7, potem już straciłem możliwość uruchomienia systemu na rzecz BSOD'a i dopiero po dodaniu napięcia poszło dalej. I tutaj moim zdaniem nie ma faktycznie sensu kręcić wyżej ze względu na temperatury i na wyższe napięcia - dokładnie szkoda procka. Aczkolwiek nie sprawdziłem do tej pory maksimum stabilnego bo mi zabrakło dobrego chłodzenia i dobrego zasilacza :>

Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...

Nie będę zakładał nowego tematu bo ten idealnie wpisuje się w moje zagadnienie.

Wymieniłem sprzęt na :

AMD Phenom II X4 955 Black Edit /3.2GHz, 125W, AM3, BOX, rev. C3/

Asus M4A79T Deluxe/U3S6 /AMD 790FX, DDR3/

Chłodzenie Scythe Mugen II Rev.B

A-Data 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 Gaming

 

Moim zdaniem aż prosi się o OC.

Problem jest w tym, że za bardzo się na tym nie znam :P

:help:

Nie chcę wycisnąć z procka ostatnich soków ale tak do 3,6-3,8 bym go podkręcił :)

Tu macie bios mojej płyty:

http://www.legitreviews.com/article/902/3/

 

Kto mi powie jak co ustawić w zakładce AI Tweaker dostanie wirtualne piwo :/

 

PS: W necie znalazłem taką oto poradę:

"Wejdź w M.I.T w biosie (pierwsza zakładka), wrzuć CPU Clock Ratio na 17.5 dla taktów 3500 MHz, albo 18 dla taktów 3600 MHz. Przy napięciach wrzuć 1.4 V w CPU Voltage Control. Wejdz do systemu, odpal OCCT i sprawdz czy jest stabilny. Jak nie to podbij napięcie jedno oczko w góre na 1.425 V. Wyżej na boxie nie polecam. Pilnuj żeby temperatura nie przekraczała 65 stopni, a najlepiej 60."

Wystarczy zmienić CPU Clock Ratio & CPU Voltage Control ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...