Skocz do zawartości

Zestaw pod Maya 2014


Recommended Posts

Witam, w planach na grudzień/styczeń mam przesiadkę ze staruszka 1366 na 2011. Potrzebuję kilku porad i wyjaśnień dotyczące zakupu nowego sprzętu. Aktualnie posiadam:

CPU:i7 960

RAM:8GB (4x 2gb 1066)

MOBO:Intel DX58SO

GPU: Asus GTX 480

PSU: OCZ Fatal1ty 650W

SSD: Corsair Force F40 40GB

HDD: 500GB Seagate

 

Planuję wymienić wszystko ponieważ sprzęt ma już swoje lata, czasem podczas pracy potrafi nieźle człowiekowi nerwów popsuć.

 

  • Zastosowanie komputera : Autodesk Maya, Sony Vegas
  • Maksymalna kwota : 7500 PLN
  • Których części potrzebuję : jednostki
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : tak
  • Rozdzielczość mojego monitora : 2 monitory 1440p
  • Specjalne wymagania : Duża przestrzeń na dane min 8TB, napęd BD, duża moc jednostki
  • Części z poprzedniego komputera : możliwe że dysk 500GB na Recovery
  • Własna propozycja zestawu :

i7 4930k

32GB RAM 4x 8GB G.Skill RipjawsX 2133MHz CL9

Mobo idk?

PSU 750W-850W

2x HDD 4TB WD RED ( czy to dobry dysk pod dane?)

2x SSD 120/256 GB ( system i programy)

Napęd BD

WIN 8.1 PRO

Pytanie:

1.Na razie nie podałem GPU ponieważ zastanawiam się nad zwiększeniem zakupu i zainwestować w Q5000.

2.Opłaca się dokładać do i7 4960x czy pozostać przy 4930k?

Link to post
Share on other sites

Płyta warta zainteresowania: MSI X79A-GD45 (8D) /intel X79, LGA2011/

Do tego cooler: Noctua NH-D14 SE 2011 albo Chłodzenie CPU PHANTEKS PH-TC14PE - pod oba powinny zmieścić się te G.Skille: KLIK i KLIK

A propos chłodzenia - jaką masz obudowę? Godnymi polecenia są np: Fractal Design Define R4 USB 3.0 Black Pearl , Fractal Design ARC R2 Midi Tower .

Co do zasilacza to myślę, że jakieś dobre 650W da sobie spokojnie radę np Fractal Design R2 650W, Corsair HX 650W (oba z Goldem)

 

Czekaj na stelka , on ci złoży dobry zestaw.

Edytowane przez BlueMike
Link to post
Share on other sites

Redy to bdb dyski, ciche i pobierają 10x mniej prądu od tych typu Barracuda czy WD Black.

Na same dane równie dobra będzie seria Green, ale Redy chyba jednak lepsze. Możesz zrobić Raidy, jest sposób w którym dostajesz bezpieczeństwo i sposób w którym dostajesz szybkość, że tak powiem. Myślałeś o jakimś SLI/CF albo WC?

Link to post
Share on other sites

Myślałem z początku o SLI tylko w Autodesk Maya karty GF są 2-3 razy wolniejsze od Quadro, po za tym seria GF obsługuje wygładzanie FSAA na poziomie x16, natomiast Quadro już x64 więc jest to spora różnica w grafice. Jeśli brał bym Quadro to wodowanie samego procka jest dla mnie nie opłacalne.

Link to post
Share on other sites

i7 4930K + Noctua NH-D14 SE2011

MSi X79A GD65 (8D) - 8 portów SATA, w tym 4x SATAIII

32GB G.Skill 2133MHz CL9 (4*8GB)

SSD Samsung 840pro 256GB

4x HDD 2TB Seagate DM001

Napęd BR

PSU Corsair RM 750W

 

 

 

Na same dane równie dobra będzie seria Green, ale Redy chyba jednak lepsze.
Red'y nie są dobrym wyborem, bo to dyski pod NAS itp z kiepskim czasem dostępu.

Ogólnie dyski 4TB odradzam z racji sporej awaryjności.

 

chłodzenia CPU :

Phanteks + G.Skill Ripjaws : mieszczą się dosłownie na styk. Przewidziano 40mm miejsca pod coolerem i tyle dokładnie mają Ripy.

Noctua D14 + G.Skill Ripjaws : jest spory zapas miejsca, do tego wentylator (120mm) na coolerze można podnieść. Ogólnie Nocti jest bardziej uniwersalna pod względem regulacji i sposobu montażu wentylatorów.

 

K5000 - nie lepiej za połowę jego ceny wybrać K4000 (PNY 4GB) ? To jest już dosyć wydajne GPU, niewiele ustępujące K5000.

Wodowanie Quadro - bzdura jakich mało  :D Niema najmniejszego sensu wodowanie tego typu karty.

Link to post
Share on other sites

Temperatura w modelu K5000 nie przekracza 80°C.

 

stelek, w pewnym stopniu masz rację żeby kupić tańszą kartę, zaoszczędzoną kasę mogę odłożyć do nowych kart Maxwell które będą za jakiś rok w sprzedaży.

 

Czy nie lepiej kupić 2 dyski SSD i podpiąć je w Raid0  zamiast tego Samsunga 256GB?

Link to post
Share on other sites

 

 

A z samej ciekawości możesz mi powiedzieć dlaczego to jest bzdura?
Pocztaj czym są karty quadro. Zwróć uwagę na jakim procku jest dany model, następnie jakie są taktowania względem "gamingowego" odpowiednika i jak wygląda sprawa z poborem prądu.

 

 

Czy nie lepiej kupić 2 dyski SSD i podpiąć je w Raid0  zamiast tego Samsunga 256GB?
RAID na SSD uważam za zbędny, ponieważ jeden dysk SSD klasy 840PRO zapewnia już w pełni wystarczające transfery. Z drugiej strony wydajność jaką oferuje RAID0 z dysków SSD jest tak olbrzymia że istnieje bardzo mało czynności, które są w stanie realnie ją wykorzystać, a składać macierz pod benchmarki to raczej kiepski pomysł. W tym linku znajdziesz więcej informacji na ten temat.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...