Skocz do zawartości

Tablet - prezent [500 zł]


Recommended Posts

Witam!

Nie jestem zorientowany bardzo dobrze w rynku tabletów, zwłaszcza ta najniższa półka cenowa w sprzęcie elektronicznym kryje wiele pułapek i szmelcu także proszę was drogich forumowiczów o pomoc.

 

Ma to być prezent dla mamy która lubi nowe technologie, a przy okazji odciążyć smartfona siostry który jest wieczorem szturmowany-rekwirowany :D

 

Pułap cenowy to 500 zł, z ew. marginesem 550 zł + przesyłka. Zakup najlepiej w jakimś renomowanym sklepie internetowym.

 

Szukałem w dziale odpowiedzi na me pytanie ale nie znalazłem podobnych wymagań więc oto one:

 

- obudowa z relatywnie dobrej jakości materiałów, ew. ładna kolorowa obudowa

- ekran przyzwoitej rozdzielczości aby ziarno nie było wielkości grochu

- procesor i pamięć tak aby wystarczyły do oglądania filmów bez zacięć oraz gry w tetrisa, czy bardziej wymagające produkcje.

- niska awaryjność

- wifi

- głośniki odpowiednie do oglądania filmów

 

Oczywiście nie można mieć wszystkiego za tanio, więc spokojnie można poświęcić je kosztem:

 

- żywotności baterii, wystarczy taka do 2 h

- brak złącza hdmi, wystarczy 1x usb

- małą pamięcią flash - z ew. możliwością powiększenia o kartę pamięci

- brak kamerki

 

Przekątna ekranu - nie wiem, zależy jak się kształtują ceny, jednak w przypadku filmów to ~10" byłby bardziej komfortowym wyborem.

 

Reasumując, tablet będzie wykorzystywany w domu, do gierek, filmów, sporadycznie przeglądania przepisów, artykułów w internecie przez wifi.

 

 

Z racji że to ma być prezent, tylko i wyłącznie sprzęt nowy.

 

Jeszcze raz bardzo proszę o pomoc, wszelką pomoc nagrodzę "+".

Edytowane przez Didox
Link to post
Share on other sites

Znalazlem cos takiego 

http://www.komputronik.pl/product/189818/Komputery/Tablety/myTab_10_DualCore_czarny_polysk.html  

 

Zupełnie nie znam firmy, dlatego tu może rodzic się strach przed zakupem. Parametry są całkiem spoko jak na tablecik za 500 zł z tego co wiem filmy w HD (1080p działają na zasadzie dekodera czy jakos to sie tak nazywało) niestety nie ma informacji na temat wyświetlacza czy jest to TFT (bardzo możliwe w tej cenie ) czy IPS.

 

http://www.komputronik.pl/product/193032/Komputery/Tablety/Manta_MID802_TABLET_DUO_POWER_IPS_8_.html   

 

http://www.komputronik.pl/product/183234/Komputery/Tablety/GoClever_Tab_A972BK_Bluetooth_Keyboard_Wyprzedaz_.html Ciekawa Cena Wyświetlacz IPS wydaje mi sie najrosądniejszy , jeżeli tak jest jak ma opisana specyfikacje nie ma co sie zastanawiać moim zdaniem 270zl za tablet+karte 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...