Skocz do zawartości

Asus Crosshair Forumla V vs SABERTOOTH 990FX


Recommended Posts

Witam , mam zamiar kupić nową płytę główną kto pozwoli mi odpalenie dwóch kart graficznych w trybie crossfire . Mam do wyboru dwa egzemplarze mianowicie Asus Crosshair V Formula Thunderbolt i Asus Sabertooth 990 FX . Którą z tych płyt polecacie . Sprawdzałem paramtry i mają raczej podobne . Komputer głównie służy mi do grania . Procesor z którym będzie działała płyta to AMD FX 8150 . Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam .

 

Link to post
Share on other sites

Procesor o którym mówiłem mam już od roku i sprawuje się dobrze . Z radeonem hd 7850 + 16 gb wszystkie nowe gry śmigąją mi na ultra na rozdzielczości 1920x1080 . Planuję modernizację głownie pod nowe tytuły . Chcę kupić jeszcze jedną kartę graficzna ale do tego muszę wymienić płytę główną bo z mojej obecnej gigabyte 78LMT-S2 już więcej się nic nie wyciśnie

Link to post
Share on other sites

używka??

 

bo już jej nie produkują :) (chyba)

 

http://www.asus.com/pl/Motherboards/SABERTOOTH_990FXGEN3_R20/

 

szukaj tej :) PCIE 3.0 :)

masz jakiś link gdzie można kupić tą płytę w wersji PCIE 3.0 ?

 

PS znalazłem gdzieś poza polską tą GEN 3 no ale cena za kosmiczna jak na mnie

 

Te dwie płyty o których wspomniałem są oczywiście nowe . Którą byś polecił  ?

Edytowane przez Kirrby
Link to post
Share on other sites

A ja pod Amd wolałbym wziąć asusa Maxiumus VI Hero najlepszy według mnie stosunek ceny do jakości


ewentualnie Asusa Sabertooth 990fx r 2.0 przy większym budżecie ta gen 3.0 jest nie do kupienia w Polsce jedyna jaką widziałem to na jakimś portalu aukcyjnym w Anglii ale może być niezgodność zasilania względem tego w Polsce 

Link to post
Share on other sites

Procesor o którym mówiłem mam już od roku i sprawuje się dobrze . Z radeonem hd 7850 + 16 gb wszystkie nowe gry śmigąją mi na ultra na rozdzielczości 1920x1080 . Planuję modernizację głownie pod nowe tytuły . Chcę kupić jeszcze jedną kartę graficzna ale do tego muszę wymienić płytę główną bo z mojej obecnej gigabyte 78LMT-S2 już więcej się nic nie wyciśnie

Z tym prockiem CF i z tymi kartami. Totalny bezsens twoja kasa zle wywalona na płytę i kartę.

Link to post
Share on other sites

A ja pod Amd wolałbym wziąć asusa Maxiumus VI Hero najlepszy według mnie stosunek ceny do jakości

ewentualnie Asusa Sabertooth 990fx r 2.0 przy większym budżecie ta gen 3.0 jest nie do kupienia w Polsce jedyna jaką widziałem to na jakimś portalu aukcyjnym w Anglii ale może być niezgodność zasilania względem tego w Polsce 

 

A ja pod Amd wolałbym wziąć asusa Maxiumus VI Hero najlepszy według mnie stosunek ceny do jakości

ewentualnie Asusa Sabertooth 990fx r 2.0 przy większym budżecie ta gen 3.0 jest nie do kupienia w Polsce jedyna jaką widziałem to na jakimś portalu aukcyjnym w Anglii ale może być niezgodność zasilania względem tego w Polsce 

Jedyna różnica to PCI-E 3.0 w gen 3

Link to post
Share on other sites

@UP

 

Jak to miło, że podałeś argumenty i nie ograniczyłeś się tylko do rzucenia "hasła", które nic nikomu nie powiedziało ;)

FX8150 i CF. Tu X4 nawet lepiej wypada w takim połączeniu, kto przy zdrowych zmysłach robi CF z tym prockiem gdzie CF obciąża więcej niż jedna karta poprzez sterownik. Te karty przy normalnych warunkach będą ponad 7970 przy jego procku okolice 7950. Gdzie sens wywalać kasę na nowe mobo i dodatkową grafę by wydajnościowo na minę się władować.

7950/7970 i sprzedać starą grafę.

 

Trzeba było podawać to oczywiste już w pierwszych postach powinno to być odradzone by chłopaka na mine nie ładować.Choć sam chce ale nie ma wiedzy.

 

@

drachenfeles

ściągnij ostrzeżenie, każdy kto ma zielone pojęcie nie musiał tego rozwijać a nie było to nabijanie postów.

Edytowane przez maxforces
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...