Skocz do zawartości

AMD II Phenom x4 960T + Odblokowane 2 rdzenie


Recommended Posts

Witam

 

Postanowiłem sprawdzić mojego (już prawie 2 letniego) 960t z 6 rdzeniami i dodatkowo podkręcić je do 3.6 Ghz.

 

Wyniki dla x4 3.0 Ghz:

3.45 pkt w Cinebenchu 11.5 64bit

3400 KB/s w WinRar 5.0 64 bit

24.83 Mb/s rozpakowywanie 5 części archium o łącznej macie 9.06 gb do obrazu .iso

 

Wyniki dla x6 3.0 Ghz:

5.23 pkt w Cinebenchu 11.5 64bit

4800 KB/s w WinRar 5.0 64 bit

33.64 Mb/s rozpakowywanie 5 części archium o łącznej masie 9.06 gb do obrazu .iso

 

Wyniki dla x6 3.6 Ghz:

6.09 pkt w Cinebenchu 11.5 64bit

4800 KB/s w WinRar 5.0 64 bit (bez zmian ;/)

33.64 Mb/s rozpakowywanie 5 części archium o łącznej masie 9.06 gb do obrazu .iso

 

A tak plasuję się mój procek w porównaniu z innymi w Cinebenchu

http://pclab.pl/art50000-37.html

 

Czyli jest nieco wydajniejszy od i5-3570, który kosztuje obecnie 740 zł co najmniej . Swój kupiłem za 470 zł prawie 2 lata temu.

 

Napięcia nie zmieniałem, a jest ustawione 1.325V. Temperatur nie mogę odczytać, bo przez te rdzenie ich nie odnajduje.

 

Teraz mam pytanie. Skoro software nie odczytuje temperatur to zabezpieczenie w mobo też jest nie odczytują ? tzn. czy jeżeli temp wzroście do max. to czy włączą się zabezpieczenia i wyłączy się komputer, czy mogę spalić procek bez żadnego ostrzeżenia ?

 

Przy tych 6 rdzeniach i 3.0 Ghz ile % więcej prądu może pobierać procesor ? Chodzi mi głównie podczas gry, czyli pod dość mocnym obciążeniem. Oczywiście chodzi mi tak na oko.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

To po co robią benchmarki ? 

 

No i po co jest dział Rankingi, benchmarki jak tam 95% screenów jest z Cinebench, 3Dmark i innych syntetycznych benchmarków ? Gdyby mierzyli wydajność w Sneaku to też by nic nie znaczyło, jednak jeszcze w żadnym teście się z nim nie spotkałem ;/

  Edytowane przez Dzonzi
Link to post
Share on other sites

No cóż kolejny fanboy z wypranym mózgiem, który twierdzi, że intel jest THE BEST.

Ciekawi mnie jak to było, że ludzie z turbo maszynami intela mieli mniej FPS w BF4 ode mnie :C gdzie ja siedzę na zabytku, który mogę oddać do muzeum już.

 

Co do tematu nie od dziś wiadomo, że 6 jaj daje niezły powiew świeżości w nadchodzących grach gdzie za pewne wzrośnie wydajność.

Link to post
Share on other sites

Sorry ale nie rajcuje mnie, że mam 60 FPS ( proc za 250 zł ), a na topowym i5 mogę mieć 90 FPS. Według tabeli.

Co do gta temat rzeka ale wybacz 30 fps u mnie ? Chyba na c2d moim starym.

Wiadomo, że to zabytek ale wciąż daję sobie fajnie radę. Szczególnie jak idzie mocne OC na poziomie 4.2-4.3 GHz.

Wciąż nie przekonuje mnie to do zmiany na intela.

Nie będę już komentował twoich tabelek z sponsorowanego pclab.

Sorry ale uznaje tylko zagraniczne strony oraz lubię popatrzeć na yt jak ludzie grają na danej konfiguracji.

Ja mam tylko x4 ale kolega z x6 będzie miał większą wydajność szczególnie przy ostrym OC.

 

Skwituje to tym kto ma kasę kupuje intela kto ma mniej wciąż dającego radę amd. Tyle w temacie.

 

Wysłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

 

Edytowane przez rangerson
Link to post
Share on other sites

Dobra, więc powiem o co mi chodzi, bo widzę, że ciężko się domyślić ;/

 

Otóź obecne gry nie wykorzystują więcej niż 4 rdzenie. W takim przypadku oczywistym jest, że mój 960t na 6 rdzeniach przegra z intelami np. 4 rdzeniowymi, bo ja te 2 dodatkowe rdzenie mogę sobie o kant ....... rozbić ;/ Chodzi mi o sytuacje w której mogę w pełni wykorzystać pełną moc 6 rdzeni. Myślę, że test Render w Cinebenchu jest coś w tym stylu, albo chociażby szybkość rozpakowywania archiwum w Winrarze. Sprawdziłbym też inne programy tak jak Blender, Maya, 3ds max, ale nie mam jak ;/

Link to post
Share on other sites

No i właśnie w takich celach chciałbym sprawdzić czy mój x6 3.6 Ghz dorównuje np. i5-2500, tylko nie wiem jak to zrobić, bo zazwyczaj jak są testy w jakimś programie to ciężko ustawić identyczne ustawienia jak w testach na necie ;/ np. w jednym teście jest takie coś

 

 

Test w 3ds Maxie polega na renderowaniu uprzednio przygotowanej, profesjonalnej sceny stworzonej i wykorzystywanej na co dzień zawodowo. Rendering odbywa się w oparciu o silnik Mental-Ray i idealnie skaluje się wraz z liczbą rdzeni. W tym porównaniu procesory wielordzeniowe dostają ogromnego „kopa”, co zresztą widać na wykresach.

 

Ale ja tej sceny nie mam u siebie, nie wiem jaka to jest itp. więc nie mogę w ten sposób porównywać ;/ Zostają tylko benchmarki

Link to post
Share on other sites

Coś się tak tych gier czepił ? Znajdź mi grę która wykorzystuje 6 rdzeni to Ci dam plusa.

 

Poza tym jak porównam z kimś z yt jak gpu ma większe znaczenie do fps niż procek, a wątpię żebym znalazł test z moją kartą graficzną. Za dużo zależności. Chciałbym zbadać moc samego procesora.


http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/chaostheory/2013/05/metro/metro_cpu_vhigh_1920_7970ge.png

 

I co to ma być ??

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...