Skocz do zawartości

Zła współpraca Vishery z płytą główną Gigabyte GA 970A ud3 ?


Recommended Posts

Witajcie. jest wprawdzie mój pierwszy post, lecz mimo jako takiego doświedczenia z komputerami nie wiem co mam o tym myśleć.
Moja obecna konfiguracja:
- pł. główna - Gigabyte GA 970A ud3 rev. 1.0 z najnowszym biosem
- procesor FX Vishera 8320 - niepodkręcony
- 8 giga kości
- karta GTX 460 MSI
- dysk systemowy OCZ Solid 60 giga
- dysk z danymi  - seagate 500 giga
- zasilacz OCZ 600 wat
- system - 7-mka 64 bit
- przegladarka - lisek w ostatniej wersji
 
Ostsnio wymieniłem procka z 4 rdzeniowego kultowego 955 Black edition na 8 - głowego Fx 8320.Wszystkie inne części bez zmian. Zrobiłem świerzy system. Jakie było moje zdziwienie kiedy nagle mysz - kursor przestała pracować a komputer sie zrestartował. często tego rodzaju przypadki mają miejsce w czasie przelogowywania się na któreś z kont , które jest w moim kompie.
. W późniejszym czasie zwisy kompa miały również miejsce w czasie przegladania internetu, całkiem w nieoczekiwanym momencie. Sprawdziłem dysk SSd Program pokazał , że dysk jest zdrowy do sierpnia 2022 roku. Naprawdę nie wiem co może być przyczyną zwisów. nadmieniam , że  zaczęło się to dziać po wymianie procesora. Proszę o pomoc
 

 

Link to post
Share on other sites

jaki masz bios? 8320 na tej płycie wymaga wersji F7, a 955 obsługiwał od F1 może tu jest problem

dwa, nie używaj takich programików do SSD bo one nic ciekawego i inteligentnego nie pokazują, pobierz OCZ Toolbox bootowalny ze strony OCZ, z niego zbootuj i dopiero odczytaj SMART inne programy (a szczególnie te pod windowsem) lubią oszukiwać o stanie SMARTa

co do zwisów jeszcze, to przyczyną może być flash, był ten problem już tutaj poruszany na forum

Link to post
Share on other sites
- pł. główna - Gigabyte GA 970A ud3 rev. 1.0 z najnowszym biosem

 

Próbowałeś jakiegoś starszego biosu ?

 

 

edit...

rap_r, wyprzedziłeś mnie ;)

 

Jeszcze pytanie, czy wcześniej tego phenoma podkręcałeś ?

Bo podkręcony phenom potrzebuje więcej prądu niż 8320 na domyślnych, chcę wykluczyć w ten sposób zasilacz.

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

dzięki za zainteresowanie. Biosu używam  w wersji F8a. Wiem , że to wersja beta jednak na biosie F7 było jeszcze gorzej. W chwili obecnej używam sterowników 320.49. Przedtem używałem wersji 327 wHQl ale mialem problemy i przesiadłwm sie na 320. Wydaje mi się , że na tym sterowniku jest nieco lepiej niz na tamtym. Obecnie sciagam najnowszą wersje 331 i jak ja zainstaluje to dam znać czy sie cos poprawiło. poprzedniego phenoma nie podkręcałem. pod spodem info na temat temeratur róznych komponentów , które pracuja w moim kompie. Czy z nimi wszystko w porządku ? Niepokoi mnie 128 stopni dysku SSD

Edytowane przez zusia72
Link to post
Share on other sites

jak już pisałem, użyj OCZ Toolbox bootowalnego aby sprawdzić stan SMART dysku SSD od OCZ, programy pod windowsa bardzo często oszukują, zresztą 128C to już by przestał istnieć ten dysk ;)

 

nie do końca wiadomo czy jest to problem z płytą czy raczej ze sterownikami, mówisz że wgrywałeś inny bios więc reset masz zrobiony, być może to wina samych sterowników, a może rzeczywiście SSD systemowy pada, więc zrób jak mówię, i wrzuć zdjęcie SMARTa z tego programu

Link to post
Share on other sites

jak już pisałem, użyj OCZ Toolbox bootowalnego aby sprawdzić stan SMART dysku SSD od OCZ, programy pod windowsa bardzo często oszukują, zresztą 128C to już by przestał istnieć ten dysk ;)

 

nie do końca wiadomo czy jest to problem z płytą czy raczej ze sterownikami, mówisz że wgrywałeś inny bios więc reset masz zrobiony, być może to wina samych sterowników, a może rzeczywiście SSD systemowy pada, więc zrób jak mówię, i wrzuć zdjęcie SMARTa z tego programu

sory za pytanie ale czy mógłbyś mi powiedzieć w jaki sposób wrzuca się zdjęcia na forum ? chciałbym pokazać cały wydruk z programu CPUID HW Monitor z temperaturami wszystlich komponentów.

Link to post
Share on other sites

wchodzisz na http://imageshack.us/ lub http://www.tinypic.pl/ lub http://zapodaj.net/ ewentualnie coś jeszcze innego podobnego, tam wgrywasz swoje zdjęcia, następnie klikasz tutaj na ikonę obrazka "wstaw grafikę" i tam dajesz linka do zdjęcia

Edytowane przez makabrax
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...