Skocz do zawartości

Monitor dla gracza 23-24 700zł


Recommended Posts

Szukam monitora FULLHD do 700zł (750zł max). Na komputerze dużo gram i przeglądam. Edytuje też filmy.
Ze względu na gry zależy mi niskim input lagu i dobrych kolorach.Poszukałem trochę na forum i znalazłem parę modeli.

 

Benq GW2460HM

Dell P2314H

RL2455HM

Edytowane przez GateKeeper
Link to post
Share on other sites

jak praca-kolory do żaden, trzeba by rozszerzyć budżet - FS2331 jest bardzo fajny, ale trochę smuży, niestety szybszy FS2333 jest już wyraźnie droższy, podobnie jak NEC EA244WMi, który by się sprawdził

a jak mają tylko cieszyć oko to w sumie obojętne czy P2414H (24" lepsze od 23") czy GW2460HM

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przepraszam że się podczepiam, ale nie ma sensu zakładać nowego tematu.

 

Poszukuję monitora 24", głównie do gier. Mam starego Samsunga SyncMaster T190.

Który z tych modeli byłby lepszy - Dell P2414H, BenQ BL2410PT czy może GW2460HM? Ew. może jakiś inny w cenie koło 1000 zł?

Czy zmiana na te modele będzie znacząco odczuwalna (oczywiście oprócz większego ekranu)?

Dodam że najbardziej kusi mnie Dell (jakoś marka BenQ mnie odstrasza), ale czy ma wystarczający czas reakcji do gier?

 

PS. Jak dobrze widzę Samsungów w cenach budżetowych nie warto kupować? Szkoda, bo lubię tą markę.

Edytowane przez evilcry
Link to post
Share on other sites

 

 

Który z tych modeli byłby lepszy - Dell P2414H, BenQ BL2410PT czy może GW2460HM? Ew. może jakiś inny w cenie koło 1000 zł?

 

GW2760HS

 

 

 

Czy zmiana na te modele będzie znacząco odczuwalna (oczywiście oprócz większego ekranu)?

 

tak

 

 

 

Dodam że najbardziej kusi mnie Dell (jakoś marka BenQ mnie odstrasza), ale czy ma wystarczający czas reakcji do gier?

 

ma

a jeżeli lubisz szajsungi to nie masz się czego bać w benq 

 

 

 

PS. Jak dobrze widzę Samsungów w cenach budżetowych nie warto kupować? Szkoda, bo lubię tą markę.

 

szkoda tylko, że w dziedzinie monitorów ostawiają taką kaszanę, jednocześnie będąc producentem cenionych matryc 

Link to post
Share on other sites

 

 

Tylko czy do grania i pracy 27 calowy GW2760HS nie jest tzw. overkillem?

 

nie, sam przesiadłem się z dziewiętnastki na dwudziestkę czwórkę i trochę mi zaczęło brakować przekątnej po jakimś czasie

 

 

 

Rozumiem, że gdybym chciał 27" to polecasz ten model, a jak w przypadku 24"?

 

wymienione wyżej są ok, ale tylko Dell jest flicker free, podobnie jak sugerowany GW27

Link to post
Share on other sites

Mam podobne pytanie więc się podczepię. Szukam monitora do 700 zł 80% gry 20 % reszta ;D Spodobał mi się model LG http://sklep.komputerswiat.pl/produkt/76511.html co o nim sądzicie ?

 

Monitor jak na swoją cenę jest naprawdę dobry. Dobrze będzie się sprawował w codziennej pracy i rozrywce. Matryca IPS, wysoki kontrast. Jeżeli od monitora wymagasz czegoś więcej musisz się liczyć z zwiększeniem budżetu o conajmniej drugie tyle.

Link to post
Share on other sites

GW2760HS

 

Mógłbyś polecić monitor 27" z rozdzielczością 1920x1200 w okolicy 1000zł? Czy w ogóle taki występuje? Bo w przypadku GW2760HS martwię się że siedząc w odległości 70-100cm obraz już nie będzie taki ostry...

 

I dodatkowe pytanie, czy dell p2414h jest lepszy niż u2412m? A może lepiej wziąć BenQ BL2411PT? Cena może oscylować w granicach 1000zł, rozdzielczość 1920x1200 mnie kusi. Przypomne że zastosowanie to gry, praca biurowa i przeglądanie internetu.

Edytowane przez evilcry
Link to post
Share on other sites

 

 

Mógłbyś polecić monitor 27" z rozdzielczością 1920x1200 w okolicy 1000zł? Czy w ogóle taki występuje?

 

nie ma takich, nawet profesjonalne monitory 27" są w 16:9

16:10 mamy w 22", 24" oraz 30"

 

 

 

Bo w przypadku GW2760HS martwię się że siedząc w odległości 70-100cm obraz już nie będzie taki ostry...

 

to dobra odległość na 27", będzie ok

 

 

 

I dodatkowe pytanie, czy dell p2414h jest lepszy niż u2412m?

 

zależy do czego, pierwszy lepiej sprawdzi się w grach, drugi ma większą przestrzeń roboczą

 

 

 

rozdzielczość 1920x1200 mnie kusi

 

i słusznie, to dobra rzecz  

 

 

 

A może lepiej wziąć BenQ BL2411PT?

 

najlepiej umówić się w salonie i udać tam w celu oględzin obu modeli, gdy stoją jeden obok drugiego i wyświetlają obraz z tego samego źródła

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam

Również mam podobny problem : szukam monitora 23-24", wykorzystywany : 50% gry 50% net (głównie wieczorami). Zakres cenowy max około 680zł. Zastanawiam się nad dwoma :

BENQ GW2450HM a LG 24EA53VQ-P.

Z tego co widzę bardziej dostępny jest LG (nie mówię o sklepach internetowych) i się zastanwiam dlaczego ?

Edytowane przez mancza
Link to post
Share on other sites

Czyli nie bawić się w LG tylko zamawiać przez neta Benqa ?

Rozumiem, że w tej cenie nie dostanę nic dobrego, ale nic więcej nie wyszperam, a i tak to już jest trochę ponad mój budżet, bo szukałem w granicach 600zł.

Zrobiłoby różnicę, gbybym chciał kupić 21" ?

Edytowane przez mancza
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...