Skocz do zawartości

Recommended Posts

Za jakiś miesiąc, może 2 będę brał nowego smartfona i nie mogę się zdecydować. Będzie to mój pierwszy smartfon, przesiadam się z Nokii 5230. Przejrzałem kilka telefonów i nie wiem co wziąć. Telefon będzie mi służył do codziennego użytku tzn.internet, szkoła, czasem jakieś zdjęcie (wystarczy mi 5Mpx w aparacie) itp. Nie będę używał telefonu do gier. Oto telefony z jakich muszę wybrać :Nokia Lumia 520, Nokia Lumia 620, LG Swift L7 II, Sony Xperia E, Samsung Galaxy Core. Nie wiem, który wybrać nie miałem większej styczności ani z WP8 ani z Androidem.Pomóżcie mi wybrać.

Edytowane przez Igoruss
Link to post
Share on other sites

Z wyżej wymieniowych najlepsza będzie Lumia 620. Jeśli nie potrzebujesz miliona aplikacji i wielkich możliwości personalizacji to Windows Phone dobrze się spisze biorąc pod uwagę Twoje wymagania. Androidy w tej cenie mają słabą specyfikację przez co system działa wolno co może być irytujące na dłuższą metę.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wyjaśnijmy :

 

Lumia 620 ma mniejszy ekran od L520 - 3.8 vs 4 cale - różnica nie wielka. Do tego L620 ma diode doświetlajaca, kompas, NFC oraz przednia kamerkę. Do tego lepszy ekran. Ogólnie mając do wyboru lepiej jest wybrac Lumię 620.

 

Android vs windows Phone 8 :

Android jest powolny, zacinajacy się - co więcej nagminny jest brak wsparcia - kupujes nowy telefon i na uantualnienie czekasz rok - o ile się doczekasz - nawet topowe modele są bez aktualizacji. Te starsze i tańsze w ogóle nie dostaną najnowszych wersji. Kolejna sprawa to wymagania sprzętowe : Nexus 4 - Android 4.3 ma 2 GB RAM, 4 rdzenie i 1.5 GHz - a ile ma Nexus 5 z Android 4.4 ma 4 rdzenie 2.23GHz oraz 3GB RAM. Wniosek - aby Slowdroid 4.4 dziąłał płynnie musieli podnieść parametry sprzętowe.

Lumia 620 ma zapewnione wsparcie do 2016 roku - już dziś Microsoft zapowiedziąl, że każdy telefon otrzyma WP 8.1 - co więcej w DWA miesiące po premierze GDR2/Amber - KAŻDY telefon z WP8 je trzymał - ILE telefonów z Androidem otrzymało oficjalną wersję 4.3 ? I mam tu na myśli te z nowszymi podzespołami. 

 

Jeśli od telefonu oczekujemy płynnej, szybkiej, stabilnej i długiej pracy to Androida powinniśmy omijać szerokim łukiem - chyba, że kupujemy topowe najdroższe modele - do tego jakosc wykonaina - nawet najtańsza lumia 520 jest lepiej wykonana niż większosć telefonów z Androidem.

 

Co do gier - na L620 płynnie działają takie gry jak HALO Spartan Assault, czy Mirror Edge - pokażcie mi telefon za 600 zł na SlowDroidzie, który to potrafi - ba - nawet na Lumii 520 tez płynnie działają - a kosztuje 450 zeta.

 

Polecam Ci Lumię 620 - bardzo dobry telefon.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Android vs windows Phone 8 :

Android jest powolny, zacinajacy się - co więcej nagminny jest brak wsparcia - kupujes nowy telefon i na uantualnienie czekasz rok - o ile się doczekasz - nawet topowe modele są bez aktualizacji. Te starsze i tańsze w ogóle nie dostaną najnowszych wersji. Kolejna sprawa to wymagania sprzętowe : Nexus 4 - Android 4.3 ma 2 GB RAM, 4 rdzenie i 1.5 GHz - a ile ma Nexus 5 z Android 4.4 ma 4 rdzenie 2.23GHz oraz 3GB RAM. Wniosek - aby Slowdroid 4.4 dziąłał płynnie musieli podnieść parametry sprzętowe.

Lumia 620 ma zapewnione wsparcie do 2016 roku - już dziś Microsoft zapowiedziąl, że każdy telefon otrzyma WP 8.1 - co więcej w DWA miesiące po premierze GDR2/Amber - KAŻDY telefon z WP8 je trzymał - ILE telefonów z Androidem otrzymało oficjalną wersję 4.3 ? I mam tu na myśli te z nowszymi podzespołami.

 

nie do końca prawda android jest b.dobrym systemem leczy wymagającym to prawda ale win. 8 nie zaoferuje takiej szerokiej puli aplikacji co android jeśli ten win 8 był taki świetny to czemu  wszyscy i tak szukają telefonów z androidem??

 

nie pisz że go się boją czy nie znają jego i nie wiedzą na co on jest zdolny tylko wielu on po prostu nie odpowiada.

 

 

ja bym wybierał sony vs  lg:D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

nie pisz że go się boją czy nie znają jego i nie wiedzą na co on jest zdolny tylko wielu on po prostu nie odpowiada.

 

Tylko że około 90% ludzi boi sie czy się odnajdzie w tym systemie :E

Żeby zrozumieć fenomen tego systemu dzień zabawy nie wystarczy ;) szczególnie jak na codzień masz highenda z androidem

Link to post
Share on other sites

Wielu nie wie o alternatywach - do tego sprzedawcy "wciskają" nagminnie starocie - sam byłem świadkiem.

 

Windows Phone 8 jest młodym systemem - co do ilosci aplikacji proponuje porównać ilośc apek w funkcji czasu :)

 

Android na dziś staje się coraz bardziej powolny - o ile wersje 2.x działały w miarę przyzwoicie to wersje 4.x są powolne - na wersji 2.x HTC WildFire S działa całkiem dobrze, czasem sie zatnie i zamuli, ale tragedii nie ma - tymczasem znacznie potęzniejsze dwu rdzeniowe i taktowane 1.5GHz procesory i 1GB RAM mają duże problemy z wersją 4.x

 

Zreszta przypominam, że w Polsce Windows phone 8 ma 19% rynku i stale rośnie - kosztem Androida - widać to w segmencie najpopularniejszym czyli tanie i średnie modele. Bo nikt chyba nie zaprzeczy, że nie ma szybkich i płynnych tanich telefonów z androidem. Zresztą na świecie tez to widać - w 3 kwartale tego roku sama tylko Nokia sprzedała ponad 8 milionów Lumii o ponad 600000 więcej niż w 2 kw. W samej tylko Polsce sprzedano ponad 1 milion Lumii.

 

Mam nadzieję, że w następnych latach będzie jeszcze lepiej.

Link to post
Share on other sites
620 ma lepszy ekran i ledówkę bateria też chyba lepiej trzyma.

620 trzyma gorzej niż 520 - tak dla jasności.

 

Tu masz wszystko o 520, 620 i innych Nokiach na WP8: http://forum.benchmark.pl/topic/99689-nokia-zestawienie-modeli-smartfonów/

a tu więcej o innych WP8-fonach http://forum.benchmark.pl/topic/99637-smartfony-zestawienie-modeli/

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...