Skocz do zawartości

Wymiana komponentów w starym komuterze!


Recommended Posts

Witam wszystkich.

Mam pewne wątpliwości co do komponentów, które zamierzam zakupić do mojego komputera.

Posiadam:płytę główną od MSI model: MS-7309 (K9N6SGM-V), procesor AMD Athlon 64 LE-1640

 (jeden rdzeń) 2.54Ghz, kartę graficzną 8600GT, 2GB Ram i zasilacz IBOX KY-350ATX 350W.

 

A teraz moje pytanie. Czym mógłbym wymienić procesor na AMD Athlon 64 X2 6000+ a kartę graficzną na

Radeona HD 4850 512MB?Iewntualnie zamiast 2x po 1GB ram dać 2x po 2GB. Oczywiście bez wymiany zasilacza.

Link to post
Share on other sites

Witaj,

zasilacz wymień czym prędzej, ponieważ "zasilacze" IBox należą do czarnej listy zasilaczy. Nie znasz dnia, ani godziny, kiedy narobi Ci szkód w pececie. Sądzę, że przy doładowaniu HD4850, która ma pobór mocy 114W zasilacz może nie wstać...

Chieftec GPA-400S8 spokojnie wystarczy do Twojego sprzętu: http://www.morele.net/zasilacz-chieftec-gpa-400s8-80-400w-bulk-gpa-400s8-397276/

 

Jaki posiadasz budżet na modernizację? Być może bardziej opłacalny byłby zakup nowej platformy.

Link to post
Share on other sites

Witaj,

zasilacz wymień czym prędzej, ponieważ "zasilacze" IBox należą do czarnej listy zasilaczy. Nie znasz dnia, ani godziny, kiedy narobi Ci szkód w pececie. Sądzę, że przy doładowaniu HD4850, która ma pobór mocy 114W zasilacz może nie wstać...

Chieftec GPA-400S8 spokojnie wystarczy do Twojego sprzętu: http://www.morele.net/zasilacz-chieftec-gpa-400s8-80-400w-bulk-gpa-400s8-397276/

 

Jaki posiadasz budżet na modernizację? Być może bardziej opłacalny byłby zakup nowej platformy.

Posiadam trochę ponad 500 złotych. I dziękuję za ostrzeżenie co do zasilacza. A czy do tej płyty głównej będą pasować takie kości ram? http://allegro.pl/4gb-goodram-ddr2-800mhz-2x2gb-dual-channel-bcm-i3581026317.html

Link to post
Share on other sites

Za trochę ponad 500zł kupisz sobie płytę, procesor i pamięć RAM, które rozgromią wydajnością, to co masz teraz ;).

Pamięci powinny spokojnie pasować do Twojej płyty.

A co z kartą graficzną? Jeżeli pozostawiłbym taką płytę jaką mam to by trzeba było dodatkowe przejściówki 6pinowe czy zasilacz http://www.morele.net/zasilacz-chieftec-gpa-400s8-80-400w-bulk-gpa-400s8-397276/ je posiada?

Link to post
Share on other sites

Zasilacz posiada potrzebne złącze 24-pin i 4-pin do płyty głównej, oraz 6-pin do HD4850, tak więc żadne przejściówki nie będą potrzebne.

 

A co z kartą graficzną?

Teoretycznie można skorzystać ze zintegrowanej karty przez jakiś czas, ponieważ procki z rodziny Sandy Bridge/Ivy Bridge/Haswell takowe posiadają, jednak przy okazji można byłoby się pokusić o zakup AMD Radeon HD7770 (jakieś 300-400zł).

Link to post
Share on other sites

Zasilacz posiada potrzebne złącze 24-pin i 4-pin do płyty głównej, oraz 6-pin do HD4850, tak więc żadne przejściówki nie będą potrzebne.

Teoretycznie można skorzystać ze zintegrowanej karty przez jakiś czas, ponieważ procki z rodziny Sandy Bridge/Ivy Bridge/Haswell takowe posiadają, jednak przy okazji można byłoby się pokusić o zakup AMD Radeon HD7770 (jakieś 300-400zł).

Ale w opisie zasilacza jest napisane, że nie posiada 6-cio pinowego "złącza". A co do tego HD7770 to rozważałem zakup wcześniej ale pomyślałem, iż aż tak dużo grać nie będę więc HD4850 mi wystarczy.

Link to post
Share on other sites

Posiada PCIE 6+2 pin, czyli konwertowalne z 6pin na 8pin złącze w razie potrzebny ;). Po prostu w razie czego można dołączyć jedną parę pinów i z 6-pin szybko zrobić 8.

O przepraszam nie doczytałem. Czyli wszystkie komponenty to teraz:

AMD Athlon 64 X2 6000+

Radeon HD4850

2x2GB Ram

Zasilacz Chieftec GPA-400S8

 

Czy nic nie będzie się ze sobą gryzło?

Link to post
Share on other sites

Jak już mówiłem HD4850 mi wystarczy. A jeżeli być doczytał o płycie głównej to byś wiedział, że obsługuje tylko dwa typy procesorów: 

Amd Athlon 64 i Amd Athlon 64 X2

Link to post
Share on other sites

Płytka tego 5000+ spokojnie uciągnie, lecz idąc tym tropem można byłoby równie dobrze rzucić AM2 i kupić Sandy Bridge, albo Ivy Bridge ;). Za 400zł da radę kupić G550, prostą płytkę na H61 i 4GB pamięci, a za resztę rozejrzeć się za np. HD5770 czy czymś podobnym.

Nie myślę, że obecna konfiguracja mi wystarczy.

Temat uważam za zamknięty.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...