Skocz do zawartości

Adapter 2u-kanałowy IDE->SATA SATA->IDE. Czy nowy dysk HDD na SATA-3 -> POJEMNOŚCIOWY w kieszeń? Jaka kieszeń z USB 3.0 i RJ45/LANem?


Recommended Posts

Witam.

Wszystkich.

 

Potrzebuję fachowego doradztwa.

 

1)

Mam dysk HDD 1TB WD Green (na IDE). W kieszeni Tracer-a na IDE (USB 2.0).

W szafie z filmai i zdjęciami z kilku lat. Może z 30-40 razy podłączany.

 

Nie wiem, czy:

a) dokupić adapter 2u-kanałowy IDE->SATA SATA->IDE? Podłączyć w/w dysk i włożyć do jakiejś kieszeni.

Która to pomieści? Kieszeń posiadająca USB 3.0 i/lub RJ45/LAN (i Wi-Fi).

A może jest kieszeń z IDE na SATA,

która ma:

+ USB 3.0

+ RJ45/LAN

+ WiFi?

Chcęprzyspieszyćprzesył danych (Zdjęcia i filmy rodzinne) - sporo tego z kilku lat. Z nEtbook-a na dysk IDE przez USB 2.0 kieszeni - bardzo powoli to idzie.

 

b) Czy dokupić 1den dysk HDD 3,5" HDD SATA-3 POJEMNOŚCIOWY? Zrzucić wszystkie dane na jeden dysk, a pozostałe mi dyski wystawić na sprzedaż.

 

2)

HDD 2,5" min. SATA-2 min. 16MB cache -> najlepeiej 64MB Cachei w SSHD.

 

Potrzebuję jeszcze jednego dysku SSHD 2,5",

z 16MB-64MB Cache, SATA-2 lub już SATA-3 -> pewnie bedzie tańszy.

Min. 500GB. Min. 16MB Cache.

 

Chcę zrobić dysk, wrazie godz. W, jakby padł mi SSD (na czas SSD w serwisie).

Potzrebuję wrzucić System Win 7 Home (C: 100GB). Partycja Recowery 15GB - ukryta, a reszta D: pusta (na dane).

 

Mój dysk z nEtbook-a wymontowałem: Toshiba 500GB, 8MB cache. Taki mi w serwisie ASUSa zamontowali za Seagate. Jednak coś tam w nim to ramie mocniej stuka. Tak samo jak w 1szym Seagate. System pokazywał niebieskie ekrany i nie wykrywał dysku posamoczynnym restarcie - czarny ekran.

 

ad 1) Patrzyłem za WD 3,5" SATA-3 Green. min.2TB. Raczej już bym chciał 3TB lub nawet 4TB.

ad 2) Z 2,5" SSHD z 64MB Cache z Seagate (na System - do nEtbook-a). Rezerwowy dysk (w szufladzie). Bez latania po sklepach za jakimkolwiek HDD do nEtbook-a wrazie awarii SSD.

A może kupić najtańszy SSD 120GB-128GB? Na samą Partycę systemową (ok.100GB) i Recovery(15GB)?

 

3)

Jaka kieszeń 3,5" STA-3

ma:

- USB 3.0

- RJ45/LAN

- Wi-Fi

?

 

Są takie kieszenie jak w/w parametrami na dyski z IDE?


Ale mam gorący temat. Uf.


Adminie

Temat do usunięcia.

Dziękuję.

Edytowane przez WIPI1979
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...