Skocz do zawartości

Słuchawki douszne, nauszne do biegania.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez iDaft,

Recommended Posts

Witam

Z góry powiem że jestem niezdecydowany i liczę na waszą opinię.
Poszukuję słuchawek, które nie zniszczą mi tak słuchu. Więc półotwarte lub otwarte.
Głównie teraz potrzebowałbym ich do biegania, ale nie zawsze będę w słuchawkach biegał, to w pociągu się przydadzą, to na jakąś dłuższą podróż.
Słuchawki będą podpięte do telefonu, nie widzę sensu kupowania MP3. Skoro mogę wszystko zmieścić w telefonie. Na pewno w wyborze telefonu położę nacisk na muzykę. Więc teraz nie wiem, czy znajdę nauszne słuchawki, całkiem dobrze wyglądające i wygodne, które nie będę poprawiał ciągle przy bieganiu. Bo nauszne w sumie bardziej mi odpowiadają. Do dousznych jestem jakoś nieprzekonany i obawiam się legend o mocnym niszczeniu słuchu.

Podsumowanie:
- Poszukuje słuchawek do biegania, ale też bym oczekiwam uniwersalności.
- Półotwarte, otwarte.
- Słuchawki będą podpięte do telefonu, więc nie ma szału.
- Nie wymagam zbyt wiele od nich. W domu mam dźwięk który mnie zadowala.
- Myślę że przedział cenowy to do 50-230zł wystarczy. Wiadomo wolę jak najmniej na nie wydać, ale też nie chcę złej jakości wykonania, chcę by służyły.
- Słucham muzyki Rock, Rock Progresywny, Post-Rock, Reggae. Wiadomo że biegając będę słuchał mocniejszych albumów.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dostałem kiedyś za darmo JBL In Ear i w sumie świetne do biegania tipsy, nie wypadają, ale jednak pod względem dźwięku lipy. W dodatku z tego co słyszałem wychodziły koło 400zł.

 

Teraz mam doki o dwóch różnych konstrukcjach: SM E10 i SE215. Te pierwsze nawet okej, ale to już taki typowo "miniaturowy" dźwięk i trzeba pod tym względem iść na kompromis, a do tego wypadają ze spoconych uszu. Drugie, Shure zakłada się za ucho i prócz tego, że są mega wygodne, nie spadają, to i dźwiękowo dla mnie świetne. Wszystko byłoby okej, gdyby nie to, że mają mało wysokich, co przekłada się na niezbyt zadowalające odsłuchy Rocka/Metalu itd. Reggae jak najbardziej.

 

Reasumując, po prostu poszukaj czegoś o konstrukcji podobnej to tych Shure. Na przykład Soundmagic PL50. http://pclab.pl/art42498-51.html

Edytowane przez iDaft
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zamknięte/otwarte/półotwarte wyróżniamy jedynie przy słuchawkach nausznych/wokółusznych (tj. dużych łopatologicznie tłumacząc).

 

Ja te PL50 sam był spróbował, lecz wątpię, aby przebiły moje shure, dlatego zakup byłby kompletnie bezsensowny. Jedyne co to SoundMagic może mi na testy przysłać, ale to nie tak łatwo. :/

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...