Skocz do zawartości

pomoc wyborze procesora intel


Recommended Posts

Jeszcze jedno Procesor Intel Core i7-4820K BX80633I74820K Nie posiada zintegrowanego układu graficznego czy to go skreśla.

Integra w prockach przydaje się raczej w przypadku awarii dedyka. Ew można korzystać z Optimusa albo Enduro ale nie wiem czy te technologie działają w przypadku komputerów stacjonarnych. Optimus i Enduro pomagają w obniżeniu poboru prądu "usypiając" dedyki i wyświetlając mało wymagające programy w moc GPU na integrze.

 

Może zamiast się kłócić, doradzimy coś? 

Z mojego punktu widzenia wygląda to tak: 

Jak masz nieograniczony budżet, bierz co najlepsze (co wcale nie znaczy, że najdroższe), 

i7 4770K starczy w zupełności i to ze sporym zapasem, mam 3770K i naprawdę wymiata, natomiast w sferze mniejszego budżetu to polecę i5 (jakikolwiek 2500K, 3570K, 4670K) ale do wszystkich inne niż stockowe chłodzenie (wydajniejsze, tym się kieruj. Najlepsze ma chyba Noctua, Scythe i budżetowe Fortisy albo Zalmany) 

A jak budżet ciśnie to i FX da radę (6300 lub 8350) ale skoro rozmowa o i7 to FX chyba mogą zejść z placu boju.

Podpisuje się pod tym...

Edytowane przez mbe13
Link to post
Share on other sites

Ta integra to jest do zadań biurowych, ewentualnie gra na bardzo niskich detalach (grałem w Far Cry 2 na i5 2500 wszystko low i rozdzielczość 1024x768 żeby dało się grać jako tako)

Przydaje się jak nie masz czasowo innej, ale o grach z prawdziwego zdarzenia można zapomnieć. Raczej Facebook i filmy

Pytałeś czy coś daje. To nie APU z AMD, gdzie procesor ma układy Radeona i współpracuje z Radeonem. 

Jak miałem AMD A6 to faktycznie Windows widział Radeon 6850x2 ale Intel tego nie posiada. Zresztą nie działa to ze wszystkimi kartami (6950 już nie obsługiwany)

Edytowane przez pawel8209
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...