Skocz do zawartości

pomoc wyborze procesora intel


Recommended Posts

Chciałem wziąć :

-Intel Core i7-4820K są dwie wersje (CM8063301292805,BX80633I74820K)

Dlaczego na tym lga bo chciałbym w przyszłości włożyć 6 rdzeniowy. Czy dobrze myślę czy lepiej wziąć Intel CORE I7-4770K. Proszę o rade bo mam mętlik w głowie.

Edytowane przez arvish
Link to post
Share on other sites

 

 

Bierz i7-4770k bo i7 SB/IB do gier to słaby wybór.

Chyba kolega nie miał styczności z tymi procesorami. Jeżeli i5 daje radę każdej grze, to i7 będzie miał jeszcze zapas mocy, choć i7 nie są procesorami do grania, ale do pracy (rendering, filmy itd), co nie zmienia faktu, że biją na łeb inne procesory.  

Ja polecam ogólnie i5, ale to ze względu na ceny i7 (mój nabyłem okazyjnie)

Link to post
Share on other sites

LGA 2011 do gier mija się z celem, to oczywiste, ale tak naprawdę to jakikolwiek i7 do gier mija się z celem.

 

i 7 Haswell to dodatkowo grzałka i wymaga dość solidnego chłodzenia. Jeśli komp ma być głównie do gier to optymalnym wyborem byłby i5, a zaoszczędzoną kasę lepiej dorzucić do lepszej grafy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Chyba kolega nie miał styczności z tymi procesorami. Jeżeli i5 daje radę każdej grze, to i7 będzie miał jeszcze zapas mocy, choć i7 nie są procesorami do grania, ale do pracy (rendering, filmy itd), co nie zmienia faktu, że biją na łeb inne procesory.  

Ja polecam ogólnie i5, ale to ze względu na ceny i7 (mój nabyłem okazyjnie)

Przejrzyj ten test i sam sobie odpowiedz czy jest opłacalny http://pclab.pl/art53742.html

Link to post
Share on other sites

Przejrzyj sobie ten test. Tylko w paru grach i7-3970x wyprzedza i7-4770k (4 albo 5) i tylko w dirt-cie daje znaczaca przewagę w reszcie jest to 2-3 FPS. Moim zdanie przepłacanie do LGA2011 w przypadku gier mija się z celem.

No ale teraz to mylisz pojęcia. Porównujesz i7 do i7, więc skąd wniosek, że nie nadają się do gier? Poza tym platforma 2011 to kosmos cenowy. Inna sprawa, jeżeli kolega chce i ma na to fundusze, to czemu nie?

Link to post
Share on other sites

LGA 2011 do gier mija się z celem, to oczywiste, ale tak naprawdę to jakikolwiek i7 do gier mija się z celem.

 

i 7 Haswell to dodatkowo grzałka i wymaga dość solidnego chłodzenia. Jeśli komp ma być głównie do gier to optymalnym wyborem byłby i5, a zaoszczędzoną kasę lepiej dorzucić do lepszej grafy.

Zgadzam się ale jeśli mamy zakres taki jak Autor podał to lepszym wyborem jest i7-4770k ze względu na cene i oferowaną wydajność w stosunku do i7-IBE.

 

Sorka bo w poscie który komentowałeś popełniłem błąd bo miało być i7-SB-E/IB-E.

No ale teraz to mylisz pojęcia. Porównujesz i7 do i7, więc skąd wniosek, że nie nadają się do gier? Poza tym platforma 2011 to kosmos cenowy. Inna sprawa, jeżeli kolega chce i ma na to fundusze, to czemu nie?

Bogatemu wolno ale autor pyta się co lepsze więc odpowiadam co ja bym kupił gdybym miał jego fundusze.

Link to post
Share on other sites

Pewnie, że do gier się nie opłaca, ale autor nie zaznaczył czy to komputer tylko i wyłącznie do gier. 

Napisałem wcześniej, że lepiej i5, nawet 2500k, bo mniej się grzeje, albo 3570k bo nowszy a platforma ta sama. 

Pakowanie się w 2011 tylko do grania to faktycznie wyrzucanie pieniędzy, i to naprawdę dużych. 

Co do zamieszczonego testu, to wszystkie procki dają radę, jak widać

Edytowane przez pawel8209
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli budżet nie jest kluczową sprawą to oczywiście można sobie pozwolić na 4770k (sam przed końcem roku się na niego przesiadam), ale trzeba do tego doliczyć porządny schładzacz. Jeśli zestaw nie jest jeszcze gotowy to proponowałbym autorowi założenie tematu w odpowiednim dziale. 

Link to post
Share on other sites

Pewnie, że do gier się nie opłaca, ale autor nie zaznaczył czy to komputer tylko i wyłącznie do gier. 

Napisałem wcześniej, że lepiej i5, nawet 2500k, bo mniej się grzeje, albo 3570k bo nowszy a platforma ta sama. 

Pakowanie się w 2011 tylko do grania to faktycznie wyrzucanie pieniędzy, i to naprawdę dużych. 

Co do zamieszczonego testu, to wszystkie procki dają radę, jak widać

W trzecim poście jest zaznaczone że do gier.

Link to post
Share on other sites

No w porządku, ale stwierdzenie, że i7 nie nadaje się do gier jest błędne. Na pewno jest nieopłacalny ale nadaje się na pewno

 

 

Racja.

 

 

Autor nie podał budżetu na kompa, więc tak naprawdę to nie wiemy, ile tych funduszy posiada... 

 

Raczej kolega sprawdził ile to CPU kosztuje skoro podaje id procka

Edytowane przez mbe13
Link to post
Share on other sites

Tutaj test w grach ww prockow:

http://www.guru3d.com/articles_pages/core_i7_4820k_processor_review,14.html

 

Jak widac wydajnosciowo prawie identyczne.

Ich cena takze niewiele sie rozni.

 

Teraz roznice:

4770k - podstawka 1150 - relatywnie tania, glut pod IHSem przez co moze sie niezle grzac i blokowac wysokie OC

4820k - podstawka 2011 - "najdrozszy chipset do deskopu", lutowany IHS - takze wieksze mozliwosci OC.

 

 

Co do integry - to jak masz zamiar grac na full wypasie to integra w procku potrzebna Ci jak szczerbatemu suchary ;-)

Link to post
Share on other sites

Może zamiast się kłócić, doradzimy coś? 

Z mojego punktu widzenia wygląda to tak: 

Jak masz nieograniczony budżet, bierz co najlepsze (co wcale nie znaczy, że najdroższe), 

i7 4770K starczy w zupełności i to ze sporym zapasem, mam 3770K i naprawdę wymiata, natomiast w sferze mniejszego budżetu to polecę i5 (jakikolwiek 2500K, 3570K, 4670K) ale do wszystkich inne niż stockowe chłodzenie (wydajniejsze, tym się kieruj. Najlepsze ma chyba Noctua, Scythe i budżetowe Fortisy albo Zalmany) 

A jak budżet ciśnie to i FX da radę (6300 lub 8350) ale skoro rozmowa o i7 to FX chyba mogą zejść z placu boju.

Edytowane przez pawel8209
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...