Skocz do zawartości

Myszka, klawiatura i podkładka do 600zł


Recommended Posts

Cześć,

 

Przyszedł czas by wymienić peryferia, udało mi się uzbierać +/- 600zł.

 

Z artykułu na górze wycztałem, że najlepsza myszka dla mnie będzie miała długość od 12 do 13cm trzymaną palm grip'em na sensorze optycznym, myślałem nad jakimś Logitech'em lub qupad'em czy steelseries'em. Jeśli chodzi o klawiarurę zakładając, że za ok. 300zł to już raczej tylko mechaniczne to wybrałem Red'y i tutaj myślałem nad Tesoro Durandal. Podkładka hm... nie wiem może steel jakiś czy razer.

 

Jak widzicie nie wiem za bardzo co kupić więc licze na Waszą pomoc.

 

Pozdrawiam Dark

 

PS.Gram głównie w FPS'y na ok.1800 dpi.

Link to post
Share on other sites

Jak masz już tyle na peryferia to polecam ci Logitecha G602. Zamówiłem ją jak tylko wpadła do Polandu. Totalnie w ciemno... i nie żałuję. Dłoń dosłownie na niej odpoczywa. Nawet ją biorę do roboty. Będzie już ponad tydzień. 10-12 godzin dziennie szturcham w trybie wydajności, a bateria nawet nie drgnie. Ile ja czekałem na taką myszkę !!!

 

Gryzoń ma max 2500 DPI i siedzi tam dobry, optyczny sensor. Do palma idealna, nawet jak masz dużą łapę.

 

Klawę łykaj mechaniczną. Jakąkolwiek. Każda będzie lepsza od membranowej.

Link to post
Share on other sites

Jaką masz podkładkę?

Ilu DPI używasz?

Do czego będziesz jej używał?

Wyłącz akcelerację w windows'ie jeśli tego nie zrobiłeś

 

Wydaje mi się, że trzeba pójść w sprawdzone rozwiązania typu G400, Roccat Savu, a nawet Deathadder.

Wyżej wymienione na 100% będą dobrze leżeć.

 

 

Gryzoń ma max 2500 DPI i siedzi tam dobry, optyczny sensor.

Jaki? Jakoś naprawdę wątpię, aby tam siedział s3060, s3080, czy s3090. 

Poza tym autor nie musi płacić 300zł, aby zakupić mysz dla siebie.

Bezprzewodowość to nie zawsze zaleta, a waga myszy także może przeszkadzać.

Link to post
Share on other sites

 

Poza tym autor nie musi płacić 300zł, aby zakupić mysz dla siebie.

Bezprzewodowość to nie zawsze zaleta, a waga myszy także może przeszkadzać.

 

 

Dostosowuję się do budżetu autora. Skoro chce przeznaczyć więcej na sprzęt to wybrałem coś z górnej półki. Dla mnie warto więcej wydać. Nie tylko sensor się liczy. Dla mnie arcyważna jest bezprzewodowość (przemieszczam się między TV a monitorem), materiał z jakiego jest zrobiona, wygoda podczas trzymania myszy (w życiu nie miałem wygodniejszej) i praca na baterii (tutaj wszystko co miałem umierało zdecydowanie za szybko).

Miałem G700 w łapie i kompletnie mi nie podeszła. Nie potrafiłem odrywać palca wskazującego od przycisku fire i obsługiwać małych obok (przeszkadzało mi to). Dodatkowe przyciski pod kciukiem też w G700 są dla mnie w złym miejscu. W G602 jest wszystko lepiej rozwiązane. Osobiście mam zbindowane różne gówna pod 2.3/5.6 i w końcu można z tego korzystać bezproblemowo dla chwytu.

Tyle chciałem powiedzieć od siebie. Jeżeli autor mnie oleje spoko, przekazuje mu tylko swoje odczucia. Im więcej opinii tym lepiej. Wklejanie wszystkim/wszędzie "bierz G400/DA" to dla mnie nie jest doradzanie... Warto czasem sięgnąć po coś innego niż kilka oklepanych do bólu modeli. Świat nie stoi w miejscu. Ja się bardzo cieszę ze swojej decyzji :)

Edytowane przez Skeletor
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dostosowuję się do budżetu autora. Skoro chce przeznaczyć więcej na sprzęt to wybrałem coś z górnej półki. Dla mnie warto więcej wydać. Nie tylko sensor się liczy. Dla mnie arcyważna jest bezprzewodowość (przemieszczam się między TV a monitorem), materiał z jakiego jest zrobiona, wygoda podczas trzymania myszy (w życiu nie miałem wygodniejszej) i praca na baterii (tutaj wszystko co miałem umierało zdecydowanie za szybko).

Miałem G700 w łapie i kompletnie mi nie podeszła. Nie potrafiłem odrywać palca wskazującego od przycisku fire i obsługiwać małych obok (przeszkadzało mi to). Dodatkowe przyciski pod kciukiem też w G700 są dla mnie w złym miejscu. W G602 jest wszystko lepiej rozwiązane. Osobiście mam zbindowane różne gówna pod 2.3/5.6 i w końcu można z tego korzystać bezproblemowo dla chwytu.

Tyle chciałem powiedzieć od siebie. Jeżeli autor mnie oleje spoko, przekazuje mu tylko swoje odczucia. Im więcej opinii tym lepiej. Wklejanie wszystkim/wszędzie "bierz G400/DA" to dla mnie nie jest doradzanie... Warto czasem sięgnąć po coś innego niż kilka oklepanych do bólu modeli. Świat nie stoi w miejscu. Ja się bardzo cieszę ze swojej decyzji :)

jestem za toba G602 to dobry wybor a jak grasz w gry to http://allegro.pl/logitech-g110-klawiatura-dla-gracza-usb-audio-fvat-i3630644374.html albo http://allegro.pl/hit-klawiatura-logitech-g105-gaming-keyboard-i3668959969.html w tej pierwszej jak ci sie podkladka pod nadgarstek nei podoba mozesz ja odlaczyc dotego duzo bajerow a cena dobra na podkladkach sie nie znam a jak kupisz G602 i G105/G110 to na dobra podkladke ci starczy

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...