Skocz do zawartości

dobór zasilacza pod zestaw


Recommended Posts

 

Poniewaz na stronie producenta jest dosc ubogie info odnosnie zastosowanych technologii:

http://www.fractal-design.com/home/product/power-supplies/tesla/tesla-r2-500w

+ info

http://www.komputronik.pl/product/176007/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Fractal_Design_Tesla_R2_500W_80_Plus_Gold.html

 

filtry

  • przeciwprzeciążeniowy
  • przeciwprzepięciowy
  • przeciwzwarciowy

 

 

Juz sama kwestia zabezpieczen jasno pokazuje ze BQ jest sporo lepszy:

 

OCP zabezpieczenie nadmiarowo-pradowe
OVP zabezpieczenie nadmiarowo-napieciowe
UVP zbezpieczenie niedomiarowo-napieciowe
SCP zabezpieczenie zwarciowe
OTP zabezpieczenie temperaturowe
OPP zabezpieczenie przeciazeniowe
 
Nie mam teraz czasu zeby dokladnie sprawdzic ale pytanie czy tesla ma przetwornik napiecie/napiecia?
Jesli nie ma - to znow BQ goruje.
 
 
 
Jesli kolega chce oszczedzic to polecam Fortrona - praktycznie ta sama elektronika co BQ ( BQ wynajmnuje linie produkcyjne w fabryce Fortrona )
 

 

 

To jest jeden z najbardziej idiotycznych postów, jakie widziałem na tym forum, który powinien zostać "nagrodzony" czymś więcej, niż trafieniem do złotych.

Link to post
Share on other sites

 

A to paskudne niemce - seria E8 ma dc/dc - nowsza juz nie ;/

Przyznam ze sie tego nie spodziewalem po BQ.

 

Mam u siebie E8  i ma wahanie napiecia mierzona na 12V multimetrem IDLE<--> STRESS nie wieksza niz 35mV

 

Nie mniej dzieki za linka - bardzo bogata strona, dzieki ktorej troche musze zweryfikowac swoj poglad na BQ mimo ze jestem osobiscie zadowolony z ich produktow.

Edytowane przez sadys
Link to post
Share on other sites

 

 

Wytłumacz mi uparcie się na modularny zasilacz w kontekście posiadania obudowy z tak ogromną ilością miejsca na kable...

 

Ja również jestem ciekawy odpowiedzi. Jak jeszcze miałem Z9 to faktycznie niemodularny zasilacz był pewną upierdliwością, ale w dużej obudowie nie ma z tym żadnego problemu, powiem więcej - pod względem estetyki jedna, wychodząca z PSU wiązka, wygląda dużo ładniej niż kłębowisko pojedynczych kabli.

Link to post
Share on other sites

Eee... nie wiem w jakim świecie (i jakiej epoce) żyjesz, ale nowoczesne obudowy wyższej klasy (tj. Cosmos SE) posiadają dedykowane przepusty na aranżację okablowania i miejsce za tacką płyty głównej do jego ukrycia. Po prostu przeciągasz zbędne kable za tackę płyty głównej i tkwią tam estetycznie spięte, niewidoczne :)

 

Kwiatek 550W ma dla przykładu następujące okablowanie:

-MPC (ATX24PIN) - obligatoryjny do podłączenia

-ATX12V(EPS) - jak wyżej

-2x PCI_E (z czego na każdym kablu masz 2 wtyczki - 1x 6+2PIN i 6PIN) - podepniesz do karty

-2x SATA (na każdym 3 wtyczki z czego przez długość kabla niemożliwym jest jednocześnie podpięcie umieszczonego wysoko napędu i umieszczonego nisko dysku(dysków) jednym przewodem) - podepniesz

-2x MOLEX (na pierwszym 3 wtyczki MOLEX, na drugim 2 wtyczki MOLEX + FDD (Molex Mini) - jedną z pewnością wykorzystasz do panelu sterującego / adaptera wentylatorów / wymagającej karty dźwiękowej)

 

W ten sposób zostaje maksymalnie 1 przewód do schowania za tacką w przeznaczonym na to miejscu. 

Link to post
Share on other sites

ok, zmieniam zdanie - nie musi być podularny;) jednak będę polował na kwiatka SF 650W Golden Green Pro

jednak możesz sprawdzić czy ten zasilacz ma 8 pinowe wejście do grafy? bo wydaje mi się że tylko 6pin 4 wiązki PCI-e, a 8 pin ma wiżka PEG - nie wiem co to jest...

Edytowane przez willis81
Link to post
Share on other sites

powoli mnie przekonujesz, nie wiem w jakim świecie żyję :) jednak chyba w tym samym co Ty:)

powiedz mi jeszcze czy schowane kable za tacką mogą doprowadzić to zwarcia z przypadku metalowej tacki?

 

Jak beda "dziwnie" upchniete to czysto teoretycznie istnieje bardzo niskie prawodobienstwo zwarcia - jednak nie masz sie co przejmowac - kazdy firmowy zasilacz ma zabezpieczenie przeciwzwraciowe - ktore chronia przed takimi akcjami.

Sam mialem z pol roku temu zwracie przez wlacznik do podswietalnia budy -  kabel z 12V przeslizgnal sie po obudowie powodujac zwarcie i iskry - zasilacz momentalnie odcial napiecie. Wtyczke podlutowalem, wlaczylem kompa i wszystko bangla do dzis. Dlatego tez jestem przekonany co do jakosci zabezpieczen w zasilkach od BQ ;-)

 

Brednie, brednie, brednie... / jg

Edytowane przez jacekgothic
Link to post
Share on other sites

Zadne brednie - panowie nie maja za grosz wyobrazni albo nie potrafia zrozumiec co znaczy niskie prawdopobienstwo.

 

Otoz jesli uzytkownik bedzie mial np wolny molex typu meskiego:

http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Molex_male_connector.jpg

 

Moze on podczas docisniecia przesunac sie i dotknac wypustow do mocowania zlaczek kabli na tylniej sciance ( nieuzywanych ):

http://www.bankfotek.pl/image/1594076.jpeg

 

Oczywiscie nie kazda tacka ma tego typu wypusty oraz nie kazdy ma wiszacego molexa meskiego - dlatego zaznaczam ze jest to raczej rozwazania czysto teoretyczne ( rzeklbym ) akademickie   ...

 

Szansa bardzo nikla  - ale teoretycznie mozliwa.

 

Jesli jednak ktos lubi miec wszystko dopiete na ostatni guzik moze po prostu zabezpieczyc wszystkie nieuzywane koncowki - albo specjalnymi nakladkami ( kiedys takie nakladki Tagan dolaczal do swoich PSU ) albo po prostu zakleic tasma izolacyjna.

 

Nie ma co sie praktycznie obawiac o zwarcie w  rozwiazaniach typu markowy zasilacz + markowa buda z powodow ww.

Edytowane przez sadys
Link to post
Share on other sites

A gdzie ja twierdze ze taka koncowka wystepuje w zasilaczu?

Napisalem jesli uzytkownik bedzie mial cos takiego.

A moze miec podpinajac: wentylatory, kontrolery czy cos podobnego, ktore takie koncowki czesto "dopinaja" do swoich rozwiazan.

 

I z czym przeginam - jesli gdzies sie myle to prosze mnie poprawic - po to jest wlasnie forum.

Edytowane przez sadys
Link to post
Share on other sites

 

 

I z czym przeginam - jesli gdzies sie myle to prosze mnie poprawic - po to jest wlasnie forum.

 

po prostu szukasz dziury w całym

pytanie dotyczyło, modularności zasilacza - czy kable których nie odpinamy mogą spowodować jakieś zwarcie, odpowiedź brzmi - nie

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

ok, że tak na koniec wypowiem się co do zakupionego zasilacza Super Flower 650W Golden Green PRO SF650P14XE

zasilacz bardzo cichy, więc jestem zadowolony. Jednakże żałuję że dałem się namówić na zasilacz niemodularny. Z wszystkich wiązek dwie musiałem gdzieś upchać. Wydawało by się że mam dużą obudowę CM Cosmos SE, jednak przy plątaninie wszyskich kabli, regulacji wentylatorów, podłączneniu 5 dysków itd... te dwie wolne-niewykożystane wiązki przeszkadały mi:( 

 

pzdr

Link to post
Share on other sites

Mam w NZXT Switch 810 mniej miejsca na kable niż Cosmos SE, także 2 zbędne wiązki i prawdopodobnie większą ilość podłączonych komponentów (pompa od LC, termometr, etc.) i żadnych problemów nie miałem, więc nie wiem... jak trzeba nie szanować miejsca, by problem mieć.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...