Skocz do zawartości

dobór zasilacza pod zestaw


Recommended Posts

chcę dobrać odpowiedni zasilacz do zestawu:

i5-3570K, MSI z77A-G45 oraz zOTAC GeForce GTX 780 AMP Edition 

grafika wymaga zasilania 1 wtyczna 8 pin oraz 1 wtyczka 6 pin. 

Rozważam zakup dwóch zasilaczy:

Be Quiet! Pure Power L8-CM-730W lub be quiet! Dark Power Pro 10 650W

- który zasilacz lepiej zastosować, czy warto dopłacać do pro i jak przedewszystkim podłączyć wtyczki - na czy oba zasilacze umożliwiają podpięte grafiki z wtyczkami 8 i 6 pionowymi?

Edytowane przez willis81
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem nie ma sensu płacić tak ogromnych pieniędzy za zasilacz, już za 300-350zł dostaniesz Fractal Design Tesla R2 500W, lub Super Flower Golden Green PRO 550W. Zasilacze spokojnie wystarczą do Twojej konfiguracji, nie ustępując ani jakością ani kulturą pracy dużo droższym BQ. Niemodularność nie będzie problemem w kontekście ogromnej obudowy jaką posiadasz.

Link to post
Share on other sites

 

 

powodzenia zatem z radami bierz 550W.

 

Zdajesz sobie sprawę, baranie, jaki jest pobór mocy takiej platformy, czy po prostu, dla zasady, pierdzielisz głupoty ? 


Measured power consumption single GeForce GTX 780

  1. System in IDLE = 119W
  2. System Wattage with GPU in FULL Stress = 340W
  3. Difference (GPU load) = 221W
  4. Add average IDLE wattage ~10W
  5. Subjective obtained GPU power consumption = ~ 231 Watts

Mowa tu o platformie z podkręconym do 4,6 GHz i7 3960X...

 

 

http://www.guru3d.com/articles_pages/geforce_gtx_780_review,9.html

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Do GTX 780 producenci grafik zalecają zasilacze 550-600W, bierzesz proca z K więc będziesz coś dłubać ....powodzenia zatem z radami bierz 550W.

 

Jeśli nie masz pojęcia o czym piszesz, to proszę, nie wypowiadaj się.

 

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/geforce-gtx-780/strona/20131.html - test na platformie z CPU o większym poborze prądu niż autora.

http://pclab.pl/art53415-13.html - tu zastosowano jeszcze większe OC procesora.

 

Nvidia zaleca zasilacze o tej mocy, chociaż 450W da radę, ponieważ niektórzy wpadają na pomysł łączenia konfiguracji z GTX780 z PSU pokroju Modecom Logic.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zdajesz sobie sprawę, baranie, jaki jest pobór mocy takiej platformy, czy po prostu, dla zasady, pierdzielisz głupoty ? 

Measured power consumption single GeForce GTX 780

  1. System in IDLE = 119W
  2. System Wattage with GPU in FULL Stress = 340W
  3. Difference (GPU load) = 221W
  4. Add average IDLE wattage ~10W
  5. Subjective obtained GPU power consumption = ~ 231 Watts

Mowa tu o platformie z podkręconym do 4,6 GHz i7 3960X...

 

 

http://www.guru3d.com/articles_pages/geforce_gtx_780_review,9.html

 

Kolego jesli nie znasz angielskiego to nie rzucaj baranami bo sam na niego wyjdziesz - w tescie wyraznie napisano ze 230W to pobor SAMEJ GPU. 

I ze nie obciazano CPU:

 

 

"The methodology: We have a device constantly monitoring the power draw from the PC. We simply stress the GPU, not the processor."

 

Krecony i7 3960X potrafi zjesc jeszcze wiecej .... -> http://www.bit-tech.net/hardware/cpus/2011/11/14/intel-sandy-bridge-e-review/10

 

Co do zestawu kolegi to zgoda ze firmowa 550W to spokojnie ogarnie.

Ja moge polecic zasilacze BQ - sa naprawde nieslyszalne i maja niesamowicie stabilne napiecia ( mierzone multimetrem ) dzieki zastosowaniu przetwornika U/U - w seriach Straight Power i Dark Power.

 

STRAIGHT POWER -  E9 580W CM - bardzo dobry wybor do tego zestawu. Mam i moge z czystym sumieniem polecic.

Edytowane przez sadys
Link to post
Share on other sites

@sadys

Weź mi mądralo powiedz w czym (w jakim aspekcie) taki E9, czy DP jest lepszy względem Tesli R2 czy Kwiatka. Pomijamy modularność, bo obudowę autor ma wielką jak stodoła, a w tym wypadku modularny zasilacz nie zawsze jest lepszy (patrz na możliwość ukrycia kabli bezpośrednio przy wyjściu z PSU). 

 

Więc uzasadnij mi od strony elektronicznej, potrzebę wydania znacznie większej kwoty, każda recenzja E9 wspomina o jego zbyt wysokiej cenie...

 

Można spokojnie kupić za 300zł Teslę R2 (500) i cieszyć się cichym zasilaczem, o znakomitych parametrach. 

Link to post
Share on other sites

chciałem zakupić zasilacz Super Flower 650W Golden Green PRO - jednak od miesiąca jest nieosiągalny, nigdzie go nie można kupić, a termin dostępność ciągle jest przesuwany

 

STRAIGHT POWER - E9 580W CM - wydaje mi się optymalnym wyborem, jest sprawdzony, niezawodny. Zasilacz muszę koniecznie mieć modularny. Pytanie czy jego moc jest wystarczająca, nawet w przejście na SLi gtx780 lub zakup mocniejszej karty? Nie mam mowy bym zszedł poniżej 550W, preferowałbym nawet minimum 600W...

Edytowane przez willis81
Link to post
Share on other sites

1) Akurat Kwiatek ma takie okablowanie, że raczej żadne wolne wiązki Ci nie zostaną - więc nie wiem coś się tak uparł na "koniecznie modularny" - polecam zdjęcie w moim profilu, jak ktoś nie wierzy że mając niemodularny zasilacz da się poukładać kable (i to z przedłużkami jeszcze).

 

2) E9 580W do SLI z 780 Ci nie starczy

 

3) Konstrukcja dobra sprawdzona i niezawodna ale zdecydowanie przepłacona 

Link to post
Share on other sites

Poniewaz na stronie producenta jest dosc ubogie info odnosnie zastosowanych technologii:

http://www.fractal-design.com/home/product/power-supplies/tesla/tesla-r2-500w

+ info

http://www.komputronik.pl/product/176007/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Fractal_Design_Tesla_R2_500W_80_Plus_Gold.html

 

filtry

  • przeciwprzeciążeniowy
  • przeciwprzepięciowy
  • przeciwzwarciowy

 

 

Juz sama kwestia zabezpieczen jasno pokazuje ze BQ jest sporo lepszy:

 

OCP zabezpieczenie nadmiarowo-pradowe
OVP zabezpieczenie nadmiarowo-napieciowe
UVP zbezpieczenie niedomiarowo-napieciowe
SCP zabezpieczenie zwarciowe
OTP zabezpieczenie temperaturowe
OPP zabezpieczenie przeciazeniowe
 
Nie mam teraz czasu zeby dokladnie sprawdzic ale pytanie czy tesla ma przetwornik napiecie/napiecia?
Jesli nie ma - to znow BQ goruje.
 
 
 
Jesli kolega chce oszczedzic to polecam Fortrona - praktycznie ta sama elektronika co BQ ( BQ wynajmnuje linie produkcyjne w fabryce Fortrona )
 
Link to post
Share on other sites

Hahahahahahahahahahaha :rotfl:

 

Polecam przestudiowanie wymagań normy ATX, Fractal Design i Super Flower wymieniają tylko zabezpieczenia wychodzące poza wymagania standardu ATX, dodatkowo niektóre z ''zabezpieczeń'' wynikają bezpośrednio z konstrukcji zasilacza i nie wymagają stosowania dodatkowych układów :) Fractal i SF to zasilacze z jedną mocną linią 12V, BQ korzysta z kilku linii "składowych" - z tego wynika większość różnic. 

 

Dodatkowo BQ (Fractal też) stosuje wątpliwej jakości tajwańskie kondensatory Teapo i Capxona (stosowane w tanich zasilaczach jak Deus, czy SmartSE), o których awariach słyszy się dość często - podczas gdy SF korzysta w  całości z kondensatorów japońskich Nippon Chemi-con (takich jak najdroższe modele zasilaczy np. Enermax). 

 

Fortrona  polecasz? Jakiego? Jedyna "złota" jednostka Fortrona w rozsądnej cenie to głośny Aurum, mający problemy z tłumieniem tętnień. 

Skończ waść - wstydu oszczędź. 

Link to post
Share on other sites
Polecam przestudiowanie wymagań normy ATX, Fractal Design i Super Flower wymieniają tylko zabezpieczenia wychodzące poza wymagania standardu ATX, dodatkowo niektóre z ''zabezpieczeń'' wynikają bezpośrednio z konstrukcji zasilacza i nie wymagają stosowania dodatkowych układów

 

np. OTP zabezpieczenie temperaturowe - nie jest wymagane przez ATX a fractal tego nie ma wiec

 

skoncz wasc wstydu oszczedz...

Edytowane przez sadys
Link to post
Share on other sites

 

 

Nie mam teraz czasu zeby dokladnie sprawdzic ale pytanie czy tesla ma przetwornik napiecie/napiecia?

Jesli nie ma - to znow BQ goruje.

 

tesla ma, szkoda tylko, że E9 nie ma

 

 

 

Jesli kolega chce oszczedzic to polecam Fortrona - praktycznie ta sama elektronika co BQ ( BQ wynajmnuje linie produkcyjne w fabryce Fortrona )

 

 

:rotfl: niezłe, E9 to nic innego jak rebrandowany aurum z pewnymi modyfikacjami i to nie na plus, bo w aurum mamy kondensatory Chemi-Con, tymczasem w BQ CapXon'a


 

 

Fortrona  polecasz? Jakiego? Jedyna "złota" jednostka Fortrona w rozsądnej cenie to głośny Aurum, mający problemy z tłumieniem tętnień.  Skończ waść - wstydu oszczędź. 

 

z tym trochę przesadziłeś 

Link to post
Share on other sites

 

 

Jeżeli E9 to rebrand Auruma, to oprócz dobrego wentylatora (zmiana na "+"), to zasilacz iście przeciętny

 

tylko, że wolniejszy (cichszy) wentyl powoduje w nim przegrzewanie się linii 3,3 przez co robi się niestabilna

 

 

 

Mozesz podac zrodlo?

 

http://www.hardwaresecrets.com/article/bequiet-Straight-Power-E9-CM-680-W-Power-Supply-Review/1442/1

ani słowa o DC-DC

 

 


Serio?

 

czytałem, czytałem, zwróć uwagę na - trochę - aurum to nie jest idealny PSU, ale to także nie żaden złom

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...