Skocz do zawartości

Pentium G3420 + R9 270X - czy to ma sens?


Recommended Posts

Czytamy ze zrozumieniem to podstawa.

 

Napisz dokładnie o co Ci chodzi...

Wszystko doskonale zrozumiałem.

 

Rozwiń swoją myśl wyjątkowy człowieku.

Daruj sobie tą ironię. 99% osób zauważy różnicę pomiędzy 30, a 60 klatkami. Baaaa ja nawet widzę różnicę pomiędzy 60 a 120! Wystarczy szybszy ruch myszką, albo jedna szybszy obrót w cs'ie. Przy bardzo powolnych ruchach różnice są mniejsze.

Teraz rozumiesz? 

 

BTW Wyczuwam taką nienawiść od Ciebie, skierowałeś do mnie w tym poście sporą dawkę jadu.

Link to post
Share on other sites

Napisz dokładnie o co Ci chodzi...

Wszystko doskonale zrozumiałem.

 

Daruj sobie tą ironię. 99% osób zauważy różnicę pomiędzy 30, a 60 klatkami. Baaaa ja nawet widzę różnicę pomiędzy 60 a 120! Wystarczy szybszy ruch myszką, albo jedna szybszy obrót w cs'ie. Przy bardzo powolnych ruchach różnice są mniejsze.

Teraz rozumiesz? 

 

BTW Wyczuwam taką nienawiść od Ciebie, skierowałeś do mnie w tym poście sporą dawkę jadu.

Powiedzmy mimo wszystko że te 40-60 to taki target. 30fps to zdecydowanie za mało do multiplayer.

Link to post
Share on other sites

Witam, czy ma sens połączenie Pentium G3420 + R9 270X, ten Pentium jest dość wydajny, ale R9 270X to karta niewiele słabsza od 7950, więc  nie wiem czy ten Pentium jej nie ograniczy. Co o tym myślicie ?

Jak najbardziej ma sens. Przykładowo PClab testuje procesory z jeszcze mocniejszą grafiką (HD7970 GHz) i przeważnie w miejscach mocno cisnących procesor jest nieźle. Oczywiście można rozważyć bardziej zbalansowane połączenie typu Core i3 4130 + GTX660, ale opcja z Pentium i R9 też nie jest zła.

Link to post
Share on other sites

Jak najbardziej ma sens. Przykładowo PClab testuje procesory z jeszcze mocniejszą grafiką (HD7970 GHz) i przeważnie w miejscach mocno cisnących procesor jest nieźle. Oczywiście można rozważyć bardziej zbalansowane połączenie typu Core i3 4130 + GTX660, ale opcja z Pentium i R9 też nie jest zła.

Zobaczysz że jest to głupie połączenie po przemierzę BF4 i gier na NG.

Link to post
Share on other sites

Równie dobrze mógłbym napisać w odniesieniu do FX-8350 + R9 na przykładzie Army III. Wiadomo, że w tym budżecie nie złożymy peceta który pociągnie wszystkie możliwe gry, ale większość będzie chodzić dobrze. A to wieszczenie o "końcu ery 2 rdzeni" staje się powoli nudne. Liczy się architektura i ogólna wydajność, nie ilość rdzeni. Dlatego Core 2 Duo to już prehistoria, Pentium i Core i3 na Haswellu to bardzo dobre procesory w swojej cenie.

Link to post
Share on other sites

Równie dobrze mógłbym napisać w odniesieniu do FX-8350 + R9 na przykładzie Army III. Wiadomo, że w tym budżecie nie złożymy peceta który pociągnie wszystkie możliwe gry, ale większość będzie chodzić dobrze. A to wieszczenie o "końcu ery 2 rdzeni" staje się powoli nudne. Liczy się architektura i ogólna wydajność, nie ilość rdzeni. Dlatego Core 2 Duo to już prehistoria, Pentium i Core i3 na Haswellu to bardzo dobre procesory w swojej cenie.

Nie zgodze się z tobą bo wystarczy popatrzeć jak na Pentiumie g3220 dziełał BF4B po drugim albo trzecim patchu - gra była nie grywalna na średnich ~15fps. Zresztą zobacz najnowsze tytuły i ich wymagania - min 4 rdzenie...

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak sobie radził w BF4, ale nie sądzę żeby były wyraźne różnice w stosunku do BF3, bo to odgrzewany kotlet. Jak masz jakieś linki to chętnie obejrzę.

 

W każdym razie w takim nowych grach jak np. Starcraft 2: Heart od the Swarm czy Arma III ten Pentium radzi sobie znacznie lepiej od droższych procesorów AMD (FX-6300, Phenom II X4).

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak sobie radził w BF4, ale nie sądzę żeby były wyraźne różnice w stosunku do BF3, bo to odgrzewany kotlet. Jak masz jakieś linki to chętnie obejrzę.

 

W każdym razie w takim nowych grach jak np. Starcraft 2: Heart od the Swarm czy Arma III ten Pentium radzi sobie znacznie lepiej od droższych procesorów AMD (FX-6300, Phenom II X4).

Zobacz jak wyglądała sytłacja między Pentiumami a Athlonami w seriach gier TOTAL WAR i jak wygląda w najnowszym ROMA II.

Wcześniej słabe watki AMD dostawały mocno po tyłku teraz sytłacja się odwraca. Widać że jednak da się rozbić gry na więcej.

wątków.

 

Żeby być słowny FX-8350 dostawał od Peniuma g2140. W RomaII Ten że pentium jest na poziomie Athlona II 750k.

Link to post
Share on other sites

No zgadza się, ale nadal tendencja jest taka, że w nowoczesnym i bardzo wymagającym Rome II 2 rdzenie/2 wątki Intela poprzedniej generacji (!) wcale nie przegrywają z 4 wątkami czy nawet 4 prawdziwymi rdzeniami AMD.

 

A FX-8350 nigdy nie był generalnie wolniejszy w grach od Pentium. Obrywał tylko w pojedynczych tytułach i to nie uległo zmianie.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o gry to oczywiście ze będzie to ślepa uliczka, zresztą widać to po wymaganiach nowych gier tzn. portów z ps4. Pewnie na dwóch rdzeniach będzie się dało grać ale w zalecanych/rekomendowanych wymaganiach będzie i5/fx8. Komputer do gier ma mieć 4 rdzenie, to nie podlega dyskusji.

Na dzień dzisiejszy uważam ze takie połączenie z g3420 nie będzie aż tak tragiczne jako forma przejściowa. Do końca roku bez problemu będzie można pograć ale na początku przyszłego roku będzie się szykowała wymiana na i5.

Jeśli autor jest tego świadom to ja nie widzę przeszkód w takim zestawie.

 

Tapatapatap i9001

 

Edytowane przez Cargo
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o gry to oczywiście ze będzie to ślepa uliczka, zresztą widać to po wymaganiach nowych gier tzn. portów z ps4. Pewnie na dwóch rdzeniach będzie się dało grać ale w zalecanych/rekomendowanych wymaganiach będzie i5/fx8. Komputer do gier ma mieć 4 rdzenie, to nie podlega dyskusji. Na dzień dzisiejszy uważam ze takie połączenie z g3420 nie będzie aż tak tragiczne jako forma przejściowa. Do końca roku bez problemu będzie można pograć ale na początku przyszłego roku będzie się szykowała wymiana na i5. Jeśli autor jest tego świadom to ja nie widzę przeszkód w takim zestawie. Tapatapatap i9001

Jak pokazuje praktyka mało osób które kupiły pentiuma/celerona przesiadają się na coś nowszego. W zasadzie piszą o przejściu ale nie stać ich potem na lepsze CPU. Jak już wymieniają to z płytą... Taka jest niestety prawda.

Link to post
Share on other sites

Zawsze tak było, że jak wychodził mniej udany sprzęt, to wielu zaczynało wieszczyć, że wystarczy poczekać na optymalizacje oprogramowania i będzie gitara. Było tak choćby z GeForce'ami FX, Pentiumami D czy Phenomami I. Guzik prawda. Tego typu sprzęt może się wolniej starzeć, ale żeby kupować coś, co już na starcie jest słabe?...

 

Jeśli zaś chodzi o porównanie Pentiumów za 200-250 zł z Core i5 i FX-83xx... Cóż, to zupełnie inna półka cenowa. Jak kogoś stać to oczywiście niech bierze do gier Core i5.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...