Skocz do zawartości

Pentium G3420 + R9 270X - czy to ma sens?


Recommended Posts

30 fps, a 50 fps to jest przepaść, szczególnie w tak dynamicznej grze jak BF3. 

 

 

Nawet mój proc ma 42,4 fps w full hd ultra multi w tej grze wg pc lab, ponad 2 razy droższy i3 50fps :) tylko kto gra na budżetowym procku i budżetowej karcie w takich rozdzielczościach i detalach?

 

U mnie to wygląda 1680x1050 high i niepełne filtrowania ale ilość fps sporo większa niż w tescie.

 

Zależy dla kogo bo jeśli masz stale 30k/s i nie spada poniżej tej wartości to można grać normalnie.

 

 

Zgadzam się w 100%, ale dla niektórych 80fps to mało czego kompletnie nie rozumiem :D

Edytowane przez kuba83bb
Link to post
Share on other sites

 

 

Jeśli BF jest dynamiczną gra to chyba nie gramy w ten sam tytul. CoD jest dynamiczny.

Jeśli chcemy tak porównywać to CS jest bardziej dynamiczny od BF'a i COD'a...

Chodzi o tempo zmienia się sceny, a to także zależy od stylu gry.

Im szybciej będziesz się obracał tym bardziej widać, że obraz nie jest idealnie płynny. Ot cała filozofia.

 

 

jakoś wszystkie gry mi działają płynnie, czyt. nie schodzą poniżej 30fps

Jest to dolna granica płynności w grach ;) Także jedni potrafią to zaakceptować, inni nie. 

 

dla niektórych 80fps to mało czego kompletnie nie rozumiem

 

Cisną na 60 i więcej FPS, a i tak różnicy nie widać. 

Na monitorku 60Hz nie masz możliwości zobaczyć różnicy, natomiast przy wyższych wartościach dodatkowe klatki są bardzo zauważalne i dopiero wtedy mówimy o "true life smooth motion" :D Tak przy poziomie 100-120 klatkach :rotfl:

 

Wracając do tematu, zakup pentiuma jest opłacalny ze względu na stosunek ceny do wydajności, ale do tej karty to zdecydowanie za mało.

Napisz lepiej, czy zakupiłeś już jakieś części (np. płytę do tego pentiuma) oraz jaki masz budżet. 

Link to post
Share on other sites

FX to ciekawa architektura, pod warunkiem że zostanie wydana w pierwotnie założonej formie i zyska "odciętą" jednostkę zmiennoprzecinkową w każdym module. Jak uda się AMD zejść z procesem, to FX zyska niezłego kopa - bo obecnie niestety czynniki fizyczne nie pozwalają na zbudowanie FX wedle pierwotnych założeń. 

 

Powody ich odcięcia nadal były by problemami nie do przeskoczenia - wzrost kosztów produkcji + wzrost TDP.

Edytowane przez Fenio
Link to post
Share on other sites
Jest to dolna granica płynności w grach  ;) Także jedni potrafią to zaakceptować, inni nie.

 

 

chyba mnie nie rozumiesz :)  >30fps = płynnie, przeważnie mam 60fps lub więcej taka średnia z  crysis 3 u mnie, a 30 to było totalne minimum w jednej sekundzie gry w najgorszym momencie, zauważalne tylko na wykresie.

 

natomiast przy wyższych wartościach dodatkowe klatki są bardzo zauważalne i dopiero wtedy mówimy o "true life smooth motion"  :D Tak przy poziomie 100-120 klatkach  :rotfl:

 

 

To ja się już nie wypowiadam  :rotfl: leże i kwicze.

 

Nie kupiłem jeszcze NIC, budżet to ok.600zł na proca+płyte+RAM i ok. 800 na grafikę, z czym te kwoty muszą być w miarę w proporcji 6:8 bo karte kupuje dopiero po sprzedaży obecnego zestawu (nie znam konfigu bo to nie dlamnie, ale pdobno jest kupiec).

 

 

600zł na płyte proca i ram - ogólnie nie będzie szału, można brać to co w temacie, z zastrzeżeniem że proc może nie dawać rady w wymagających wielu rdzeni grach.

 

Osobiście zmieniłbym trochę proporcje i wybrał coś bardziej zrównoważonego np. i3 3220, płyta w zależności od oczekiwań (ilość portów PCi itp) ale tu wystarczy nawet tani B75MA-E33 od msi, Pamięci 4gb Kingston Hyper X 1600mhz to wszystko za 770zł w morele, do tego grafika na którą zostało 630zł czyli MSI GTX 660 Twin Frozr III 2Gb.

Edytowane przez kuba83bb
Link to post
Share on other sites

Ogolnie to dziwna historia... dlaczego... ze AMD az tak wiele traci... czemu... podaja wyniki ze na 80fps, intel ma 100-120... ok.. a wiec jak cos ma 30 to bedzie miec 34... spoko... na swoim fx6300 (lekkie oc do 4.2) wow pandaria FHD high (ma miec wg specyfikacji 70-80) ciagnie w okolicach 100... hmmm a wiec gra typowo pod intela radzi sobie az tak dobrze... zdziwienie.... troszke chyba fanatyzmu tutaj wychodzi... wiem ze intel jest wydajniejszy ogolnie ale czy jest sens placic za i5 i miec nawet 120 klatek jak zaplacimy za i3 i mamy 100... no nie wiem.. plus perspektyyw gier rozwijanym w kierunku tomb raider i crysis3... ale to juz pytanie do nas samych... a wlasnie prad... tyle krzyku o to a rocznych rozrachunkach to beda roznice w wysokosci 50zl... fakt trzebamiec fajniejsza plytke.. ale dla kogos kto wie co robic to nie jest zaden problem bo ma fajne opcje i kontrole nad tyum co ma :D a to wspaniala sprawa :D

Link to post
Share on other sites

Czy AMD ogłosiło już przybliżona datę premiery nowym procków na FM2+ ? Chodzi mi głównie o modele z bardzo słabym GPU, lub nawet bez. Jeśli nie to raczej biorę Pentium 3xxx, ze względu na możliwość wymiany na i5. Podstawka 1556 odpada ze względu na brak możliwości rozbudowy w przyszłości, athlon jest jak dla mnie za słaby i nie wiem czy czekać na nowe CPU od AMD, to zależy od daty ich premiery.

Link to post
Share on other sites

przy dzisiajeszych procach duzych tasowan w cenach nie bedzie... a przy grafikach juz sa i beda dlaej... ostatnio wyczytalem ze nv planuje kolejna obnizke 660... wiec... lepeij wylozyc w praca jak grafe w obecnym momencie


tymbardziej z enowosci od AMD tez spadna lada chwila z takie 7870 juz tanieja...


a taka 7950 juz jak widze jest pomiedzy 900-1000.. tutaj ruch panuje duzy...

Link to post
Share on other sites

Zgadzam się z kolegą powyżej. Cisną na 60 i więcej FPS, a i tak różnicy nie widać. 

60FPS to minimum do komfortowej gry w FPS. Pogadaj z tymi co grają w FPS. Dla niektórych liczy się FPS <100. Nie zmienia faktu że 30fps to nie jest jakoś super płynnie. Tak od 45 zaczyna się wg. mnie ta płynność.

 

W bf3 procesory AMD dobrze się sprawują ale bez przesady że na BF3 świat się kończy. Jak miałem x4 631 za 220PLN i grałem w BF3 z HD7750 to komfortowe miałem w pełni 720p. Po przesiadce na i5 sandy grałem w 1080p - komfortowo. Tzn. vsync i ograniczenie fps do odświeżania czyli do 60. Spadki bywały ............ do 40 może w totalnym rozpierdzielu. A tak to prawie stałe 60FPS można powiedzieć. i5 dało mi to że w 1080p mogę celnie strzelać dużo dużo dalej. Dużo dalej też widzę co się dzieje w oddali. Czy na AMD było źle? Nie!. Ale na i5 jest po prostu lepiej bo po pierwsze, 1080p, po drugie , na radeonie HD7750 przy 1080p miałem pobór prądu pod BF3 - x4 631 720p = 135W, i5 3330 1080p = 90-100W.

Link to post
Share on other sites

Przeczytaj i przestań mnie już rozśmieszać z tym poborem prądu.http://pcskan.gadzetomania.pl/2010/12/14/ile-kosztuje-dzien-pracy-komputera

 

Weźmy procesor Intel Core i7 920, 3 x 2 GB DDR3 RAM, dysk SATA 250 GB 7200 RPM, grafikę GeForce GTX 580, napęd Blu-ray, tuner TV, dedykowaną kartę dźwiękową, WLAN i monitor 24” o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli.Oszacowany maksymalny pobór mocy takiego systemu to około 590 W + 60 W, przy pełnym obciążeniu. W praktyce (podczas grania) taki blaszak – zgodnie testami wielu redakcji – zadowala się niecałymi 500 W. Zakładając, że jesteśmy w stanie grać przez 16 godzin z rzędu, koszt zabawy na takim desktopie wraz z monitorem to 0,55 kW x 16 h x 0,6 zł x 1,22 zł = 6,44 zł.

Edytowane przez pumias
Link to post
Share on other sites

60FPS to minimum do komfortowej gry w FPS. Pogadaj z tymi co grają w FPS. Dla niektórych liczy się FPS <100. Nie zmienia faktu że 30fps to nie jest jakoś super płynnie. Tak od 45 zaczyna się wg. mnie ta płynność.

 

W bf3 procesory AMD dobrze się sprawują ale bez przesady że na BF3 świat się kończy. Jak miałem x4 631 za 220PLN i grałem w BF3 z HD7750 to komfortowe miałem w pełni 720p. Po przesiadce na i5 sandy grałem w 1080p - komfortowo. Tzn. vsync i ograniczenie fps do odświeżania czyli do 60. Spadki bywały ............ do 40 może w totalnym rozpierdzielu. A tak to prawie stałe 60FPS można powiedzieć. i5 dało mi to że w 1080p mogę celnie strzelać dużo dużo dalej. Dużo dalej też widzę co się dzieje w oddali. Czy na AMD było źle? Nie!. Ale na i5 jest po prostu lepiej bo po pierwsze, 1080p, po drugie , na radeonie HD7750 przy 1080p miałem pobór prądu pod BF3 - x4 631 720p = 135W, i5 3330 1080p = 90-100W.

 

 

Film 26 klatek/s i jest płynnie, film 30fps super płynnie, powyżej ja nie widzę żadnej różnicy, tak samo w grach u mnie, jak u kogoś jest inaczej to nie wiem, albo ja jestem z innej planety albo ktoś.

 

U mnie w każdej grze bez wyjątku stałe 30fps to jest pełna płynność i więcej mi nie potrzeba.

 

 

 

Co do BF3 Multi 1920x1080 Ultra (test na koniec świata)

 

x4 631 wykręcony: 42,4fps (obecnie 200zł)

i5 3330 OC: 72,2fps (obecnie 653zł)

 

 

 

Pobór prądu, podawałem we wcześniejszym poście linka i różnica 22W (cały zestaw podczas gry) to jest x4 631 vs g2020 ;)

 

Test na koniec świata: pobór prądu, cała platforma :

 

cywilizacja V

 

x4 631 stock: 216W

i5 3330 stock: 231W ;)

 

 

Max Pyne 3

 

x4 631 stock: 306W

i5 3330 stock: 292W

 

 

Jak wiadomo TDP nie równa się poborowi prądu i tak prawdę mówiąc 2 rdzeniowe celerony/pentiumy/i3 wcale mało prądu nie pobierają porównując do np 4 rdzeniowego AMD.

 

 

 

Ale nie o tym temat, co do tematu podtrzymuje i3 3220, płyta na B75, 4Gb ram, Gtx 660 jak w poprzednim moim poście.

 

Dlaczego?

 

Bo w komputerach liczy się to aby dobrać części optymalnie, wtedy najlepiej współpracują ze sobą.

 

A więc wkładanie mocnej karty do trochę słabego proca (wielowątkowość czyli najnowsze wymagające gry) moim zdaniem mija się z celem.

 

Dlatego jeśli intel to i3 3220 który nieźle radzi sobie z wielowątkowością w grach + mocna opłacalna karta, proc, ram jak i karta polecane w swojej cenie przez "ekspertów" :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez kuba83bb
Link to post
Share on other sites

Tu nie chodzi o pieniądze. Tu chodzi o hałas , koszt droższej płyty która musi poradzić sobie z prądożernym CPU, mocniejszy zasilacz i układ chłodzenia. 

 

Nigdy nie lubiłem mieć gorących GPU czy CPU w budzie. Ktoś lubi to droga wolna. A tak poza tym to chodziło mi o framerate a nie pobór prądu. Chodziło o to że 30% i5 zeżre mniej niż x4 i będzie miał wyższy framerate w 1080p niż x4 w 720p. Mało?

Link to post
Share on other sites
U mnie w każdej grze bez wyjątku stałe 30fps to jest pełna płynność i więcej mi nie potrzeba.

 

 

Film to film... nie ma co porównywać.

 

 

Czytamy ze zrozumieniem :) to podstawa.

 

Jesteś "wyjątkowy"  :rotfl:

 

 

Rozwiń swoją myśl wyjątkowy człowieku.

 

Tu nie chodzi o pieniądze. Tu chodzi o hałas , koszt droższej płyty która musi poradzić sobie z prądożernym CPU, mocniejszy zasilacz i układ chłodzenia. 

 

 

Ja mam na Box cisze -  ustawione na najniższe obroty w biosie , jak ktoś jest wyczulony to może zapodać spartana ale nie widzę potrzeby, płytę kupiłem za 170zł USB3 SATA3 , możliwości oc, zasiłkę mam 400W, w takim razie musisz wymienić zasilacz bo Twój i5 3330 bierze więcej od x4 631 ;)

 

Nigdy nie lubiłem mieć gorących GPU czy CPU w budzie. Ktoś lubi to droga wolna. A tak poza tym to chodziło mi o framerate a nie pobór prądu. Chodziło o to że 30% i5 zeżre mniej niż x4 i będzie miał wyższy framerate w 1080p niż x4 w 720p. Mało?

 

 

77W vs 100W TDP, dla jednych mała różnica dla innych duża, nie czuje jakoś tego "gorąca" o którym piszesz, karta hd7770 też raczej należy do chłodnych, do ostatniego zdania to się nie wypowiem bo nie widziałem takich testów  ;)

 

 

Nie róbmy offtopa, jak ktoś ma coś do powiedzenie to na priv ale z faktami a nie własnymi wymysłami.

Edytowane przez kuba83bb
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...