Skocz do zawartości

Pentium G3420 + R9 270X - czy to ma sens?


Recommended Posts

Obecnie nie jest to najlepszy pomysł bo gry będą wykorzystywać coraz większa ilość rdzeni.

 

Np. watch_dogs.

 

Tak wiec zastanowił bym się nad CPU.

 

Ciekawostką jest to że Athlon 750k lepiej sobie radzi od Pentiuma G2120 w roma2 a to gra która przecież lubi "mocny watek;)

 

Moim zdaniem w niedługiej przyszłości Athlony (trinity, richland i kaveri) będą tylko zyskiwać na tle Pentiumów i Celeronów.

Edytowane przez mbe13
Link to post
Share on other sites

Tak jak napisał powyżej minimum 4 rdzenie, nawet atlhlon x4 lepszy. Ta karta r9 270X , niema się ni jak do 7950. O ile w wszystkich testach porównawczych Defult bios z przed 3 lat 850/900 gpu 7950 i pamięci 1250 prawie dorównuje jej nowy r9 270X. To już z nowym biosiem 7950(1000/1400), czy po małym OC ta karta to żadne porównanie do starego 7950.  7950 to tahity czyli to samo co w r9 280/x . Pamieć 3gb / szyna 384. Tak jak mam w sygnaturce moje 7950 hula 1300mhz / 1600 pamięci. A miałem 7970 gdzie ledwie 1200 wstawało. 7950 bliżej do 7970 i r9 280/x niżeli do 270 :P.

Link to post
Share on other sites

Ale Athlon 750K ma wydajność G2120 (po OC), co jest gorszym wynikiem niż Pentium 3xxx.

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/chaostheory/2013/09/rome2/charts/rome2_cpu_radeon.png

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/chaostheory/2013/09/rome2/charts/rome2_cpu_geforce.png

 

Gdzie ty tu masz OC.

 

Pentiumy na HSW są o 2-3% wydajniejsze od tych na IB.

 

http://pclab.pl/art54829-4.html

Edytowane przez mbe13
Link to post
Share on other sites

i5 750 i Atholn II x4 750K mają zerową przysłowiowość (chyba, nowe procki na Fm2+ okażą się rewolucją ). Oba są mniej wydajne od Pentiuma, ale faktycznie 4 rdzenie są bardzie z widokiem na przyszłość. 1556 raczej odpada bo w przyszłości na nic nie wymienię, pentium to tylko dwa rdzenie,. Niby Athlon daje jako takie perspektywy na przyszłość (choć niewielkie to lepsze to niż 1556) i ma 4 rdzenie. Istnieje może jakiś bardziej wydajny "brat" tego 750K (nawet lepiej jeśli będzie miał jakieś GPU wbudowane na wypadek awarii głównego, ale z tego co się orientuje to raczej nie ma APU z mocnym CPU i słabym GPU)?

Link to post
Share on other sites

i5 750 i Atholn II x4 750K mają zerową przysłowiowość (chyba, nowe procki na Fm2+ okażą się rewolucją ). Oba są mniej wydajne od Pentiuma, ale faktycznie 4 rdzenie są bardzie z widokiem na przyszłość. 1556 raczej odpada bo w przyszłości na nic nie wymienię, pentium to tylko dwa rdzenie,. Niby Athlon daje jako takie perspektywy na przyszłość (choć niewielkie to lepsze to niż 1556) i ma 4 rdzenie. Istnieje może jakiś bardziej wydajny "brat" tego 750K (nawet lepiej jeśli będzie miał jakieś GPU wbudowane na wypadek awarii głównego, ale z tego co się orientuje to raczej nie ma APU z mocnym CPU i słabym GPU)?

Na razie poczekaj na premiere BF4 i wtedy okaże się czy warto kupić 4 słabsze rdzenie czy dwa mocne ale jak widać po romie2 czasy się zmieniają.

Link to post
Share on other sites

Na razie poczekaj na premiere BF4 i wtedy okaże się czy warto kupić 4 słabsze rdzenie czy dwa mocne ale jak widać po romie2 czasy się zmieniają.

A co mnie obchodzi JEDNA GRA? Widzisz ja lubię różnorodność więc gram w większość gatunków gier, w związku z czym nie szukam proca w oparciu o jeden tytuł.

Link to post
Share on other sites

A co mnie obchodzi JEDNA GRA? Widzisz ja lubię różnorodność więc gram w większość gatunków gier, w związku z czym nie szukam proca w oparciu o jeden tytuł.

Nie chodzi mi o to abyś opierał się o jeden tytuł ale jest to jeden z pierwszych tytułów który będzie korzystał z możliwości nowych konsol (nieoficjalnie mówi się że BF4 na X360 i PS3 ba być oparty na FB2). To może być wyznacznik wydajności.

Link to post
Share on other sites

Z własnego doświadczenia polecił bym Tobie słabsze 4 rdzenie zamiast mocniejszych dwuch, już miałem się zamieniać swoim procem na jakiegoś celerona ze względu na pobór prądu, ale test z tego tematu podany powyżej wyjaśnił mi wszystko, w sumie małe różnice w poborze pomiędzy celeronem a x4.

 

Już Crysis 3 pokazał kierunek w jakim będą szły nowe produkcje i tu te "słabe 4 rdzenie" radzą sobie dużo lepiej niż 2 mocne, myślę że będzie coraz więcej tego typu gier.

 

Druga sprawa na "słabych 4 rdzeniach" i tak pograsz z płynnością w gry obsługujące tylko 2 rdzenie - starcraft 2 itp.

 

Zobacz na mój proc za gorsze (obecnie 200zł nowy) idzie na 3Ghz 1.3v i jakoś wszystkie gry mi działają płynnie, czyt. nie schodzą poniżej 30fps, nawet crysis 3, więc nie rozumiem za bardzo pogoni za ilością klatek/s, dla mnie 100 czy 50fps to żadna różnica ważne żeby było płynnie.

Edytowane przez kuba83bb
Link to post
Share on other sites

Taaaaaaaaaaaaaa.................. wierzmy w cuda to się uda. Już FX miał być kolejnym wcieleniem diabła............. tymczasem z diabła to mu zostało tylko gorąco piekła. Jak ktoś chce polegać na kolejnych plotkach o wydajności kolejnego procesora AMD kiedy to żaden z poprzednich od czasów deneba nie był rewelacyjny to gratuluję.

Link to post
Share on other sites

Taaaaaaaaaaaaaa.................. wierzmy w cuda to się uda. Już FX miał być kolejnym wcieleniem diabła............. tymczasem z diabła to mu zostało tylko gorąco piekła. Jak ktoś chce polegać na kolejnych plotkach o wydajności kolejnego procesora AMD kiedy to żaden z poprzednich od czasów deneba nie był rewelacyjny to gratuluję.

Czy ktoś tu pisze o FX. Rozmawiamy o Low-endzie gdzie intel nie ma w sumie nic ciekawego do zaoferowania.

Link to post
Share on other sites

 

 

Taaaaaaaaaaaaaa.................. wierzmy w cuda to się uda. Już FX miał być kolejnym wcieleniem diabła............. tymczasem z diabła to mu zostało tylko gorąco piekła. Jak ktoś chce polegać na kolejnych plotkach o wydajności kolejnego procesora AMD kiedy to żaden z poprzednich od czasów deneba nie był rewelacyjny to gratuluję.

 

Czy do cholery jasnej AMD już się w ogóle nie liczy??? ciągle połowa wiary podnieca się tymi FPS...... A ja mam 50fps w BF3 buuuu cienko ja mam 80fps Oooo kozak ...... Powiedzcie mi jeśli ktoś ma takiego Phenoma II X6 1100T kartę graficzną klasy GTX660 i wszystki gry chodzą mu płynnie a nie jest uzależniony od wodotrysków włączonych w każdej grze tylko powiedzmy ustawienia WYSOKIE plus Filtrowanie Anizotropowane na x16 bez AA. Ma stałe fps pozyżej tych 30 które są wyznacznikiem płynności to znaczy że musi zmienić procesor na Intela bo ten AMD dla kogoś innego jest za cienki bo nie ma stałych FPS pozyżej wartości 50k/s ??

Link to post
Share on other sites

Taaaaaaaaaaaaaa.................. wierzmy w cuda to się uda. Już FX miał być kolejnym wcieleniem diabła............. tymczasem z diabła to mu zostało tylko gorąco piekła. Jak ktoś chce polegać na kolejnych plotkach o wydajności kolejnego procesora AMD kiedy to żaden z poprzednich od czasów deneba nie był rewelacyjny to gratuluję.

FX to ciekawa architektura, pod warunkiem że zostanie wydana w pierwotnie założonej formie i zyska "odciętą" jednostkę zmiennoprzecinkową w każdym module. Jak uda się AMD zejść z procesem, to FX zyska niezłego kopa - bo obecnie niestety czynniki fizyczne nie pozwalają na zbudowanie FX wedle pierwotnych założeń. 

Link to post
Share on other sites

30 fps, a 50 fps to jest przepaść, szczególnie w tak dynamicznej grze jak BF3.

 

 

 

Jeśli BF jest dynamiczną gra to chyba nie gramy w ten sam tytul. CoD jest dynamiczny.

 

@AUTOR

 

Obecnie najwydajniejszy jest Athlon 760k na bazie richlanda.

 

Jeśli sie zdecydujesz to pamietaj aby kupić plyte FM2+ aby mieć mozliwosc Upgrade do kaveri.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...