Skocz do zawartości

Manager widzi dysk, ale "Mój komputer" nie


Recommended Posts

Witam, to mój 1 post i od razu problem i prośba. Podłączyłem nowy dysk sata WD500AAKS przez usb do laptopa i nie ma go w "Mój komputer". To samo na innym kompie przez przejściówkę jak również, gdy jest podpięty do płyty gł. Mój laptop ma XP SP2 a tamten Win7. Bios widzi, manager widzi ale nie ma go w Mój komputer :menda:

Link to post
Share on other sites

A partycje na nim masz pozakładane?

W zarządzaniu komputerem daj 'zarządzanie dyskami' i tam sprawdź przede wszystkim. Prawdopodobnie bedziesz tam miał pusty dysk. Klikasz na pustym miejscu prawym, dajesz 'utwórz nową partycję' i potem tylko klikasz 'dalej'. Przy ostatnim kroku, gdzie pyta się o nazwę dla partycji zaznaczasz jeszcze ptaszek 'szybkie formatowanie' i 'zakończ'.

Po chwili powinien pokazać się w oknie Mój komputer.

Link to post
Share on other sites

Zapomniałem napisać - do 4 partycji możesz zrobić jako podstawowe (można więcej ale niektóre programy/systemy mogą zgłupieć i stwarzać problemy). Dzielisz jak Ci wygodnie. Jako magazyn najlepiej zostawić jedną dużą partycję. Jeśli zamierzasz stawiać system na nim potem, to lepiej podziel na 2. Pierwszą dałbym ok. 80-100 GB(Win Vista/7) albo 50 GB(Win XP), a reszta jako druga. Obie mogą być podstawowe i po sformatowaniu kliknij tą mniejszą partycję i wybierz 'oznacz partycję jako aktywną'.

I jeszcze jedna sprawa - ustawienie aktywnej partycji może spowodować, że BIOS będzie szukał na tym dysku systemu. W takim przypadku ustaw w BIOSie kolejność bootowania na Twój główny HDD, albo odłącz ten na USB podczas startu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...