Skocz do zawartości

[4000-5000]Laptop do grania i programowania.


Recommended Posts

Zależy mi na tym, żeby można było podłączyć dysk SSD albo, żeby dysk ssd był w zestawie.

 

Myślałem nad tym laptopem http://www.x-kom.pl/p/157222-notebook-laptop-15-6-msi-ge60-2oe-202xpl-i5-4200m-8gb-1000-dvd-rw-gtx765m.html

 

Wydaje mi się, że można jednak coś lepszego znaleźć tylko nie za bardzo się znam i wolałem się spytać.

 

Nie zależy mi na długości czasu pracy baterii może działać 10 minut. Zależy mi na mocy(kit z globalnym ociepleniem)

 

Od razu pytanie, bo pierwszy raz kupuje laptopa jak to wygląda z gwarancjami opłaca się brać te dodatkowe opcje? Jeśli jak to jakie. Kupuje laptopa raczej na lata. Myślę o tym tylko dlatego, że  peceta umiałbym sobie sam naprawić, a laptopa już niekoniecznie. Z serwisami wiem, że jest różnie nawet w tych mega opcjach door2door czasami olewają ludzi lub "naprawiają" sprzęt, że wraca trochę inaczej niedziałający. 

Link to post
Share on other sites

Nic lepszego raczej nie dostaniesz, możesz ewentualnie zainwestować w i7:

http://www.x-kom.pl/p/153829-notebook-laptop-15-6-msi-ge60-2oe-i7-4700mq-8gb-128750-fhd-gtx765m-msata.html?partnerid=100308603&sm12=NTk=&ts=1381862885&token=d3037d0d7f397b5dcf14c820d43a99a9

 

No ale pytanie takie jak powyżej - nie lepszy będzie w tym przypadku komputer? Za 4000-5000zł możesz mieć już na prawdę bestię  :P

Link to post
Share on other sites

Wiem. Też wolałbym Peceta jednak dopóki jeszcze się nie ostatkowałem i kończę studia to potrzebuję czasem  pokazać coś na zajęciach. Jednak korzystanie z czyjegoś kompa jest uciążliwe. Gdyby nie to, że studiuje to może bym pomyslał o połączeniu netbook+ blaszak. Niestety nie mogę już z aktualnym przewożeniem kompa(który waży 20kg) się męczę xD.

Co do wagi  w liceum nie pomyślałem o tym, ze obudowa ze stali może kiedyś sprawić problem. No tak czy siak to jest mebel z który m cięzko sobie poradzić. I aktualnie potrzebuje czegoś mobilnego w ostateczności.

 

No właśnie z i7, to się zastanawiam czy zainwestować.

Edytowane przez waszak
Link to post
Share on other sites

Dosyć dobrym wyborem jest Acer v3-772 z i7 i gtx760 + ssd 128 msata rzecz jasna.

Wydajnościowo przy grafice rzędu gtx760/765 i7 jest już bardzo mile widziana. Dysk SSD - stawiasz na nim system i odczujesz bardzo dużego kopa w komforcie pracy na lapku. Do tego 2ga zatoczka na dysk w razie jakbyś chciał jeszcze mu dołożyć

Co do serwisu acerowskiego to jest on bardzo dobry. Nie kantują, naprawiają a nierzadko wymieniają sprzęt. Naprawy odbywają się sprawnie. Co do przedłużania gwarancji ja bym podchodził do tego septycznie bo zazwyczaj oferowana przez sklepy to gwarancja świadczona przez serwisy zewnętrzne ( nei producenckie) Co do rozszerzania gwarancji o uszkodzenia mechaniczne to przestrzegam by doczytywać regulamin bo sązazwyczaj wzamianki iżuszkodzenie by było objęte gwar, musi powstać naskutek działania czynnika zewnętrznego ( czyli np nie Ciebie) Takie bajery do laptopa nie kupować na hurra bo ktośtam coś tam powiedziałtylko dogłębnie zbadać zakres i sposó obowiązywania bo przy laptopie rzędu 4,5 k pln to dodatkowa gwar także parę ładnych stów kosztuje.

Link to post
Share on other sites

Ja chyba czegoś nie rozumiem.

Ludzie szukają laptopa w temacie o laptopach a co po niektórzy na siłę wciskacie stacjonarki i każdy musi się tłumaczyć dlaczego laptop a nie stacjonarka.

Tylko zrażacie ludzi do tego forum.

 

waszak

Pytanko czy musi być nowy czy na przykład refu-by z della mogą być?

 

A może coś z Clewo.

A za dwa lata wymieniasz grafikę na mocniejszą i drugie życie lapka.

http://www.bluemobility.pl/xnote-w350stq-156-hd-mat-i74700mq-8gb-1tb-gtx765m-p-24799.html

Dysk sam dokupisz SSD.

 

A jak nie chcesz się bawić w wymiany części to powyższe propozycje są OK.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez ostryb
Link to post
Share on other sites

Ja chyba czegoś nie rozumiem.

Ludzie szukają laptopa w temacie o laptopach a co po niektórzy na siłę wciskacie stacjonarki i każdy musi się tłumaczyć dlaczego laptop a nie stacjonarka.

Tylko zrażacie ludzi do tego forum.

 

waszak

Pytanko czy musi być nowy czy na przykład refu-by z della mogą być?

 

A może coś z Clewo.

A za dwa lata wymieniasz grafikę na mocniejszą i drugie życie lapka.

http://www.bluemobility.pl/xnote-w350stq-156-hd-mat-i74700mq-8gb-1tb-gtx765m-p-24799.html

Dysk sam dokupisz SSD.

 

A jak nie chcesz się bawić w wymiany części to powyższe propozycje są OK.

 

Pozdrawiam.

Co to znaczy refu-by z dell?

Co do bleumobility, to musiałbym wysłuchać opinię o sklepie. Co do Acera myślałem, żeby raczej bez SSD wziąć wersję i dołożyć 256 później.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...