Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jak chcesz zniszczyć uszy, to jak najbardziej douszne.

O co Ci chodzi?

______________________________________________________________________

W jakich warunkach będziesz używał słuchawek i jakie są twoje preferencje dot. dźwięku?

Osobiście poszukałbym jakiś do kanałówek ze względu na zdecydowanie lepszą izolację.

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Widziałem kiedyś badania. Uszkodzenia słuchu po latach stosowania słuchawek. Wyszło, że właśnie te douszne to tak, jakbyś sobie gwóźdź do uszu włożył, a potem tylko coraz głębiej wbijał, ale istotnie odbiegłem od tematu.

Link to post
Share on other sites

Znajdźcie mi dowody. Nie dziwcie się że słuch słabnie jeśli ktoś katuje uszy słuchając bardzo głośno. We wszystkim trzeba mieć umiar. Nie widzę powodów dla których stosowanie słuchawek dousznych miałoby uszkadzać słuch względem np. dokanałowych. Oczywiście mowa o tym samym poziomie głośności.

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Pewnie, że poszukam. Ja o tym oglądałem kiedyś na Discovery (może ~5 lat temu).

Jednak bez badań stwierdzić można, że KAŻDE słuchawki uszkadzają słuch (im bardziej odizolowują otoczenie, tym bardziej szkodzą - choćby poprzez nieustanne zwiększanie (wahania) ciśnienia).

 

 

A wracając do tematu :menda:

to Philipsy SHE3600 wyglądają ciekawiej. Wydaje mi się, że po prostu weź tańsze.

Link to post
Share on other sites

(im bardziej odizolowują otoczenie, tym bardziej szkodzą - choćby poprzez nieustanne zwiększanie (wahania) ciśnienia).

Sorki, ale.. pierdzielisz głupoty. Im lepiej odizolowują od otoczenia tym mniej szkodzą przez to że możesz zdecydowanie ciszej słuchać, a nie bez przerwy robić głośniej z powodu rumoru dookoła.
Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

OK, moja wiedza na w/w temat jest oparta o jakiś tam program w TV, dlatego UCINAM OFFTOP, ale temat, który się tu przyplątał jest bardzo interesujący i warto zapytać, napisać, gdzieś, gdzie się na TYM ludzie znają. Ty też nie masz pewności, czy Twoje wypowiedzi nie są jak to ująłeś do mnie "głupotami".

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

W cenie do 50zł nie masz co liczyć na zniewalający dźwięk i jego różnicy pomiędzy danymi modelami, więc swoją uwagę skup raczej na jakości wykonania produktu-czy czasami po kilku miesiącach użytkowania coś się nie urwie.

Moja propozycja to również Creative EP-430 (posiadają one gumki co jest bardziej ergonomiczne i lepiej "leżą" w uszach niż klasyczne plastiki)

http://www.gral.pl/preview/Creative_Lab ... ne_34.html

Link to post
Share on other sites

Tak poza tematem :) co do słuchawek do usznych istotnie psują słuch swego czasu słuchałem na creative aurvana lkupiłem je sobie do biegania wraz z ipodem i pomimo tego że bardzo dobrze wygłuszały i słuchałem bardzo cicho może 15% głośności naprawdę

odczuwam że słuch mi się pogorszył a muzyki słuchałem tylko po ok 1h dziennie na słuchawkach, ale może to tylko starość :menda:

 

A co do tematu postawił bym na creative moje słuchawki mają już 2 lata i nic się im nie stało ale też zawsze chowałem je do pudełeczka.

Z innymi słuchawkami zawsze miałem problemy gdyż psuły się po 2-3miesiacach philips sony do 30zł, no ale też tak o nie nie dbałem

Link to post
Share on other sites

Ja prze około rok czasu słuchałem na EP-630 dzień w dzień po ~3-5h. Jakoś nie odczuwam pogorszenia słuchu. :menda:

Jednak z racji izolacji nie polecam tych słuchawek na np. rower. Już nawet przy bardzo cichym słuchaniu muzyki kompletnie nie słychać odgłosów z naszego otoczenia.

Link to post
Share on other sites

Ja słuchałem przez 2 lata aktualnie nie słucham muzyki podczas biegania bo nie mam czegoś co da mi jakąś normalną jakość a na telefonie nie uśmiecha mi się słuchać.

Co do izolacji to biegałem zawsze po lesie co nie zmienia faktu że kilku krotnie prawie zostałem rozjechany przez rower :).

 

EP-430 co do tego modelu to chyba miałem okazje go wypróbować i ma bardzo mocne podbicie basów jak dla mnie aż nienaturalne, ale kto co lubi kolegą się podobało :menda: .

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...